Hydro-Support، ماده جدید محلول در آب برای استفاده در فرآیند چاپ سه بعدی

یکی از مهمترین قطعات کمکی در فرآیند چاپ سه بعدی ساختار حمایتی است. اشکال پیچیده را نمی‌توان همیشه به صورت سه بعدی چاپ کرد. در نتیجه نیاز به افزودن ساختارهای حمایتی دارند، ساختاری که پس از چاپ بتوان آنها را حذف کرد. حذف ساختار حمایتی به این دلیل که نیازمند شست و شوی شیمیایی و تراشیدن است، می‌تواند مشکل، وقت گیر و خطرناک باشد. آخرین محصول شرکت 3DFuel، یک رشته است که به طور کامل در آب حل می‌شود و در نتیجه برای حذف، فوق العاده آسان است و می‌تواند مشکلات حذف ساختار حمایتی را برطرف کند. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

3DFuel یک نام تجاری است که در سال 2016 در همکاری بین تولید کنندگان رشته (فیلامنت) 3Dom USA، 3Dom Europe و 3D-Fuel بوجود آمد. یکی از بخش‌های این شرکت در فارگو، داکوتای شمالی قرار گرفته است و دیگری در Moville، ایرلند واقع شده است. کیفیت محصولات این شرکت توسط آزمایش‌های گسترده‌ای که با استفاده از انواع مختلف چاپگرهای سه بعدی انجام می‌شود، ضمانت شده است. MakerBot، LulzBot و FlashForge و بسیاری دیگر از چاپگرهای سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بهترین مواد ممکن برای مشتریان ساخته شود.

اگر چه در حال حاضر چندین رشته چاپگر سه بعدی در بازار وجود دارد که به طور کامل در آب حل می‌شوند و بنابراین عملکردی مشابه به Hydro-Support دارند اما 3DFuel ادعا می‌کند که کار با این محصول بسیار ساده است. برای نمونه PVA که اغلب برای ساخت سازه‌های حمایتی استفاده می‌شود، قابلیت بالایی در نگهداری آب دارد که کارهای چاپ را سخت‌تر می‌کند. Hydro-Support در حال حاضر در تارنمای 3DFuel در دسترس قرار دارد.

Hydro-Support، ماده جدید محلول در آب برای استفاده در فرآیند چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی انجام شده با Hydro-Support، استحکام کششی بالایی خواهد داشت و خواص آن نزدیک به PLA، یکی از رایج‌ترین رشته‌های FDM خواهد بود. پس آن را می‌توان برای حمایت از برآمدگی‌ها و یا حفره‌های بزرگ اشیاء در طول فرآیند چاپ به کار برد. همچنین از این رشته می‌توان برای چاپ سه بعدی اشیایی با هندسه داخلی استادانه و یا قالب اصلی اشیای ساخته شده با استفاده از روش‌های مختلف استفاده کرد. به سادگی پروژه مورد نظر را در آب قرار داده و پس از چند ساعت می‌توان به آرامی با دست ساختار حمایتی را جدا کرد. و یا حتی اگر از یک مخزن آب گرم استفاده کنید، اینکار سریعتر انجام می‌شود. در روش دیگر مواد به طور کامل پس از کمتر از 24 ساعت در خود حل می‌شوند.

Hydro-Support، ماده جدید محلول در آب برای استفاده در فرآیند چاپ سه بعدی

Hydro-Support، ماده جدید محلول در آب برای استفاده در فرآیند چاپ سه بعدی

Hydro-Support در یک ظرف مهر و موم شده عرضه خواهد شد تا از رطوبت در امان بماند. 3DFuel توصیه می‌کند برای ادامه ذخیره رشته‌های استفاده نشده از یک ظرف در بسته در جای خشک استفاده کنید تا از هر گونه آسیب احتمالی و رطوبت در امان بماند. هر حلقه دارای 500 گرم از مواد است و مشتریان بسته به نیازهای ویژه خود، قطر مورد نظر را انتخاب می‌کنند. رشته‌های با قطر 1.75 و 2.85 میلی‌متر در دسترس هستند و قطرها با یک سامانه اندازه گیری لیزری چند محوری با دقت اندازه‌گیری شده است. دقت قطر این رشته‌ها از بروز هر گونه مشکل در چاپگرهای FDM یا FFF 3D که مربوط به تغییر قطر است، جلوگیری می‌کند.

Hydro-Support، ماده جدید محلول در آب برای استفاده در فرآیند چاپ سه بعدی

یک رشته محلول با کیفیت، چیزی است که چاپگرهای سه بعدی جهان از آن بهره‌مند می‌شوند، به ویژه با توجه به اثرات زیست محیطی این فناوری. گرفتن نتایج مناسب از چاپ سه بعدی اشکال پیچیده نیازمند حذف مؤثر ساختار حمایتی و دستیابی به این هدف بدون نیاز به شستن مواد شیمیایی سمی است. هر حلقه 64.99 دلاری Hydro-Support بسیار بیشتر از قیمت سایر رشته‌های محلول در بازار نیست، اما اگر این محصول موجب بهبود در چاپ اشیا شود پس محصول شرکت 3DFuel قطعاً یک گام در مسیر صحیح برداشته است.


در زمینه چاپ سه بعدی بیشتر بخوانید:

>>استفاده از چاپ سه بعدی در ساخت دست مصنوعی برای کودکان نیازمند جهان

>>کمک به رشد طبیعی چهره کودکان نابینا با چشم چاپ سه بعدی

>>استفاده از چاپ سه بعدی برای ساخت خودانجام یک سانتریفیوژ استخراج DNA


منبع: 3ders

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن