اسکلت بیرونی هوندا

اسکلت بیرونی هوندا یا دستگاه کمکی راه رفتن شرکت هوندا مورد تائید اتحادیه‌ی اروپا قرار گرفت. این تائیدیه تطابق این دستگاه پوشیدنی را با معیارهای اتحادیه‌ی اروپا نشان می‌دهد و به شرکت هوندا اجازه‌ی فروش این محصول را در حوزه‌ی اتحادیه‌ی اروپا می‌دهد. دستگاه کمکی شرکت هوندا، یک اسکلت بیرونی غیر منفعل پایین‌تنه است که در توانبخشی پا استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

اسکلت بیرونی هوندا

معرفی اسکلت بیرونی هوندا

دستگاه کمکی هوندا یا اسکلت بیرونی هوندا دارای تائیدیه‌ی پزشکی MMD یا Medical Devices Directiveاست. گواهی کننده‌های ISO در ژاپن و آلمان این دستگاه را ارزیابی کرده اند. این شرکت‌ها به ترتیب Quality Assurance Organization و TÜV Nord Cert GmbH نام دارند. هر دو شرکت از ISO 13482 پشتیبانی می‌کنند.

موقعیت ممتاز کالای استاندارد

آن چه برای شرکت هوندا روی داد تنها یک نمونه از موقعیت ممتاز ایجاد شده توسط استانداردهای جهانی برای اسکلت‌های بیرونی است. شرکت هوندا پیش از این تائیدیه‌ی ISO 13482 را کسب کرده بود. همین امر کسب تائیدیه‌ی اتحادیه‌ی اروپا را سهولت بخشیده بود. ISO 13482 در سال ۲۰۱۴ بوسیله‌ی سازمان بین‌المللی استاندارد یا International Organization for Standardization به عنوان تنها گواهی ایمنی ربات‌های پزشکی، بوسیله‌ی تنها گروه شناخته شده در صنعت اسکلت‌های بیرونی یا ISO/TC 299 Robotic، معرفی شد.

تلاش JIS، ASTM و WearRA در زمینه‌ی استانداردسازی، معرفی شرکت‌ها به بازارهای بزرگ را تسریع می‌بخشد.  در سال ۲۰۱۸ فعالیت‌های اسکلت‌های بیرونی در این زمنیه ادامه خواهد داشت:
• کارگروه دوم و چهارم ISO/TCC 299، با حضوری پررنگ در زمینه‌ی ربات‌های پوشیدنی از ۲۹ ژانویه تا اول فوریه نشستی خواهند داشت.
ASTM F48 در زمینه‌ی اسکلت‌ها و لباس‌های بیرونی ۱۳-۱۴ فوریه نخستین دیدار رو در روی خود را برپا می‌کنند.
WearRAcon18 رویداری است که ۲۱-۲۳ مارس برگزار می‌شود.

اسکلت بیرونی هوندا

حضور پررنگ هوندا در تاریخ اسکلت‌های بیرونی

موسسه‌ی پژوهش‌های اساسی هوندا یا Honda Fundamental Research Institute در فاصله‌ی زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۸ دست کم تعداد ۳۰ نمونه تولید کرده است. طراح ربات انسان‌نمای ASIMO نیز همین گروه بوده است. تا انتهای سال ۲۰۰۸ تنها دو مورد در حال بررسی وجود داشت. به شکل ساده شده، این گروه راه رفتن را به دو بخش تقسیم کرده بود. نخست غلبه بر نیروی جاذبه و سپس فراهم آوردن نیروی لازم برای حرکت به جلو. اسکلت بیرونی هوندا برای پشتیبانی از وزن، Honda Body Weight Support Assist و دستگاه‌های کمکی راه رفتن از دل این طرح‌ها زاده شده است.

متاسفانه مدتی است که از پشتیبان وزن شرکت هوندا خبری در دست نیست. این دستگاه قادر به تولید ۶.۵ تا ۱۸ پوند نیرو،‌ بسته به خمیدگی زانو و نیروی اندازه گیری شده بوسیله‌ی حسگرهای زیر کفش یا پا، می‌باشد. شاید دلیل این سکوت سختی استفاده از وسیله بدون گذراندن دوره‌ی آموزشی است. پس گذشت ده سال اکنون می‌دانیم که کاربر دستگاه‌های کمک کننده در راه رفتن برای هدایت دستگاه به حسگرهای آن نیاز دارد.
کسب گواهی CE توسط هوندا با چنین سابقه‌ی طولانی در زمینه‌ی اسکلت‌های بیرونی کاملا برازنده‌ی این شرکت است. رسیدن به این نقطه پس از سال‌ها مطالعه و پژوهش در زمنیه‌ی اسکلت‌های بیرونی محقق شده است.

منابع دیگر برای کسب اطلاع از اسکلت بیرونی هونا

کسب تائیدیه‌ی اتحادیه‌ی اروپا توسط شرکت هوندا، ۱۸ ژانویه‌ی ۲۰۱۸، انتشار اخبار محصولات هوندا

معرفی پشتیبان راه رفتن هوندا، ویژگی‌ها  و نحوه‌ی عملکرد،‌ ژانویه‌ی ۲۰۱۸

ربات‌ها و رباتیک ISO 13482:2014، ملزومات امنیتی ربات‌های مراقبت شخصی، سازمان بین‌المللی استاندارد، ژانویه‌ی ۲۰۱۸


بیشتر بخوانیم:

اسکلت‌های بیرونی تجاری

طبقه بندی اسکلت‌های بیرونی تجاری


مببع: exoskeletonreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن