این پدر مهربان برای همه ی کودکان نیازمند دست مصنوعی می سازد

پدری مهربان با نام Michael Campos برای بچه‌هایی که دچار نقص عضو دست هستند، با استفاده از چاپ سه بعدی و به صورت رایگان دست مصنوعی می‌سازد. مایکل که 33 سال دارد، پس از ساختن نخستین دست مصنوعی برای فرزند خویش این فعالیت را ادامه داده است. با مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی همراه باشید.

فرزند مایکل اکنون 4 ساله است و کارتر(Carter) نام دارد. این پسر بچه با یک نقص عضو مادر زادی در زیر آرنج یکی از دست‌هایش به دنیا آمد. پس از این اتفاق مایکل آموخت تا برای فرزندش دست‌های مصنوعی سبک وزن بسازد. او سال گذشته با همکاری یک گروه داوطلب و با استفاده از چاپ سه بعدی یک دست مصنوعی برای کارتر ساخت که تنها 10 دلار هزینه داشت.

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

در حال حاضر این پدر و پسر در شرکت خود با نام «Claws from Carter» با هم کار می‌کنند تا برای کودکان آمریکا و انگلستان دست‌های مصنوعی رایگان بسازند. Michael که در کالیفرنیا زندگی می‌کند گفت «سال گذشته زمانی که کارتر از من خواست تا برایش یک دست بسازم، از این که این توانایی را نداشتم واقعا احساس درماندگی می‌کردم اما به او قول دادم که روزی قادر خواهم بود یک دست برایش بسازم. »

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

مایکل گفت « در عرض یک ماه دست مورد نیاز کارتر را ساختم و از آن به بعد ما تعداد زیادی دست برای سایر کودکان سراسر آمریکا ساخته‌ایم. ما حتی دست‌های مصنوعی را به انگلستان هم ارسال کرده‌ایم.»

او افزود «احساسی که پس از انجام درخواست فرزندم داشتم، قابل توصیف نیست. احساس بسیار رضایت بخشی بود و مهارتی که به دست آوردم زندگی من را تغییر داد. اکنون هر بار که کارتر به محل کار من می‌آید مدام چاپگرها را بررسی می‌کند زیرا می‌خواهد در متصل کردن قطعات آن‌ها به من کمک کند. او درباره‌ی نوع کاربری این دست‌ها، محلی که قرار است به آن ارسال شوند و کودکان دریافت کننده آن‌ها کنجکاو است. کارتر زمانی که در کنار من است تا قطعات را به هم وصل کنیم، بسیار هیجان‌زده است. او همچنین می‌تواند کودکانی با شرایط مشابه خودش را ملاقت کند.»

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

مایکل گفت «همه‌ی آن چه من انجام دادم به خاطر کارتر بود، اگر برای او نبود، من نسبت به نقص اعضای دیگران بی‌توجه بودم و امکانی که چاپ سه بعدی برای یاری خانواده‌های دیگر فراهم کرده است را نادیده گرفته بودم. »

مایکل با کمک e-NABLE با یک گروه داوطلب ارتباط برقرار کرد و با همکاری آن‌ها توانست دست فرزندش را طراحی کند. او به فرزندش یاد داد تا دوچرخه سواری کند و ساختن طرح‌های پیچیده‌تر را آغاز نمود.

مایکل افزود « او از من یک دست مرد آهنین خواست. من ساعت‌های زیادی وقت گذاشتم تا یک دست به رنگ تیره و براق برای او بسازم. من به دست او یک فرفره (fidget spinner) هم وصل کردم و نامش را در یک سمت آن نوشتم. کارتر واقعا دستش را دوست دارد و دیدن لبخند او برای من لحظاتی فراموش ناشدنی است.»

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

نقص عضو کارتر در هفته‌ی دوازدهم بارداری مادرش تشخیص داده شد. خانواده‌ی او از تاثیر این مشکل بر زندگی فرزندشان نگران بودند. مایکل گفت «دکتر به ما گفت در بهترین حالت او از مچ به پایین دست راست خود را نخواهد داشت و در بدترین حالت بدون دست راست به دنیا خواهد آمد. آن‌ها نتوانستند به ما توضیحی دهند که چرا او با نقص عضو به دنیا آمد.»

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

با این حال کارتر توانست برای همه‌ی مشکلات ناشی از این نقص عضو راه‌حلی پیدا کند. او روش‌های سازگاری منحصر به فرد خود را در مقابل با موانع زندگی روزمره‌اش پیدا کرد. مایکل گفت « من با تماشای نخستین کارهای کارتر، از نگه داشتن بطری گرفته تا سینه خیز رفتنش، فهمیدم که هیچ چیز نمی‌تواند او را متوقف کند. دیدن او هنگامی که برای یادگیری انجام کارها برای نخستین بار مبارزه می‌کرد برای ما سخت بود. اما لحظه‌ای که راهی برای چگونگی رسیدن به هدفش می‌یافت، دستاوردی بسیار بزرگ برای او بود.»

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

از زمانی که مایکل آموخته است چگونه دست‌های مصنوعی را با استفاده از چاپ سه بعدی بسازد، او و کارتر طرح‌های متعددی برای سایر کودکان تولید کرده‌اند. مایکل به ادامه دادن ساخت دست مصنوعی برای فرزندش امیدوار است و سایرین را نیز تشویق می‌کنند که برای کودکانی که به نقص عضو دچارند، اندام مصنوعی بسازند.

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

مایکل گفت «من اعتقاد دارم آن‌چه برای فرزندم پیش آمد دلیلی داشت. کارتر این گونه متولد شد تا من را آگاه کند که باید با ساختن دست‌های مصنوعی به جهان کمک کنم. کارتر در حال آموختن است که به دیگران مهربانی کند بدون این که انتظاری از آن‌ها داشته باشد. او یاد می‌گیرد که خودخواه نباشد و این مهم‌ترین چیزی است که من می‌توانم به او بیاموزم.»

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید و برای حمایت مالی اینجا کلیک کنید.

مایکل با کمک جمعیت e-NABLE یاد گرفت که چگونه با استفاده از چاپ سه بعدی دست مصنوعی بسازد. این جمعیت در یک پروژه‌ی داوطلبانه افراد را در ساخت اندام‌های مصنوعی برای نیازمندان یاری می‌کند.

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

Jen Owen یکی از داوطلبان جمعیت e-NABLE گفت « داستان مایکل و کارتر دقیقا همان چیزی است که ما انتظار داشتیم اتفاق بیفتد و نمونه‌ای است که امیدواریم شاهد ادامه یافتن و گسترش آن همراه با رشد e-NABLE باشیم.»

جمعیت e-NABLE از سال 2011 آغاز به فعالیت کرده است و تا کنون 3000 دست تولید شده با چاپ سه بعدی را به صورت رایگان به دریافت کنندگانی در 80 کشور سراسر جهان تحویل داده است. این جمعیت همچنین 1500 مدرسه را برای کمک در ساخت دست‌های مصنوعی ضمن پروژه‌های دانش‌آموزی به فعالیت واداشته است.

Jen افزود « e-NABLE جنبشی است که اثبات کرده است اگر انسان‌ها ایده‌های خود را بی هیچ محدودیتی و به صورت رایگان با هم به اشتراک بگذارند و با هم برای یادگیری و پشتیبانی یکدیگر کار کنند، می‌توانند تاثیر مثبتی بر جهان داشته باشند و اتفاقات ارزشمندی را خلق نمایند.»

این پدر مهربان برای همه ی بچه ها دست مصنوعی می سازد

برای کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با جمعیت e-NABLE اینجا کلیک کنید.


بیشتر بخوانید:

>>استفاده از چاپ سه بعدی در ساخت دست مصنوعی برای کودکان نیازمند جهان

>>با Unlimbited آشنا شوید: دستهای سخاوتمندی که برای کودکان دست مصنوعی می‌سازند


منبع: storytrender

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن