درخواست ساخت دستگاه کمک گفتاری برای دختر یازده ساله فلج مغزی در Maker Share

بدون شک بهترین بخش کار یک سازنده و مخترع، ساخت یک دستگاه مفید و هدفدار برای فردی است که به آن دستگاه نیاز دارد. ساخت دستگاه‌های توانبخشی برای بهبود زندگی توانیابان در راستای حل مشکلات این گروه در این بخش قرار می‌گیرد. مالیا (Malia) دختر یازده ساله‌ای است که دچار فلج مغزی شده است. او هرآنچه اطرافیان می‌گویند درک می‌کند اما صحبت او برای دیگران نامفهوم است. خانواده‌ی او در تارنمای Maker Share ساخت دستگاهی را درخواست کردند که گفتار دخترشان را به صحبت‌های قابل فهم تبدیل کند. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.
درخواست ساخت دستگاه کمک گفتاری برای دختر یازده ساله فلج مغزی در Maker Share

مالیا همیشه می‌خندد و بسیار باهوش است. او هرآنچه اطرافیان می‌گویند درک می‌کند اما صحبت او برای دیگران نامفهوم است. خانواده‌ی او دستگاهی می‌خواهند که صحبت مالیا را ترجمه کند. مادر مالیا دستگاهی را تصور می‌کند که گفتار نامفهوم دخترش را به صحبت‌های قابل فهم برای اطرافیان تبدیل کند.

شما می‌توانید برای ساخت یک دستگاه که به مالیا کمک کند و گفتار او به صحبتی مفهوم تبدیل شود از صداهای ضبط شده مالیا استفاده کنید. 42 فایل‌ صوتی از صحبت او ضبط شده است و گفتارهای معادل صحبت‌های او نیز به صورت یک نسخه‌ی رونوشت فراهم شده است. انتظار می‌رود که دستگاههای فراگیری زبان (linguistic) برای مالیا به فکر برسد اما شاید اختراعات نوآورانه نیز پیشنهاد شود. خانواده‌ی مالیا درخواست خود را در تارنمای Maker Share ثبت کردند.

تارنمای Maker Share را مجله‌ی Makezine با همکاری اینتل ایجاد کرده است. مجله‌ی makezine ایده‌های ساخت و پروژه‌های خودانجام را منتشر می‌کند. در اصل این مجله تلاش می‌کند تا پروژه‌هایی در زمینه الکترونیک، برق، رایانه و مکانیک را به کاربران ارائه دهد تا آن‌ها بتوانند خودشان و در خانه آن‌ها را بسازند.

مجله‌ی Make با همکاری اینتل تارنمایی را راه‌اندازی کرده است که به سازندگان و مخترعان اجازه می‌دهد پروژه‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. همچنین بخشی به نام Misson نیز تعریف شده است که طرفداران ساخت و نوآوری می‌توانند از مهارت‌های خود در راستای پروژه‌هایی برای کمک به دیگران استفاده کنند.

یکی از Misson های تارنمای Maker Share درخواست خانواده‌ی مالیا برای ساخت دستگاه کمک گفتار است که اجازه دهد اطرافیان مالیا صحبت های او را متوجه شوند. نخستین فردی که برای این Mission ایده‌ای پیشنهاد داده است گریم فلد (Greem Feld) است. برنامه‌ی کاربردی تصاویر دیجیتال کوچک Emoji است. مالیا می‌تواند با این برنامه از طریق تصاویر با اطرافیان در ارتباط باشد. در واقع او روش پیکتوگرام یا تصویرنگاری (pictographic) را پیشنهاد داده است. “تصویرنگاری” یک گونهٔ نوشتن است که گفتار را از طریق رسم کردن منتقل می‌کند. روش او توسط متخصص گفتاردرمانی مورد آزمایش قرار گرفت و مشکلات برقراری ارتباط تا حدودی حل شد.

شما نیز می‌توانید به مالیا کمک کنید. به تارنمای Maker Share بروید و در بخش Missons پرو‌ژه‌ مالیا و یا هر پروژه‌ی دیگر را انتخاب کنید. در این فرصت به مهارت‌ها و دانش خود در راستای کمک به دیگران جهت دهید.


بیشتر بخوانید:
>>گوشی هوشمند شما به زودی قادر خواهد بود افکارتان را به متن تبدیل کند!


منبع: makezine

استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن