سامانه نقشه برداری جدید شرکت بوش برای خودروهای خودران

شرکت بوش با همکاری تام تام سامانه جدید نقشه‌برداری و مسیریابی با وضوح بالا برای خودروهای خودران توسعه داد. این سامانه مکمل کار دوربین‌ها است و در آب و هوای بد که دوربین‌ها به خوبی کار نمی‌کنند می‌تواند جایگزین آنها شود. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

شرکت بوش سامانه مسیریابی جدیدی برای خودروهای خودران ایجاد کرد

شرکت بوش (Bosch) با همکاری TomTom نوع جدیدی از نقشه‌های محلی با وضوح بالا را با استفاده از سامانه‌ای موسوم به «اثر راداری جاده» که توسط بوش تولید شده، ایجاد کردند. این سامانه می‌تواند موقعیت خودروهای پیرامون را با دقتی در حد سانتی‌متر مشخص کند. این فناوری مکمل داده‌های ویدئویی است که پیش از این برای این منظور استفاده می‌شد. همچنین این فناوری برای کار در شرایط دید ضعیف و در آب و هوای بد که دوربین به خوبی کار نمی‌کند، مزیت‌هایی به همراه دارد.

با این روش، بطرز شگفت انگیزی انتقال اطلاعات به وسایل نقلیه دو برابر سریع‌تر از استفاده از ویدئو است، که آن را به یک انتخاب کارآمدتر برای اهداف شبکه تبدیل می‌کند. در میان خودروسازان همیشه هزینه انتقال داده‌ها در قیمت نهایی فناوری مستقل ارائه شده، در نظر گرفته می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌های شرکت بوش این اطلاعات از آغاز سال 2020 از وسایل نقلیه دریافت می‌شود.

وسایل نقلیه تأثیر بسزایی در ایجاد این نقشه دارند. این شامل اتومبیل‌هایی می‌شود که مجهز به نسخه‌های اصلاح شده‌ی حسگرهای رادار شرکت بوش هستند. این حسگرها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با ویژگی‌های پیشرفته کمک راننده امروزی کار کنند و پس از تشخیص حرکت فعال شوند. شرکت بوش برای انجام این نوع به‌روزرسانی و تحول کار با نقشه‌هایی با وضوح بالا، طراحی برای عملکرد ثابت را تغییر داد چون مخالف راه‌اندازی مبتنی بر فعالیت است.

راهکار نقشه‌‌برداری از اطلاعات محلی ساخته خواهد شد تا به خودروها کمک کند بفهمند در کجای خطوط قرار دارند، یک لایه برنامه‌ریزی برای کمک به پیش‌بینی مسیر بعدی خودرو و یک لایه پویا که شامل اطلاعات زمان واقعی در مورد کار ساخت و ساز، فضاهای پارکینگ و ترافیک است. اطلاعات از منابعی از جمله واحدهای رادار شرکت بوش به دست می‌آیند.

شرکت بوش می‌گوید: «اثر راداری جاده» با هر فرمت نقشه برداری معمولی کار خواهد کرد. پس خودروها با این فناوری می‌توانند مسیر خود را براحتی در بین خودروهای دیگر و مکان‌های شلوغ بیابند، به ویژه زمانی که نقشه برداری کلید حرکت راحت و مؤثر وسایل نقلیه است. از آنجا که بوش یکی از تأمین کنندگان پیشرو در جهان خودروسازان است که این نوع سخت افزار راداری را توسعه می‌دهد، پس نقشه‌های آنها نیز باید پوشش عالی را داشته باشد.


در مورد خودروهای خودران بیشتر بخوانید:

>>همکاری شرکت بوش و انویدیا در توسعه سامانه هوشمند خودروهای خودران

>>طراحی یک پردازنده سیگنال تصویر توسط شرکت ARM

>>آیا سیاست جدید خودروهای خودران تسلا حریم خصوصی را زیرپا میگذارد؟


منبع: techcrunch

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن