اسکلت بیرونی مخصوص راه رفتن کودکان شرکت Marsi Bionics

60 میلیون نفر در سراسر جهان توانایی راه رفتن را از دست داده‌اند. از این تعداد، 17 میلیون کودک در اثر بیماری‌های دستگاه عصبی نمی‌توانند راه روند. به طور معمول این افراد به استفاده از ویلچر محدود می‌شوند. صندلی چرخدار باعث بسیاری از مشکلات فیزیولوژیکی و عوارض جانبی می‌شود. شرکت اسپانیایی Marsi Bionics تلاش می‌کند با ساخت اسکلت بیرونی توانبخشی به کودکان کمک کند دوباره راه بروند و کیفیت زندگی آن‌ها را افزایش دهد. برای آشنایی با اسکلت بیرونی کودکان Marsi Bionics با مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

اسکلت بیرونی مخصوص راه رفتن کودکان شرکت Marsi Bionics

ATLAS2020 Pediatric Gait Exoskeleton

محصولات Marsi Bionics اسکلت‌های بیرونی پایین‌تنه با بخش‌های مجزا و ماژولار برای توانبخشی و راه رفتن هستند که از ارتز فعال تک مفصلی تا ارتزهای فعال پایین‌تنه ران-زانو-پا متنوع است. با فناوری کنترل سختی و میزان شکل‌پذیری در برابر حرکت (controllable stiffness actuation)، اسکلت‌های بیرونی Marsi Bionics رفتار طبیعی یک عضله را شبیه‌سازی می‌کنند. با به کارگیری این فناوری، اسکلت بیرونی با توجه نیاز هر کاربر سازگار و شخصی‌سازی می‌شود. اسکلت‌های بیرونی این شرکت برای توانبخشی بسیاری از اختلال‌های دستگاه عصبی مانند آسیب نخاعی، فلج مغزی و محدودیت‌های افراد سالمند در راه رفتن کاربرد دارند.

اسکلت بیرونی مخصوص راه رفتن کودکان ATLAS 2020 / 2030

اسکلت بیرونی ATLAS برای کمک به راه رفتن کودکان مبتلا به بیماری‌های پاراپلژی، تتراپلژی، آتروفی عضلانی، میوپاتی (Myopathy) و بيماری ديستروفی عضلانی مادرزادی (CMD) طراحی شده است. اندازه‌ی اسکلت بیرونی ATLAS با توجه به رشد کودک قابل تنظیم است. پوشیدن اسکلت بیرونی تنها 5 دقیقه طول می‌کشد. در این نسخه از اسکلت بیرونی، برای کنترل ثبات بدن در راه رفتن از یک چارچوب استفاده می‌شود. این اسکلت بیرونی برای کودکان از سن 3 سالگی تا 14 سالگی مناسب است. وزن اسکلت بیرونی ATLAS 14 کیلوگرم است. هم‌اکنون اسکلت بیرونی کودکان ATLAS برای آزمایش‌های درمانگاهی در مرکز‌های بیمارستانی و توانبخشی موجود است.

اسکلت بیرونی مخصوص راه رفتن کودکان شرکت Marsi Bionics


در همین زمینه بخوانیم:

>>سرمایه‌گذاری جمعی برای ساختن اسکلت خارجی ویژۀ کودکان در اسپانیا
>>کمک اسکلت بیرونی رباتیک به راه رفتن کودکان مبتلا به فلج مغزی
>>نخستین اسکلت بیرونی مخصوص کودکان مبتلا به آتروفی عضلانی نخاعی


منبع: marsibionics

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن