تشکیل گروه مشاور فناوری با تمرکز بر صنعت X-TAG با همکاری شرکت Sarcos

شرکت Sarcos® Robotics‌ از توسعه‌دهندگان با تجربه‌ی اسکلت‌های بیرونی صنعتی است. این اسکلت‌ها محیط‌های خاص کاری را هدف قرار می‌دهد. این شرکت در اقدامی جدید برای تمرکز بر نیاز اصلی بازار و مصرف‌کنندگان محصولات خود تشکیل گروهی ویژه را اعلام کرد. در ادامه‌ی متن حاضر از مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی  با این گروه و شرکت Sarcos® Robotics از دید مجلات برتر اسکلت بیرونی آشنا خواهید شد.

معرفی اسکلت های بیروین: اسکلت بیرونی Guardian™ XO

هدف گروه مشاور X-TAG

مدیر Sarcos® Robotics با نام Gill West به عنوان شرکتی مطرح در سطح جهانی برای تولید اسکلت‌های بیرونی تمام بدن کار، صنعت، تدارکات و آماد، تشکیل گروه مشاور فناوری با تمرکز بر صنعت X-TAG را اعلام نمود. این گروه اجتماعی متشکل از چندین شرکت صنعتی در گستره‌ای وسیع است. شرکت‌هایی مانند Bechtel، BMW، Caterpillar، Delta Air Lines، GE، Schlumberger، Würth Industrie Service، GmbH & Co. KG و … عضو این گروه می‌باشد.

هدف این گروه کاهش فاصله‌ی صنعت و کاربرد است. طرح‌های صنعتی معمولا با هدف توسعه‌ی مرزهای صنعت تعریف می‌شود. این رویکرد می‌تواند به ساخت نمونه‌ای بدون کاربرد مشخص منجر شود. این گروه دقیقا نیازهای صنایع مخاطب Sarcos را هدف قرار می‌دهد. صنایعی مانند نفت و گاز، وسایل نقلیه، هوا فضا، صنایع تولیدی و … .

چرا گروه مشاور X-TAG؟

Sacros GuardianXO Light

Sarcos GuardianXO Light

نیاز به ایجاد گروه‌های مشاور در سخنرانی Jim Key از اتحادیه‌ی کارگران فولاد در همایش تبادلات فنی اسکلت بیرونی در ژانویه‌ی ۲۰۱۷ به خوبی بیان شد. تعداد بسیاری از شرکت‌ها برای فروش محصولات تدارکاتی و پوشیدنی دعوت شده بودند. این محصولات می‌بایست برای پاکسازی پسماند هسته‌ای و در بخش تدارکات و آماد به کار گرفته می‌شد. اما هیچیک از شرکت‌های دعوت شده برای آگاهی از چالش‌های موجود پیش از حضور خود تماسی برقرار نکرد.

توجه به این نکته لازم است که در برقراری ارتباط با مشتریان احتمالی توقع ایجاد تغییرات ناگهانی و شگرف وجود ندارد. اما در برخی موارد وجود ویژگی‌های خاصی در طرح اهمیت دارد. به طور مثال قابلیت استفاده از اسکلت بیرونی با لباس و تجهیزات کاربر، قابل حمل بودن وسیله و … در مواردی خاص اهمیت دارد. به طور مثال قابلیت تمیز کردن یک اسکلت بیرونی پس از مصرف در شرایط خاص چگونه ارزیابی می‌شود؟

دو وضعیت متفاوت را در نظر بگیرید. در حالت اول اسکلت بیرونی صنعتی دو ساعت در روز در خط تولید با شرایط دمایی کنترل شده استفاده می‌شود. در حالت دوم اسکلت بیرونی هشت ساعت در روز برای کارهای ساختمانی استفاده می‌شود. این کار کندن زمین و انتقال مقادیر فراوان خاک را شامل می‌شود. در این موارد افزودن یک لایه‌ی محافظ برای جلوگیری از کثیف شدن اتصالات دستگاه، در قبال افزایش وزن، منطقی است.

آشنایی با شرکت Sarcos

اسکلت بیرونی فعال Sarcos

اسکلت بیرونی فعال شرکت Sarcos

شرکت Sarcos® Roboticsسابقه‌ی خوبی در زمینه‌ی رباتیک به ویژه انیماترونیک، یا دانش ایجاد حرکت در ربات‌های مشابه موجودات زنده، دارد. شرکت سابقه‌ای نیز در زمینه‌ی اسکلت‌های بیرونی مورد استفاده در نقل و انتقالات داراست. در این مورد اسکلت بیرونی با دریافت دستورات حرکتی از کاربر حرکت می‌کرد. Sarcos® Roboticsاسکلت‌های فعالی نیز برای وزن انتقال بار اضافی پیرامون کاربر به زمین دارد. هدف شرکت ساخت اسکلت‌های بیرونی بزرگ، قوی و سریع برای تلفیق تجربه‌ی انسانی و توانایی تصمیم گیری دقیق ماشین است.

ایا با افزایش علاقمندی به ربات‌های کوچک و پوشیدنی‌های سبک منفعل جایی برای Sarcos® Roboticsدر صنعت اسکلت بیرونی هست؟ پاسخ مثبت است. دستگاه‌های سبک منفعل قطعا صنعت و بازار ویژه‌ی خود را خواهند داشت اما نیازهای خاص صنعتگران وجود اسکلت‌های بیرونی فعال مانند اسکلت‌های Guardian ساخت این شرکت را توجیه می‌کند.

آیا جایگاه آینده‌ی اسکلت‌های فعال تضمین شده است؟

در حال حاضر اسکلت‌های منفعل شانه قادر به فراهم ساختن چیزی در حدود ۵۳.۳۸- ۸۸.۹۶  نیوتون نیروی پشتیبان برای هر بازو هستند. این عدد به طراحی دستگاه بستگی دارد. این نیرو با استفاده از قطعه‌های بزرگ و قوی بیشتر نیز می‌شود. اما اسکلت‌های بیرونی منفعل وزن بار را به زمین انتقال نمی‌دهند. شرکت Sarcos® Robotics بر ساخت دستگاه‌های قوی اسکلت بیرونی فعال برای استفاده در صنعت و کار تمرکز دارد. دستگاه‌های نسل جدید شرکت در عین قدرت و کمک به کاربر برای کار با وزن‌های سنگین، بار اضافی را از کاربر دور می‌کند. این دستگاه‌ها خستگی کار با بارهای سنگین را با افزایش ایمنی خود کاربر کاهش خواهد داد.


برخی مقالات معرفی اسکلت‌های بیرونی در مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی:

آشنایی با اسکلت‌های بیرونی تجاری پشتیبان کمر و لگن

CRAY-X نخستین اسکلت بیرونی صنعتی آلمانی

در مورد اسکلت بیرونی توانبخشی HAL بیشتر بدانید


منبع: exoskeletonreport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن