SureFly، یک تاکسی هوایی جدید دوگانه

در حال حاضر رقابت تاکسی‌های هوایی داغ است و زمان کشف پرواز مقرون به صرفه، آسان و ایمن فرا رسیده است. SureFly یک بالگرد است که برای پرواز ایمن و آسان طراحی شده و در حال تغییر صنعت بالگردها است. برای آشنایی بیشتر با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

SureFly، یک تاکسی هوایی جدید دوگانه

هواپیماهای بدون سرنشین در حال حاضر پیتزا و حتی نخستین خریدها از آمازون را به مشتریان تحویل می‌دهند. پس تنها موضوع زمان است تا بازار تاکسی‌های هوایی رشدی سریع داشته باشد. یکی از این شرکت‌ها به طور ویژه از مدل هیبریدی حمل مسافر خود به نام SureFly پرده برداری کرده است. این هواپیما به زودی پرواز خود را آغاز خواهد کرد.

شرکت Workhorse در اوهایو مستقر است و متخصص در همه چیز از سامانه هواپیماهای بدون سرنشین تحویلی تا سامانه نیروی محرکه هیبریدی-الکتریکی است و SureFly تکامل و اتحاد این فناوری‌ها است. این صنعت با بهره‌گیری از بدنه فیبر کربنی، روتورها و همچنین طراحی ملخ‌های ثابت (به این معنی که هیچ پره، دنباله، روتور و یا بال مایلی ندارد) وزن کلی را به کمترین حد ممکن رسانده‌اند. هر یک از چهار بازوی فیبر کربنی به طرف پایین جمع می‌شوند که یک طراحی منحصر بفرد است.

SureFly، یک تاکسی هوایی جدید دوگانه

Surefly می‌تواند با یکبار سوخت‌گیری 70 مایل را با سرعت بالای 70 مایل در ساعت حرکت کند. این هلیکوپتر تکیه بر هشت موتور مستقل دارد. برای ایمنی بیشتر، این تاکسی هوایی دارای یک باتری لیتیوم یونی پشتیبان است تا در زمان‌هایی که دچار کمبود سوخت و یا نقص مکانیکی می‌شود از آن استفاده کند.

Steve Burns، مدیر اجرایی Workhorse توضیح می‌دهد: «به این ترتیب، اگر موتور با مشکل مواجه شود، شما پنج دقیقه زمان دارید تا پایین بپرید. ما حتی یک چتر نجات بالستیک داریم که همچون یک صندلی پران به سمت بالا حرکت می‌کند. بنابراین می‌تواند شما را 100 فوت به بالا پرتاب کند. در یک بالگرد معمولی روتورها هنگام پرتاب به سمت بالا چتر را ریز ریز می‌کنند. اما با هشت تیغه این هواپیما، هیچ چیز به طور مستقیم در بالای سر شما وجود ندارد».

با وجود طراحی بسیار سبک وزن و مشخصات چشمگیر هنوز مدتی طول می‌کشد تا این واحد واقعاً پرواز کند. مقرر شده تا SureFly برای نمایش در نمایشگاه بین‌المللی هوایی پاریس در پایان ماه ژوئن آماده شود با این حال هیچ پرواز آزمایشی برنامه‌ریزی نشده است. SureFly به هیچ وجه در این زمینه تنها نیست. تعداد بسیاری از استارت‌آپ‌های تاکسی هوایی برای برتری در این رویداد رقابت می‌کنند. انتظار می‌رود SureFly سال بعد به پرواز درآید.

اگر SureFly پرواز کند و تأییدیه FAA را دریافت کند، Workhorse دیگر برنامه‌های مفید برای این واحد را آزمایش خواهد کرد، از زراعت تا استقرار سریعترین سامانه نخستین واکنشگر. این شرکت هنوز برچسب قیمت خاصی را برای SureFly اعلام نکرده اما Burns اعلام کرده است که واحدها کمتر از 200000 دلار به فروش خواهند رسید.

SureFly، یک تاکسی هوایی جدید دوگانه


بیشتر بخوانید:

>>استفاده از هواپیمای بدون سرنشین برای تحویل بسته

>> پیش بینی بازار هواپیماهای بدون سرنشین و نگاهی به آینده

>>بیایید کمی جدی‌تر به خودروهای پرنده بیاندیشیم


منبع: digitaltrends

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ExosNews on Telegram

ما را در تلگرام دنبال کنید!

مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی

عضویت در کانال تلگرام
بستن