فناوری های پوشیدنی قابل استفاده برای کارگران ساختمانی

بنابر گزارش Rackspace فناوری‌های پوشیدنی می‌تواند موجب افزایش 3.5 درصدی رضایت کارکنان و افزایش 8.5 درصدی بهره‌وری شود. در حقیقت 48 درصد از بزرگسالان آمریکایی از مزایای فناوری‌های پوشیدنی در محل کار بهره‌مند می‌شوند. اگر به دنبال پوشیدنی‌هایی هستید که بتواند سطح رضایت شغلی و بهره‌وری کلی شما را افزایش دهد، با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

فناوری های پوشیدنی قابل استفاده برای کارگران ساختمانی

کلاه ایمنی DAQRI

کلاه ایمنی DAQRI دستورالعمل‌های کاری را درست در جلوی چشمان شما نمایش میدهد. بنابراین می‌توانید ببینید که دقیقاً چه کاری را باید انجام دهید. این کلاه ایمنی از یک دوربین 360 درجه با توانایی ضبط ویدئو HD، عکاسی و نقشه‌برداری سه بعدی پشتیبانی می‌کند. همچنین توانایی استخراج داده، بهینه سازی انطباق و نگهداری پرونده‌های ساختمانی را دارد. این فناوری کمک می‌کند تا کارکنان اهمیت کار فعلی خود را بدانند.

جلیقه ایمنی Redpoint

جلیقه ایمنی Redpoint باید قطعه‌ای از ابزار حیاتی ساخت و ساز باشد. GPS ادغام شده با این جلیقه‌های ایمنی به کارکنان در موقعیت‌یابی کمک می‌کند. افزون بر این به کارکنانی که از Redpoint استفاده می‌کنند بلافاصله هنگام ورود به مناطق خطرناک هشدار داده می‌شود. همچنین زمانی که جلیقه‌ها وارد شعاع خاصی می‌شوند، محرک‌ها می‌توانند موجب کاهش و یا غیرفعال کردن تجهیزات سنگین شوند. مدیران می‌توانند به داده‌های مربوط به موقعیت مکانی کارکنانی که به طور مداوم در حال حرکت هستند برای فهم نقاط ضعف، مسائل و یا ناکارآمدی و بهینه‌سازی مدیریت زمان برای کاهش هزینه‌های تولید دست یابند.

عینک هوشمند XOEye

مدیران با این فناوری می‌توانند بر کار نیروهای خود نظارت داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که آنها به درستی کار خود را انجام می‌دهند. این عینک‌های هوشمند مجهز به دوربینی ایده آل و متصل به اینترنت است. بنابراین متخصصان ساخت و ساز می‌توانند به طور مؤثر برای به انجام رساندن یک کار با کارکنان ارتباط برقرار کنند. افزون بر این، عینک هوشمند XOEye را می‌توان برای اسکن داده‌هایی همچون کدهای بارکد مورد استفاده قرار داد.

دستبند Myo

Myo می‌تواند مزایای بسیاری برای کارگران ساختمانی به ارمغان آورد. دستبند Myo موقعیت دست را تشخیص و آن را به یک کنترلر برای بسیاری از دستگاه‌های مختلف تبدیل می‌کند. از این دستبند در ارتباط با عینک‌های هوشمندی همچون Epson و عینک گوگل می‌توان برای گرفتن عکس، ارتباط با همکاران و علامت‌گذاری کردن موارد کاری بهره برد. این نوع کنترل با حرکات دست برای کارگران ساختمانی که دائماً در حال حرکت هستند، مناسب است. دیگر نیازی نیست آنها وقت خود را برای درآوردن دستکش و یا رها کردن تجهیزات به منظور استفاده از سایر ابزارهای رایانه‌ای تلف کنند.

اسکلت بیرونی

آخرين و مهمترين نكته استفاده از اسکلت بیرونی براي كمك به كارگران ساختمانی در بلند كردن بارهاي سنگين و كاهش خستگی است. استفاده از اسکلت‌های بیرونی افزون بر افزایش توان و کاهش خستگی از آسیب‌های عضلانی کمر که ناشی از بلند کردن اجسام سنگین است، جلوگیری می‌کند.


بیشتر بخوانید:

>>تاثیرگذارترین پوشیدنی های تاریخ

>>چه فناوریهای پوشیدنی را می‌توان در دسته ساعت هوشمند قرار داد؟

>>کار طولانی تر و سخت تر با اسکلت بیرونی صنعتی SuitX MAX


منبع: wearable-technologies.com

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *