چگونه میتوان بهترین حسگرهای پوشیدنی در حوزه سلامت را انتخاب کرد؟

فناوری به تنهایی نمی‌تواند شیوه زندگی شما را تغییر دهد، بلکه این خودتان هستید که با انگیزه و انتخاب فناوری‌های کارآمد و مؤثر می‌توانید این کار را انجام دهید. ردیاب‌های مناسب تناسب اندام و حسگرهای پوشیدنی تندرستی می‌توانند به شما کمک کنند تا به اهداف خود در به دست آوردن اطلاعاتی در مورد سلامتی دست پیدا کنید. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چگونه ابزار مناسب برای زندگی و اهدافتان را انتخاب کنید.

ردیاب‌های تناسب اندام و حسگرهای پوشیدنی تندرستی به تنهایی نمی‌توانند دنیای شما را تغییر دهند

پژوهشگران در سنگاپور یک مطالعه جالب برای اندازه‌گیری تأثیر ردیاب‌های مراقبت‌های سلامتی بر انگیزه مردم انجام دادند. آنها 800 نفر از کارگران سنگاپور را استخدام کردند و به طور تصادفی آنها را به گروه‌های مختلف تقسیم کردند. آنها می‌توانستند در یک گروه کنترل، یک گروه ردیاب تنها یا یکی از گروه‌های پاداشی زیر قرار گیرند: یکی با پاداش نقدی و دیگری با پاداش دادن به خیریه‌ها با انتخاب خود فرد. انگیزه‌ها بر اساس اهداف جلسات هفتگی طی شش ماه تعیین شد. پژوهشگران نتایج حاصل از فعالیت‌های بدنی از جمله مراحل و فعالیت‌ها و پیامدهای سلامتی شامل وزن و فشار خون را ارزیابی کردند.

یافته‌ها نشان می‌دهد که صرف نظر از میزان فعالیت فیزیکی شرکت کنندگان پیش از شروع مطالعه، ردیاب‌های فعالیت به تنهایی و یا همراه با پاداش‌هایی که برای خیریه تعیین شده‌اند سطح فعالیت را افزایش نمی‌دهند. در حقیقت، نزدیک به نیمی از شرکت کنندگان پس از دوره ارزیابی شش ماهه، ردیاب‌های خود را نمی‌پوشند.

زمانی که پژوهش‌های مشابه را مطالعه کنید، متوجه می‌شوید که افراد ردیاب‌های پوشیدنی تناسب اندام را خریداری می‌کنند و چون شیوه زندگی آنها تغییر نمی‌کند، از آن ناامید می‌شوند. چیزی که باید در نظر بگیرید این است که فناوری به تنهایی نمی‌تواند شیوه زندگی شما را تغییر دهد.

تنها شما می‌توانید تسهیل کننده این تغییر باشید!

پیدا کردن انگیزه برای یک شیوه زندگی سالم فوق‌العاده دشوار است. این در حال حاضر به علاقه‌مندان به تناسب اندام و دونده‌های ماراتن اختصاص دارد. بیشتر ما اینگونه نیستیم. وقتی مردم ردیاب‌های تندرستی را خریداری می‌کنند، انتظار دارند ردیاب‌ها این تغییرات را برای آنها تسریع بخشد. اما تنها شما می‌توانید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. فناوری‌های خوب و داده‌هایی که با آنها اندازه‌گیری می‌کنیم، تنها می‌تواند به شما کمک کند و به شما در راه رسیدن به اهدافتان کمک کند.

شبیه به بازی فوتبال است. حتی بهترین کفش‌های ورزشی که به لحاظ ارگونومیک مناسب هستند نیز نمی‌تواند به شما کمک کند بهتر بازی کنید. اما مطمئناً اگر شما این انگیزه را داشته باشید، نمی‌توانید با چکمه‌های لاستیکی بازی کنید.

نمونه‌هایی برای استفاده خوب از پوشیدنی‌ها

اگر انگیزه‌ای برای تغییر دارید، از انتخاب یک حسگر پوشیدنی تندرستی یا یک ردیاب تناسب اندام دریغ نکنید. زیرا دریافت بازخورد فوری می‌تواند انگیزه شما را افزایش دهد. اگرچه مشابه هر چیز دیگری، شما باید دستگاه‌ها و ابزارهایی را که مناسب شما هستند، پیدا کنید. در غیر این صورت شما نمی‌توانید نتایج خوبی کسب کنید.

اگر میخواهید شیوه زندگی خود را با کمک حسگرها و پوشیدنی‌هایی که مناسب شما است، تغییر دهید، مراحل زیر را دنبال کنید. به شما قول میدهم، ناامید نخواهید شد.

چگونه می‌توان هنگام خرید یک پوشیدنی مراقبت‌های تندرستی، انتخابی آگاهانه داشت؟

1) خودت را بشناس

بسیار مهم است که بدانید و تشخیص دهید که مرزهای شما چه هستند، چه چیزی می‌توانید به دست بیاورید و چه چیزی را نمی‌توانید حتی اگر آن را بخواهید. با خرید یک دستگاه آغاز نکنید با پیدا کردن آنچه که می‌تواند بهترین باشد آغاز کنید. کیفیت خواب شما تصادفی است؟ شما انگیزه‌ای برای تمرین بیشتر ندارید؟

من با دادن امتیاز بین 1 تا 10 به سلامت روانی، احساسی و جسمیم آغاز کردم. ابتدا روی کاغذ، سپس در یک صفحه گسترده گوگل. پس از چند روز روشن شد که من نیاز به تمرین برای تمرکز بیشتر در طول روز دارم. در این فرآیند در ابتدا باید بدن، ذهنیت و مرزهای خود را بهتر بشناسید.

2) هدف شما چیست؟

سؤال بعدی که شما باید از خودتان بپرسید این است که هدف شما از استفاده از این ابزار چیست. آیا شما مایل به اندازه‌گیری ECG، ضربان قلب یا هر پارامتر دیگر سلامت هستید؟ آیا می‌خواهید استرس خود را کاهش دهید یا به طور مؤثرتر مراقب باشید؟ اگر هدف خود را مشخص کنید، برای شما پیدا کردن دستگاه یا برنامه مناسب بسیار ساده‌تر خواهد بود. تنها انتظار نداشته باشید دستگاه مشکل شما را حل کند.

3) پوشیدنی‌ها را از کجا تهیه کنیم؟

برای شروع، بازار پوشیدنی آمازون را بررسی کنید. شما همچنین می‌توانید به Wareable نگاه کنید، جایی که شما می‌توانید ردیاب‌های تناسب اندام و ساعت‌های هوشمند مفیدی را پیدا کنید. توصیه می‌کنم پیش از خرید حسگرهای پوشیدنی تندرستی، بررسی‌های مختلف را بخوانید تا ایده‌ای در مورد محصول و استفاده از آن بدست آورید.

4) چه کسی مسئول محصول است؟

پس شما قبلاً می‌دانید که می‌خواهید چه چیزی را به دست آورید و به بازارهای مختلف نگاه کرده‌اید. پس از آن، من معمولاً شرکت یا فردی که در پشت این ابزار یا برنامه‌ها است را بررسی می‌کنم. آیا آنها نمایه واقعی دارند؟ آیا آنها آدرس مکالمه‌ای دارند، آیا می‌توانم سؤالات خود را از آنها بپرسم یا اطلاعات بیشتری در مورد نگرانی‌هایم کسب کنم؟

5) آیا ابزار یا برنامه‌ها سازگار با دستگاه‌های شما است؟

همچنین هنگام انتخاب حسگر یا پوشیدنی باید اطمینان حاصل کنید که این ابزار یا برنامه، با گوشی هوشمند شما سازگار است. زیرا برخی از برنامه‌ها یا ابزارها تنها با iOS یا دستگاه‌های اندروید کار می‌کنند. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برنامه به صورت منظم به روز می‌شود.

6) آیا آنها ضمانت دارند؟

ممکن است بخواهید مطمئن شوید که آیا تضمین جبران هزینه برای دستگاه یا ابزار وجود دارد یا خیر. به این ترتیب، زمانی که تصمیم به خرید محصول داشته باشید، چیزی را از دست نخواهید داد.

7) چگونه داده‌ها را مدیریت می‌کنند؟

من همچنین توصیه می‌کنم بررسی کنید که دقیقاً در چه فرمتی به اطلاعات نیاز دارید. برخی از ابزارها داده‌ها را تنها در پورتال‌ها یا وب‌سایت‌ها بارگذاری می‌کنند، برخی دیگر از برنامه‌های گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و در برخی دیگر شما باید خودتان به صورت دستی دانلود کنید. در هر صورت اگر از مکانیسم داده‌هایی که با آن کار می‌کنید، آگاه باشید استفاده از حسگر و پوشیدنی آسان‌تر است.

8) از شبکه‌های اجتماعی بپرسید!

شما باید بدانید که افرادی وجود دارند که اهداف و آرزوهای خود را به اشتراک می‌گذارند و همچنین روش آزمایش و خطا را برای حسگرها و پوشیدنی‌ها دنبال می‌کنند. پس چرا از آنها نپرسید؟ از شبکه‌های اجتماعی خود بپرسید، مردم در مورد یک دستگاه مشخص چه فکری می‌کنند! اگر از هشتگ #wearable استفاده کنید، می‌توانید به بحث‌های جهانی در مورد حسگرهای پوشیدنی تندرستی بپیوندید.

اگر می‌خواهید در مورد نحوه انتخاب ردیاب‌های بهداشتی تندرستی بیشتر بدانید مقاله Wellocracy را بررسی کنید.


در زمبنه ردیاب‌های تناسب اندام و فناوری‌های پوشیدنی بیشتر بخوانید:

>>دستبند هوشمند سلامتی ضدآب Flex2

>>فناوری های پوشیدنی سال ۲۰۱۷

>>برترین فناوری‌ های پوشیدنی جهان


منبع: medicalfuturist

استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن