Ironhand: نخستین سامانه رباتیک نرم تقویت کننده عضلات

در مارس 2018، شرکت Bioservo Technologies دستکش فعال و نرم Ironhand® را برای استفاده در زمینه کار و صنعت معرفی کرد. Bioservo این دستکش را به عنوان نخستین سامانه رباتیک نرم تقویت کننده عضلات عرضه می‌کند. هدف از طراحی این فناوری، کاهش خستگی و آسیبی است که به موجب تکرار و یا تداوم در دست گرفتن اشیاء بوجود می‌آید. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Ironhand با همکاری شرکت‎های Fortune 500 توسعه یافته و آزمایش شده است تا اطمینان حاصل شود که ویژگی‌ها و مزایای آن با تقاضای بازار مطابقت دارد. این فناوری ترکیبی از علوم اعصاب، مکاترونیک و رباتیک است و با ویژگی‌های دیجیتالی منحصر به فرد بهبود یافته است.

Ironhand بر مبنای امتیاز این شرکت برای فناوری (SEM™ (Soft Extra Muscle است. این نسخه جدید همانند SEM Glove، نیروی تقویت کننده را برای انگشتان کاربر فراهم می‌کند. اما Ironhand نسبت به نسخه پیشین دارای تغییرات و بهبودهایی است:

  • باتری و کنترلر از کمربند به یک کیسه روی پشت منتقل شده است.
  • دکمه‌های تنظیم کننده از بسته باتری جدا و برای دسترسی آسان، بزرگتر شده‌اند. تعدیل کننده تقویت قدرت در حال حاضر بسیار بزرگتر است و سطح قدرت را به آسانی می‌توانید ببینید.
  • داده‌های حسگرهای محیطی که دستکش را کنترل می‌کنند، اکنون به یک برنامه ارسال می‌شوند. این موجب می‌شود که استفاده از دستکش به صورت دیجیتالی و طبقه‌بندی شده باشد. همچنین ارزیابی آسیب و کاهش آسیب پذیری بسیار ساده‌تر شود.
  • Ironhand از طراحی سه انگشتی برخوردار نیست و اکنون یک دستکش کامل است.

تمرکز Ironhand افزایش نیرو و جلوگیری از آسیب‌ها در محل کار است. این شرکت همچنین Carbonhand® را راه‌اندازی کرده است که تمرکز آن روی کمک به افراد با دستان ضعیف است.

اسکلت بیرونی دست

در حال حاضر پژوهش و توسعه روی اسکلت بیرونی دست براساس رابطه بین دست انسان، دستکش و اتصالات به چهار دسته تقسیم می‌شود. اتصالات میتواند یکی از این اشکال باشد:

  • سفت و سخت: معمولاً از فلز یا پلاستیک ساخته شده است
  • کابلی: Bowden-Cables، سیم، خطوط نایلونی و یا مشابه آن
  • باد شدنی: کیسه‌های تقویت کننده یا سیلیکون شکل یافته
  • منفعل: فنرهای خطی یا حلقه شده

Ironhand دستکشی متعلق به دسته کابلی است.

درباره شرکت Bioservo Technologies

Bioservo Technologies یک شرکت توسعه فناوری است که علم پزشکی را با رباتیک مدرن ترکیب می‌کند. این شرکت موقعیت جهانی مناسبی در زمینه فناوری اسکلت بیرونی نرم و محصولات غیر تهاجمی پوشیدنی دارد. این محصولات برای افرادی است که نیاز به قدرت بیشتری دارند تا از استقامت و کارایی بدنشان حمایت کنند یا افرادی که دارای قدرت عضلانی کمتری هستند.

پس از سالها پژوهش و توسعه، Bioservo Technologies در حال حاضر بر روی تجاری سازی محصولات و فناوری‌های ثبت شده خود تمرکز دارد. دستکش‌های توسعه یافته این شرکت هم برای توانبخشی در مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی مناسب است و هم پیشگیری از آسیب کارگران در صنعت. این شرکت قراردادهای همکاری راهبردی را با تولید کنندگان خودرو General Motors / NASA، جنرال الکتریک، Infrastructures Eiffage، JM و شرکت ایرباس امضا کرده است. Bioservo Technologies یک شرکت دولتی سوئدی است که مقر اصلی آن در Kista در شمال استکهلم است.


بیشتر بخوانید:

دستکش اسکلت بیرونی RoboGlove جنرال موتورز برای کارگران کارخانه

دستکش رباتیک منعطف برای فیزیوتراپی


منبع: bioservo.se و exoskeletonreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن