با چسب ClozeX برای بستن زخم ها نیازی به بخیه نیست

ClozeX یک چسب برای بستن زخم‌های باز است که با وجود آن نیازی به سوزن و بخیه کردن زخم‌ها نیست. استفاده از این چسب بسیار آسان است و به راحتی می‌توان آن را بر روی زخم قرار داد. این چسب برای بستن زخم‌های ناشی از پارگی و همچنین زخم‌های جراحی کارآمد است. با مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی همراه باشید.

با چسب ClozeX برای بستن زخم‌ها نیازی به بخیه نیست

بر اساس گزارش‌ها این چسب در بیش از 10000 جراحی در 50 بیمارستان استفاده شده است. از جمله‌ی این جراحی‌ها می‌توان به جراحی برداشتن آپاندیس، فتق و جراحی قلب اطفال اشاره کرد. این چسب‌ها در 11 اندازه‌ی مختلف در دسترسند و در موقعیت‌هایی که به اندازه‌های بزرگتر نیاز است می‌توان از آن‌ها در کنار هم استفاده کرد.

Michael Lebner، بنیان گذار شرکت ClozeX Medical گفت «کاربرد اصلی این چسب‌ها بستن زخم‌های جراحی است. می‌توان با استفاده از این چسب در بخش اورژانس بیمارستان‌ها و برای بیمارانی که از سوزن می‌ترسند، خصوصا کودکان، زخم‌های را بدون نیاز به داروی بی‌حسی و بخیه بست. از آن‌جایی که یادگیری استفاده از این چسب‌ها بسیار آسان است، ClozeX انتخاب خوبی برای کاربردهای خارج از بیمارستان نیز هست. برای نمونه می‌توان به استفاده از آن توسط افرادی که آموزش‌های مراقبت سلامت را طی کرده‌اند، شامل پزشکان، پرستاران، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی و مراکز درمانی کوچک اشاره کرد.»

Lebner که یک پزشک نیست، چسب ClozeX را پس از زخم شدن زانوی دخترش در یک سانحه‌ و زخم شدن دست همسرش در اتفاقی دیگر، که هر دو پس از بخیه شدن به زخم‌هایی با ظاهر ناخوشایند تبدیل شد، ساخت. او از مهارت‌های خلاقانه‌ی خود برای ایجاد جایگزینی برای بخیه استفاده کرد. از آن زمان، توسعه‌ی این محصول یک دهه طول کشیده و در حال حاضر برای استفاده ی عموم آماده است. Lebner گفت «ما امیدواریم ClozeX تا هشت هفته‌ی دیگر به بازار عرضه شود.» اطلاعات مربوط به قیمت و نحوه‌ی استفاده‌ی این محصول در روزهای آینده در دسترس خواهد بود.

نحوه‌ی استفاده از چسب ClozeX را تماشا کنید.


بیشتر بخوانید:

>>چسب الکترونیکی سنجش سلامت: مراقبت پزشکی از راه دور

>>نمایشگر پوشیدنی دیجیتال که روی پوست می‌چسبد


منبع: digitaltrends

استفاده و بازنشر این وشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن