با این دستکش هوشمند، برای کنترل رایانه نیازی به ماوس ندارید!

Aswinth Raj در یک پروژه‌ی خودانجام دستکش هوشمندی ساخته است که با استفاده از آن بدون نیاز به صفحه‌ی نمایش لمسی و ماوس می‌توان رایانه را کنترل کرد. برای آشنایی با جزئیات این پروژه با مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی همراه باشید.

با این دستکش هوشمند، برای کنترل رایانه نیازی به ماوس ندارید!

صفحه‌‌ی نمایش لمسی فناوری بسیار مفید و پرکاربردی است. اما اگر شما بتوانید تنها با حرکت دادن دست‌هایتان در مقابل رایانه آن را به انجام آن‌چه می‌خواهید وادار کنید، بهتر نخواهد بود؟ B. Aswinth Raj ایده‌ای بر همین مبنا دارد و با الهام از مرد آهنین یک دستگاه کنترل حرکات بدن ساخته است.

اجزای این سامانه که حاصل یک پروژه‌ی خود انجام است، عبارتند از: یک برد آردوینو نانو(Arduino Nano ) که بر روی یک دستکش یک بار مصرف نصب شده، حسگرهای اثر هال (hall effect sensor)، یک آهنربا که به انگشت شست وصل شده و یک ماژول بلوتوث. این دستکش هوشمند حسگرهای نصب شده بر روی انگشتان را به عنوان دکمه‌های کلیک چپ و راست ماوس به کار می‌گیرد. همچنین یک دایره‌ی آبی رنگ در کف دست آن نصب شده است که رایانه می‌تواند با استفاده از یک وب‌بین (webcam) آن را ردیابی کند و با استفاده از زبان برنامه نویسی و نرم افزار Processing، موقعیت مکان‌نما (cursor) را تعیین نماید.

با این دستکش هوشمند، برای کنترل رایانه نیازی به ماوس ندارید!

عملکرد این دستکش در فیلم زیر نشان داده شده است. تماشا کنید که کاربر چگونه با استفاده از دست یک تصویر را در رایانه رسم کرده و همچنین یک LED را کنترل می‌نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه نویسی و فرآیند ساخت این دستکش اینجا کلیک کنید.


بیشتر بخوانید:

>>دستکش هوشمند RoboGlove محصول مشترک جنرال موتورز و ناسا

>>دستکش هوشمند برای لمس اشیا در دنیای واقعیت مجازی

>>این دستکش توانایی تجزیه و تحلیل و کنترل لرزش دست را دارد!


منبع: blog.arduino

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن