واقعیت مجازی و افزوده در سال جاری

در سال گذشته شاهد رشد فناوری‌های واقعیت مجازی بودیم. در سال جاری بسیاری از شرکت‌های فعال در این زمینه برنامه‌های کاربردی تلفن همراه، عینک‌ها و سرپوش‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و بسیاری از محصولات خود را به صورت تجاری عرضه خواهند کرد. در این نوشتار از مجله ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی به مرور برخی از این محصولات خواهیم پرداخت.عینک واقعیت مجازی

سرپوش مستقل واقعیت مجازی

به طور معمول برای پردازش و نمایش اطلاعات واقعیت مجازی به یک رایانه و منبع تغذیه، و یک سرپوش واقعیت مجازی نیاز است. بسیاری از فناوری‌های واقعیت مجازی از این قاعده پیروی می‌کنند. به عنوان نمونه می‌توان از Gear VR ساخت شرکت سامسونگ و Daydream View ساخت شرکت گوگل نام برد.
Oculus با ارائه دو محصول جدید در سال ۲۰۱۸ این قانون را نقض خواهد کرد. Santa Cruz مجهز به ردیاب درونی و Oculus Go با قابلیت‌های محدودی برای تشخیص مکان. شرکت HTC نیز در با ارائه  Vive Focusگامی دیگر در این زمنیه برخواهد داشت. این دستگاه در حال حاضر برای عرضه در چین آماده می‌گردد.

واقعیت مجازی

Magic Leap One

Magic Leap استارت آپی با پشتیبانی قوی مالی است که قصد ارائه نخستین دستگاه واقعیت مجازی خود با عنوان Magic Leap One را دارد. این طبق اداعای سازنده، برخلاف اغلب دستگاه‌های موجود، عینک واقعیت مجازی در حین استفاده بسیار راحت است و این شرکت تصاویر با کیفیت را به نمایش در می‌آورد. این شرکت از سال ۲۰۱۱ برای ارائه محصول خود برنامه ریزی می‌کند.

بازی واقعیت افزوده

Harry Potter: Wizards Unite واقعیت افزوده‌ی شرکت Niantic

Pokémon Go موفقیتی بود که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد. این بازی با استفاده از واقعیت افزوده توجه بسیاری را به خود جلب کرده بود. پس از موفقیت پیشین شرکت سازنده‌ی این بازی Niantic در حال آماده سازی یک بازی به کمک شرکت Warner Brothers Games است. بازی جدید طرفداران بسیاری خواهد داشت چراکه پیرامون شخصیت محبوب Harry Potter طرح ریزی شده است.
این بازی با نام Harry Potter: Wizards Unite به کاربران امکان حرکت در دنیای بازی را به منظور یافتن جادوها و تجهیزات جادویی را خواهد داد. با توجه به طیف گسترده‌ی مخاطبان کتاب‌های Harry Potter و تجربه‌ی جذاب واقعیت افزوده، این بازی می‌تواند یک موفقیت مالی باشد.

شبیه سازی تعطیلات

شبیه ساز تعطیلات Owlchemy Labs

Owlchemy Labs ارائه دهنده‌ی بازی Job Simulator است. در این بازی با کنایه‌ای هوشمندانه، بازیکن با استفاده از واقعیت مجازی مجبور به انجام کارهای مختلفی در آینده‌ای می‌شود که تمام کارها را ربات‌ها انجام می‌دهند. این شرکت در سال گذشته توسط گوگل خریداری شد. این بازی جدید در مورد یک تعطیلات مجازی است. برای کاربران Oculus، HTC Vive و سرپوش‌های PlayStation در دسترس خواهد بود.

به طور کلی واقعیت مجازی با حضور در بازار و ارائه خدمات مختلف در زمینه درمان و بازی‌های رایانه‌ای توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این فناوری به عنوان تجربه‌ای جدید نیز مورد توجه افراد است. حتی بازی‌های ورزشی نیز از این فناوری بهره می‌برند. باید گفت این فناوری همچنان پتانسیل‌های بسیاری دارد که در آینده به طور حتم شاهد آن‌ها خواهیم بود.


بیشتر بخوانیم:
فرار از درد و ترس در بیمارستان ها با فناوری واقعیت مجازی

کاربرد فناوری های پوشیدنی واقعیت مجازی در افزایش تحرک بدنی

کاربرد ترکیب فناوری واقعیت مجازی و افزوده در بخش سلامت


منبع: MIT Technology

استفاده و بازنشر این مطلب تنها با ذکرنام مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی و لینک آن  مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن