این پهپاد هم میتواند پرواز کند و هم روی آب شناور شود

Splash Drone 3 یک هواپیمای بدون سرنشین ضد آب و مجهز به دوربین 4K است که می‌تواند جلیقه نجات را برای یک شناگر در دریا و یا طعمه را برای ماهیگیری تا یک کیلومتر دورتر رها کند. این پهپاد می‌تواند همچون یک قایق روی آب شناور شود، زیر آب را ببیند و سیگنال‌های ویدیویی را به فاصله یک کیلومتری ارسال کند. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

این پهپاد هم میتواند پرواز کند و هم روی آب شناور شود

بیشتر صاحبان هواپیماهای بدون سرنشین به دلایل آشکار از پرواز روی سطح آب بیم دارند. این روزها دیدن ویدیوهایی از هواپیماهای بدون سرنشین که در دریاچه‌ها و سواحل سقوط می‌کنند، رایج است. به همین دلیل شرکت SwellPro نسخه‌های جدید Splash Drone 3 AUTO و Fisherman را معرفی کرده است. این نسخه‌ها تنها هواپیماهای بدون سرنشین ضد آبی هستند که می‌توانند روی آب شناور شوند و مجهز به دوربین 4K و سامانه‌ای هستند که می‌تواند یک جلیقه نجات یا طعمه را تا فاصله یک کیلومتری تحویل دهد.

این پهپاد هم میتواند پرواز کند و هم روی آب شناور شود

کنترلر پرواز Splash Drone 3 دارای ویژگی‌های ایمنی اضافی است که به طور خودکار می‌تواند به مکان اولیه‌ای که به پرواز درآمده بازگردد یا در مواردی که ولتاژ باتری کم است به طور خودکار فرود آید. نسخه Fisherman دارای سامانه آزادسازی بار است که به ماهیگیران، قایقرانان و پرسنل جستجو و نجات اختصاص دارد تا یک جلیقه نجات را به یک شناگر تحویل دهند یا حتی طعمه‌ای را در محل مورد نظر آزاد کنند.

هر دو نسخه Splash DRON 3 AUTO و Fisherman می‌توانند در باران و برف پرواز کنند، روی زمین فرود آیند، روی آب شناور شوند، زیر آب را ببینند و سیگنال‌های ویدیویی را به صورت بیسیم به یک صفحه نمایش تعبیه شده روی کنترلر ارسال کنند. همچنین کنترلر از راه دور در صورتی که بخواهد به خلبان هرگونه نگرانی امنیتی از جمله میزان کم باتری را هشدار دهد، می‌لرزد. دوربین فیلمبرداری 4K بر روی Splash Drone 3 AUTO به طور مکانیکی تثبیت شده و می‌تواند عکس‌های 14 مگاپیکسلی با لنز بدون لرزش خود ثبت کند.

این پهپاد هم میتواند پرواز کند و هم روی آب شناور شود

سامانه آزادسازی بار Fisherman می‌تواند باری به وزن 2.5 پوند را حمل کند. هر دو سامانه دوربین 4K یا سامانه بارگیری بین نسخه‌های AUTO و Fisherman از Splash Drone 3 قابل تعویض هستند. نسخه AUTO از برنامه کاربردی گوشی هوشمند برای مأموریت‌های پرواز هوشمندانه استفاده می‌کند. پروازهای هوشمندانه شامل علامت‌گذاری روی نقشه و پرواز خودکار به محل مورد نظر، دنبال کردن شما و تصویربرداری می‌شود.

Eric Hu مدیر عامل SwellPro، شرکت تولید کننده Splash Drone در شنژن چین می‌گوید: «ما بسیار خشنودیم که پیشرفته‌ترین هواپیماهای بدون سرنشین را راه اندازی کرده‌ایم. با انتشار Splash Drone 3، خلبانان هواپیماهای بدون سرنشین قادر به انجام آنچه که تقریباً غیرممکن بودند، هستند. آنها می‌توانند یک فیلم ویدئویی از زیر آب و از هوا در یک پرواز تهیه کنند. من به نوآوری‌های SwellPro و پیشرفت‌هایی که در دو سال گذشته داشتیم، افتخار می‌کنم».

Alex Rodriguez، مدیر عامل و طراح هواپیماهای بدون سرنشین در Urban Drones، یک شرکت فناوری هواپیماهای بدون سرنشین در فلوریدای جنوبی و توزیع کننده هواپیماهای Splash Drone در آمریکا و کانادا می‌گوید:

«دو سال پیش ایجاد یک هواپیمای بدون سرنشین ضد آب تنها یک رؤیا بود. امروز من خوشحال هستم که اعلام میکنم این رؤیا به واقعیت تبدیل شده است».

Eric Hu گفت: «در حال حاضر خلبانان هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند یک ویدئو از زیر آب و هوا در یک پرواز تهیه کنند. Splash Drone 3 نه تنها برای علاقه‌مندان به آب، بلکه برای کسانی است که می‌خواهند پرواز کنند و روی آب فرود آیند».

برای مشاهده جزئیات بیشتر وتهیه این هواپیماهای بدون سرنشین به تارنمای Kickstarter مراجعه کنید.


در مورد هواپیماهای بدون سرنشین بیشتر بخوانید:

>>فرود پهپادها در Xponential 2017

>>آیا پهپاد Volocopter یکی از تاکسی‌های پرنده آینده خواهد بود؟

>>Fleye، نسل جدید هواپیماهای بدون سرنشین


منبع: prweb.com

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن