برترین ردیاب سلامت مناسب خود را بشناسید! (بخش نخست)

ردیابی اطلاعاتی مانند تعداد گام، ضربان قلب و تحرک اخیرا بسیار مورد توجه بوده است. تعداد دستگاه‌های موجود در بازار بسیار زیاد است و انتخاب یک ردیاب مناسب می‌تواند دشوار باشد. دستگاه مناسب شما باید بر اساس نیاز شما خریداری شود. ردیاب خواب، ضربان سنج و یا گام شمار، یا هر دستگاه دیگر مناسب با نیاز شما در بازار عرضه شده است. در این مقاله از مجله ی فناری‌های توان‌افزا و پوشیدنی به معرفی دستگاه‌های موجود در چند دسته بندی می‌پردازیم.

استفاده از ردیاب سلامت پس از ورزش به برنامه ریزی بهتر کمک می‌کند

دسته‌ی نخست: برترین ردیاب‌های سلامت

Fitbit Charge 2

این دستگاه برای افرادی که به طور مداوم هر چند نامنظم می‌دوند مناسب است. این دستگاه تخت با طراحی جدید نسبت به نمونه‌های پیشین عرضه شده است.

در این نمونه نمایشگر OLED چهار برابر بزرگتر از نمونه‌های پیشین است. دستگاه همه نیازهای کاربر را برای ردیابی روزانه‌ی اطلاعات فراهم می‌کند. اتصال به GPS و تلفن همراه امکان ردیابی و ثبت مسیر پیموده شده توسط کاربر را فراهم می‌نماید. دستگاه امکانی هم برای دریافت هشدار روی تلفن همراه داراست.

از امکانات جدید دستبند Cardi Fitness Level‌ است که مروری سریع از وضعیت بدنی کاربر را با استفاده از نمره‌ی Cardi Fitness  ویژه کاربر فراهم می‌کند. Fitbit ادعا می‌کند این دستگاه مناسب برای استفاده‌ی روزانه‌ به قصد حفظ سلامت بدن خد را با ورزش است. دستگاه از برنامه‌های کاربردی متنوعی برای این منظور پشتیبانی می‌کند.

برترین ردیاب سلامت

رتبه دوم در برترین ردیابهای سلامت Garmin VivosportGarmin Vivosport

این ردیاب سلامت در کنار کلیه‌ی امکانات دستگاه Fitbit Charge ضد آب نیز هست. GPS روی خود دستگاه سوار شده است. به نوعی این دستبند نمونه‌ی بهبود یافته‌ی دستگاه‌های پیشین شرکت است و نخستین نمونه‌ی شرکت با صفحه‌ی نمایش رنگی است.

با ابعاد ۲۱ در ۱۰.۹ میلیمتری و وزن ۲۷ گرمی دستگاه، کاربر حضور دستبند را آزاردهنده نخواهد یافت. دستگاه کلیه‌ی امکانات ردیابی ۲۴ ساعته‌ی گام، انرژی،‌ مسافت، ضربان قلب و خواب را داراست. GPS اندازه‌گیری‌های مسافت و زمان را دقیق‌تر کرده و امکان ثبت مسیر طی شده توسط کاربر را نیز فراهم می‌کند. در هنگام شنا و در آب نیز دستگاه علائم را ثبت می‌کند. این دستبند را می‌توان بهترین دستبند Garmin دانست.

دسته‌ی دوم: ردیابی با برترین طراحی

Garmin Vivomove HR

اگر به دنبال یک ساعت مچی با طراحی مناسب و شیک و کارایی یک ردیاب سلامت هستید، Vivomove HR مناسب شماست. این ساعت هوشمند و ردیاب سلامت با ردیابی فعالیت، ضربان قلب، صفحه‌ی نمایش OLED در ابعاد ۹.۶ در ۱۹.۲ میلیمتر و اعلام‌های مناسب یک مچبند مناسب است.

صفحه‌ی نمایش دستگاه با حرکت سریع دست و یا ضربه به ان روشن می‌شود. دستگاه ضربان قلب را دنبال می‌نماید، خواب( شامل دوره‌ی کلی خواب، و دوره‌ی حرکات در حین خواب) را پیگیری می‌کند و مسافت، مصرف انرژی، تعداد طبقاتی که بالا رفتید و دوره‌ی فعالیت شدید را می‌سنجد.

این دستگاه ضد آب همچنین پیام‌های دریافتی تلفن همراه را نمایش می‌دهد و کاربر می‌تواند پاسخ سریعی برای پیام ارسال نماید. هنگام نمایش اطلاعات سلامت عقربه‌های ساعت کنار رفته و مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

برترین طراحی برای ردیابهای سلامت و Garmin Vivomove HR

رتبه دوم طراحی در ردیابهای سلامت Nokia (Withings) Steel HRNokia (Withings) Steel HR

دومین ساعت خوش ساخت و شیک ردیابی کننده‌ی سلامت Nokia (Withings) Steel HR است. ساعت با ترکیب ویژگی‌های مثبت Activity Range‌، ویژگی ردیابی ضربان قلب و صفحه‌ی نمایش دیجیتالی جهت نمایش اعلان‌های تلفن همراه ساخته شده است.

دستگاه کلیدی ندارد و به طور خودکار اطلاعات را ثبت و به برنامه‌ی کاربردی تلفن همراه ارسال می‌نماید. اطلاعات زنده‌ی ضربان قلب روی صفحه‌ی نمایش ساعت مشاهده می‌شود اما اطلاعاتی در مورد زمان هر یک از فازهای ضربان قلب را روی برنامه‌ی کاربردی تلفن همراه خواهید یافت. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ردیابی سلامت یعنی زمان استراحت قلب نیز با این ساعت قابل ردیابی است.

این دستگاه ضدآب در هنگام شنا قابل استفاده است. در حقیقت دستگاه تقریبا با هر رنج از نیازهای کاربران سازگار است.

دسته‌ی سوم: ردیاب ویژه دوندگان

The Forerunner 935

این ساعت ویژه ورزشکاران مسابقات چندگانه طراحی شده است. دستگاه ردیاب معمول روزانه‌ی ضربان قلب، GPS و GLONASS را پشتیبانی می‌کند. همچنین این پوشیدنی با یک فشارسنج، ارتفاع‌سنج و قطب نما گزینه‌ی مناسبی برای ورزشکاران المپیک مسابقات چندگانه است.

اما نقطه‌ی قوت این ساعت در ارائه‌ی تحیلی از فعالیت‌های کاربر است. ساعت اطلاعات جلسات ورزشی پیشین را تحلیل کرده و تخمینی از فعالیت فرد ارائه می‌دهد. با این تخمین کاربر می‌تواند فعالیت خود را کنترل کند تا در هر جلسه به خود فشاری وارد نیاورد. دستگاه معیارهای خاصی برای شنا، دوچرخه سواری و دو استفاده می‌کند.

ردیاب سلامت ویژه دوندگان


ردیاب تناسب اندام Flare مناسب افرادی که یک ردیاب تناسب اندام می‌خواهند

بررسی وضعیت سلامت با مچ‌بند سنجش عرق

برترین ردیاب سلامت مناسب خود را بشناسید! (بخش دوم)


منبع:  gadgetsandwearables

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن