دیدنی ترین شکست‌ های فناوری را در این موزه تماشا کنید!

به تازگی موزه‌ای با نام «موزه‌ی شکست‌ها» (Museum of Failures) در کشور سوئد راه‌اندازی شده که در آن دیدنی‌ترین ناکامی‌های فناوری نوآورانه‌ی بشری به نمایش گذاشته شده است. برای آشنایی با این موزه با مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی همراه باشید.

دیدنی ترین شکست‌ های فناوری را در این موزه ببینید!

این موزه در شهر Helsingborg سوئد واقع شده و بنیان‌گذار آن Samuel West ، یک روان شناس بالینی 43 ساله است. در این موزه 51 محصول خلاقانه که موفقیتی در بازار به دست نیاورده‌اند، به نمایش گذاشته شده است. هدف West از راه‌اندازی این موزه کاملا نوع دوستانه است. او می‌گوید «می‌دانیم که 80 تا 90 درصد از پروژه‌های نوآورانه با شکست رو به رو می‌شوند و هیچ کس از وجود آن‌ها باخبر نمی‌شود، اما ما می‌توانیم از این شکست‌ها درس بگیریم.»

بعضی وسایل موجود در این موزه نتیجه‌ی تلاش نام‌های تجاری مختلف برای ایجاد تنوع در محصولاتشان است. برای نمونه می‌توان نوعی نوشیدنی کریستال شرکت پپسی (Pepsi) را نام برد. بعضی دیگر از این محصولات راه‌حل‌های عجیب و غریبی برای حل مشکلات ارائه داده‌اند. مانند DVDهای یک بار مصرف شرکت DivX که تنها تا 48 ساعت پس از نخستین تماشای آن‌ها قابل مشاهده‌ی مجدد بودند. صرف نظر از معایب، عرضه کنندگان همه‌ی محصولات به نمایش گذاشته در موزه، سعی در نوآوری در حوزه‌ی مربوط به خودشان داشته‌اند. West گفت «من واقعا بر این باور هستم که ما در جامعه شکست‌ها را دست کم گرفته‌ایم و همیشه بیش از حد به موفقیت‌ها توجه داشته‌ایم.»

یکی از موارد بسیار خاص که در این موزه نگه‌داری می‌شود، دستیار دیجیتالی نیوتون از شرکت اپل (Apple Newton) است که در سال 1993 به بازار عرضه شده است. با این که نرم افزار دست خط این دستیار کیفیت پایینی داشته و قیمت آن هم بالا بوده اما در نهایت این فناوری منجر به تولید iPhone و iPad شده است.

دیدنی ترین شکست‌ های فناوری را در این موزه ببینید!

فیلم زیر را تماشا کنید که در آن West درباره‌ی وسایل مورد علاقه‌ی خود در این موزه سخن می‌گوید.

اگر به تماشای این موزه علاقه‌مند هستید، نمایش ویدیویی آن را اینجا بیابید.


بیشتر بخوانید:

>>با چند فناوری فوق العاده آشنا شوید که هنوز وارد بازار نشده اند


منبع: theverge

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن