با بازوی رباتیکی MetaLimbs با چهار دست کارهای خود را انجام دهید

آیا شخصیت علمی تخیلی دکتر اختاپوس در فیلم سینمایی مرد عنکبوتی را به یاد دارید؟ این شخصیت افزون بر دست‌های خود، چهار بازوی رباتیکی داشت. اکنون در دنیای واقعی، شما با کمک پاهای خود و دو بازوی رباتیکی می‌توانید همانند دکتر اختاپوس باشید. بازوی رباتیکی MetaLimbs امکان را فراهم کرده است که به کمک پاهای خود دو دست اضافی را کنترل کنید. اگر مشغول تایپ کردن هستید و می‌خواهید به گوشی خود پاسخ دهید با بازوی رباتیکی به عنوان دست سوم این کار را همزمان انجام دهید. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

با بازوی رباتیکی MetaLimbs به جای دو دست، با چهار دست کارهای خود را انجام دهید

گروهی از مهندسان ژاپنی از آزمایشگاه اینامی (Inami Hiyama) اختراع جالب خود را در نمایشگاه Siggraph 2017 در بخش فناوری‌های نوآورانه و نوظهور به نمایش گذاشتند. این اختراع MetaLimbs نام دارد که به معنای اندام‌های فلزی است. بازوهای چندگانه که به کاربر اجازه می‌دهد در انجام کارها توانایی بیشتری داشته باشد.

ممکن است در لحظه‌ی نخست این ایده منطقی به نظر نرسد اما روش اجرای ایده بسیار ساده و جالب است. استفاده از بازوی چندگانه MetaLimbs توسط تعدادی حسگرهای حرکت‌ زانو و پا امکان‌پذیر است. حسگرحرکت‌ زانو و پا، بازوی رباتیکی را کنترل می‌کند. هنگامی‌که بازوی رباتیکی، جسمی را لمس کند به پاهای شما بازخورد می‌دهد. اگر پای خود را حرکت دهید بازوی رباتیکی حرکت خواهد کرد.

با بازوی رباتیکی MetaLimbs به جای دو دست، با چهار دست کارهای خود را انجام دهید

کاربرد بهینه بازوی رباتیکی را در فعالیت‌های نشسته مانند خوردن و نوشیدن یا خواندن کتاب می‌توان به روشنی دید. اگر بخواهید در حالی‌که بازوی MetaLimbs را پوشیده‌اید شروع به راه رفتن کنید بازو نیز شروع به انجام حرکت‌های مختلف می‌کند.

بازوی رباتیکی برای کارهای خاص می‌تواند سفارشی‌سازی شود. در ویدیو بازویی را مشاهده می‌کنید که به لحیم کردن قطعات الکترونیکی مشغول است. این فناوری در صنعت ساخت و ساز آینده روشنی دارد. اگر نسخه‌های پیشرفته‌تر از این بازوی رباتیکی فراهم شود در جوشکاری یا چکش‌های پنوماتیک برای کنترل قابل استفاده خواهد بود.


در زمینه بازوهای رباتیکی بیشتر بخوانید:
>>ساخت بازوی رباتیک با الهام از عملکرد عضله های دست انسان
>>ساخت یک بازوی رباتیک با الهام از هشت پا
>>کنترل بازوی رباتیک با ذهن و بدون نیاز به الکترود کاشتنی


منبع: geekexchange

استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن