خودروهای خودران هنگامی که با یکدیگر صحبت میکنند ایمن تر هستند

Mcity با استفاده از واقعیت افزوده ارتباط بین وسایل نقلیه را بررسی کرد. بیشتر فناوری‌های خودران فعلی به دوربین، رادار و لیدار متکی هستند. اما این حسگرها نمی‌توانند فراتر از خط دید خود را ببینند. اگر خودروهای خودران با یکدیگر ارتباط داشته باشند، می‌توانند اطلاعاتی در مورد وضعیت جاده را به یکدیگر ارسال و بدین شکل جاده‌ها را بیش از پیش ایمن کنند. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

خودروهای خودران هنگامی که با یکدیگر صحبت میکنند ایمن تر هستند

بیشتر فناوری‌های خودران فعلی به دوربین، رادار و لیدار متکی هستند. این دستگاه‌های حساس به عنوان چشم خودرو عمل می‌کنند و تقلیدی از آنچه هستند که راننده انسانی می‌تواند ببیند. اما این حسگرها و همچنین انسان نمی‌توانند موانعی که فراتر از خط دید قرار دارد را تشخیص دهند. یک همکار دولتی- خصوصی در دانشگاه میشیگان به نام Mcity ارتباط بین وسایل نقلیه یا V2V را بررسی کرد و دریافت که این ارتباطات موجب ایمن‌تر شدن خودروهای خودران و جاده‌ها می‌شود.

V2V با استفاده از داده‌های بی‌سیم همچون موقعیت، سرعت و جهت کار می‌کند و با استفاده از DSRC، یا ارتباط اختصاصی برد کوتاه می‌تواند تا 10 پیام در ثانیه ارسال کند. این ارتباط به خودرو اجازه می‌دهد تا فراتر از چیزی که در مقابل آن است و حسگرها نمی‌توانند آنها را تشخیص دهند را ببیند. همچون دریافت یک نور قرمز در اطراف یک پیچ کور، یا ترمز خودکار برای یک خودرو که نشان توقف را دارد.

همچنین Mcity از یک سامانه واقعیت افزوده جدید برای آزمایش خودروهای مجهز به V2V خود بهره برده است. آنها وسایل نقلیه مجازی مجهز به این فناوری را ایجاد کردند که می‌توانند با نمونه‌های واقعی خود ارتباط برقرار کنند. این به آنها اجازه می‌دهد که سناریوهایی را که برای آزمایش‌های واقعی بیش از حد خطرناک یا پر هزینه هستند را آزمایش کنند.

این فناوری باید در بیشتر خودروها و زیرساخت‌ها (همچون چراغ‌های راهنمایی) نصب شود تا بتواند به طور مناسب عمل کند. در واقع هر چیزی که ما را به خودروهای امن و قابل اطمینان نزدیکتر کند یک پیروزی است، بنابراین جالب خواهد بود که ببینیم چگونه این فناوری توسعه می‌یابد.


در زمینه خودروهای خودران بیشتر بخوانید:

>>آیا خودروهای خودران واقعا می‌توانند ایمن باشند؟

>>نظریه کاهش ترافیک خیابانها با حضور خودروهای خودران

>>تحقق سامانه‌ حمل و نقل مبتنی بر تقاضا با خودروهای خودران Optimus Ride


منبع: engadget

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن