آینده ی شغل ها در دنیای هوش مصنوعی و رباتیک (بخش نخست)

هوش مصنوعی و رباتیک همه‌ی مفاهیم مربوط به مشاغل را دگرگون می‌کنند. نه تنها چگونگی کار کردن بلکه راه‌های ارزیابی قابلیت‌ها و استخدام نیروی کار و بهره‌وری در کار تغییر شگرفی خواهد کرد. در این‌باره مصاحبه‌ای توسط مجله‌ی آنلاین تجارت Knowledge@Wharton با سریکان کارا (Srikanth Karra) مدیر ارشد منابع انسانی شرکت مدیریت خدمات فناوری اطلاعات Mphasis کشور هند، انجام شده است. کارا توضیح می‌دهد که تاثیر AI و رباتیک بر زندگی افراد و سازمان‌ها و کشورها چگونه خواهد بود. با مجله‌ی فناوری های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

آینده مشاغل در دنیای هوش مصنوعی و رباتیک

کارها و وظایف مدیریتی که به طور ذاتی در دسته‌ی وظایف تکراری قرار می‌گیرند، تغییر می‌کنند. بنابراین یادگیری مهارت‌های جدید برای افرادی که در تلاش برای حفظ شغل خود هستند، ضروری است. سازمان‌ها و شرکت‌ها باید راه‌های جدیدی برای آموزش و ارزیابی نیروی انسانی خود ایجاد کنند. این در حالی است که کشورها باید اکوسیستم یادگیری (learning ecosystem) را توسعه دهند. اکوسیستم یادگیری مجموعه‌ای از فناوری‌ها و منابع حمایتی است که برای افراد در هر مکانی از طریق بهبود دسترسی و افزایش همکاری در راستای یادگیری فراهم می‌شود. مهارت‌های فنی عمیق، خلاقیت و توانایی یادگیری از جمله‌ ویژگی‌هایی هستند که در آینده‌ی مشاغل بر آن‌ها تمرکز بیشتری می‌شود.

تاثیر AI و رباتیک بر شغل‌ها

پیشرفت‌های مربوط به AI و رباتیک از دهه‌ی 60 و 70 میلادی وجود داشته است. در سال 1997 میلادی، ابررایانه‌ی IBM توانست قهرمان جهانی شطرنج را شکست دهد. رشد چشم‌گیر قدرت رایانه‌ها در طول چندین دهه، از جمله وجود حجم بزرگی از داده در رایانه‌ها و علم یادگیری ماشینی (machine learning) و الگوریتم‌های یادگیری عمیق (deep learning) شفافیت الگوهای داده‌ها را به آسانی قابل دسترس کرده‌ است. بنابراین نوع کارها از کارهای تکراری به سوی کارهای خلاقانه در حال تغییر هستند.

چه کارهایی در دنیای رباتیک و AI از بین می‌روند و نیاز به چه کارهای جدیدی احساس خواهد شد؟

شغل‌های با ذات تکراری مانند حسابدار، مسئول پذیرش هتل، تحلیلگر مالی، مشاور حقوقی و مالی، کارگزار و واسطه‌ به مرور جای خود را به فناوری‌های دیجیتال خواهند داد. تشخیص پزشکی از دیگر زمینه‌هایی هست که تاثیر می‌پذیرد. از سوی دیگر تعداد زیادی شغل جدید با رشد هوش مصنوعی و رباتیک به وجود می‌آیند. در دوره‌ی رشد فناوری، بیشتر از دوره‌ی روی کار آمدن اتوماسیون و حتی انقلاب صنعتی، شغل‌ها دگرگون خواهند شد. در کنار این اتفاق شغل‌های زیادی شکل می‌گیرند.

در کدام مناطق جهان، نخستین تاثیر ناشی از هوش مصنوعی و رباتیک را شاهد خواهیم بود؟

کشورهای درحال توسعه به دلیل دارا بودن جمعیت نسبتا زیاد افراد بیکار و همچنین آغاز صنعتی شدن آ‌ن‌ها، تاثیر منفی بیشتری خواهند دید. اگرچه کشورهای در حال توسعه از مزایای ورود به اقتصاد الکترونیکی و دیجیتال برخوردار هستند ولی تقسیم بهره وری میان جمعیت دارای مهارت لازم و افراد بدون مهارت به شکاف بزرگی در تفاوت درآمدها منجر خواهد شد. می‌توان در این حالت کشورهای چین و هند و اروپای شرقی و آفریقا و آمریکای لاتین را نام برد. با وجود این‌که چین و هند رهبران اقتصادی جهان هستند ولی میان جمعیت دارای مهارت و با بهره‌وری بالا و جمعیت زیاد بدون مهارت آنها تفاوت زیادی وجود دارد.

کدام صنعت بیشترین ضربه و کدامیک کمترین ضربه را خواهد دید؟

بانکداری، صنعت خودرو و صنایع تولیدی بیشترین ضربه را خواهند دید. همچنین فناوری پزشکی در بخش‌های تشخیص پزشکی، نقشه‌برداری ژن‌ها، فرموله کردن داروها دستخوش تغییر می‌شوند. در مقابل، بخش مراقبت‌های بهداشتی و سلامت در طول 20 سال آینده کمترین تغییر را خواهد داشت. بخش آموزش و پرورش همچنان باقی می‌ماند اگرچه روش‌های آموزش دیجیتالی روی کار خواهند آمد. کارا بر این باور است که در آینده صنعت کشاورزی، علوم طبیعی و حفظ منابع طبیعی رشد زیادی خواهند کرد.

چه مهارت‌ها و دانشی برای مشاغل آینده موردنیاز است؟

در دوره‌ی اتوماسیون و حتی انقلاب صنعتی، مشاغل به طور کامل از بین نرفتند بلکه شغل‌های جدید با مهارت‌های بالاتر و سطح بالاتر در کنار شغل‌های موجود شکل گرفتند. کارا بیان می‎‌کند که دولت‌ها و سازمان‌ها باید مهارت‌های مربوط به هوش مصنوعی را در کنار شغل‌های موجود تعریف کنند و افراد توانا را در اینگونه شغل‌ها قرار دهند. بنابراین مهارت‌های کلیدی آینده کمتر فنی خواهند بود و بیشتر مهارت یادگیری هستند. نه تنها یادگیری مهارت‌های جدید بلکه توانایی انطباق الگوهای ذهنی جدید با کاربردها کلید موفقیت خواهد بود.

برای نمونه می‌توان شغل آزمون و بررسی نرم‌افزارها در شغل‌های نرم‌افزاری را در نظر گرفت. با توسعه‌ی نرم‌افزار، به منظور اطمینان از عملکرد صحیح آن ارزیابی انجام می‌شود. فرآیند ارزیابی نرم‌افزارها در حال خودکار شدن است و دیگر نیازی به چنین شغلی نخواهد بود. بنابراین چنین شغلی تغییر می‌یابد و به جای ارزیابی مستقیم نرم‌افزار، به دنبال چارچوب‌ها و مدل‌های کاربردی مورداستفاده در بخش ارزیابی خواهد بود. در واقع، فرد خالق موقعیت‌های مختلف برای آزمون نرم‌افزار است و مرحله‌ی ارزیابی به صورت خودکار انجام می‌شود. هنگامی که شغل‌ها تغییر می‌کنند، تعداد زیادی از افراد مهارت‌های لازم برای حفظ شغل خود را ندارند. این یک مسئولیت اجتماعی بزرگ است که دولت‌ها و سازمان‌ها برای افراد بدون مهارت لازم برنامه‌ای در نظر بگیرند.


بیشتر بخوانید:

>>در رقابت انسان و دستگاهها برای کسب مشاغل، برنده کدام است؟
>>پنج شغلی که در آینده شانس استخدام رباتها در آنها بیشتر خواهد بود
>>بحران فناوری: هشدار در مورد بیکاری و از بین رفتن مشاغل


منبع: knowledge.wharton

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن