طرح های ارتش ایالات متحده برای تبدیل سربازان به مرد آهنین

آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش ایالات متحده چشم‌اندازی کلی برای سال 2040 ارائه کرد. در این چشم‌انداز زره‌هایی دیده می‌شود با قابلیت افزایش قدرت سربازان و ایجاد تانک‌های سبک‌تر جدید. ارتش ایالات متحده برای کمک به سربازان در بلند کردن بارها و بهبود عملکرد، از اسکلت‌های بیرونی برقی و منفعل حمایت می‌کند. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

طرح های ارتش ایالات متحده برای تبدیل سربازان به مرد آهنین
.

تبدیل سربازان به مرد آهنین با اسکلت بیرونی

در سال 2022، 100 سرباز در نیروی هوایی، یک سامانه اسکلت بیرونی نرم و منفعل را بکار بردند. پژوهشگران وندربیلت سامانه SABER را به عنوان یک دستگاه پوشیدنی طراحی کردند که نرم، سبک و متناسب است. این وسیله‌ی بدون موتور، می‌تواند توسط سرباز به طور انتخابی درگیر شود تا به قابلیت‌های بلند کردن بارها کمک کند. بیش از 100 سرباز در آزمایش این اسکلت بیرونی در سه پایگاه مختلف شرکت کردند. و هنگام پوشیدن نمونه‌های اولیه SABER، فشار کمتر به کمر و استقامت بیشتر را گزارش کردند.

ارزیابی‌های بیومکانیکی نشان داد که این پوشیدنی سه پوندی هنگام بلند کردن بارها، بیش از 100 پوند فشار روی کمر سربازان را کاهش می‌دهد. افزون بر این، بیشتر سربازان هنگام پوشیدن SABER، استقامت خود را بیش از 60 درصد افزایش دادند. بیش از 90 درصد از سربازانی که پس از آزمایش میدانی در ماه مه 2022 مورد بررسی قرار گرفتند، معتقد بودند اسکلت بیرونی توانایی آنها را برای انجام وظایف شغلی افزایش می‌دهد. و همه آنها گزارش دادند اگر به یک محصول تبدیل شود و تجاری شود، آن را برای شغل خود می‌پوشند. البته اگر در دسترس آنها باشد.

طرح های ارتش ایالات متحده برای تبدیل سربازان به مرد آهنین
.
طرح های ارتش ایالات متحده برای تبدیل سربازان به مرد آهنین
.

آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش DEVCOM، بودجه‌ای را به HeroWear، تولید کننده اسکلت‌های بیرونی صنعتی مستقر در نشویل و دانشگاه واندربیلت اختصاص داد. هدف، طراحی و ساخت ده‌ها واحد در اواخر سال 2022، و افزایش آن تا صدها واحد در سال 2023 بود.

پوشیدنی Herowear Apex 2 مانند یک مجموعه اضافی برای عضلات پشت کار می‌کند. باندهای الاستیک با خم شدن شما کشیده می‌شوند، سپس با انقباض ماهیچه‌ها جمع می‌شوند و انرژی را برمی‌گرداند تا به حرکت خمشی کمک کند. باندها به راحتی با کاربر حرکت می‌کنند و هر بار که کاربر به جلو خم می‌شود یا چمباتمه می‌زند، نیروهای وارد بر عضلات و دیسک‌های ستون فقرات را کاهش می‌دهد. همه اینها بدون موتور یا باتری انجام می‌شود.

سامانه Apex 2 حدود 1299 دلار قیمت دارد.

طرح های ارتش ایالات متحده برای تبدیل سربازان به مرد آهنین
.

اسکلت بیرونی برای افراد مسن و معلول

اسکلت‌های بیرونی تجاری برای کمک به حرکت افراد مسن و معلول وجود دارد. دستگاه‌های مختلفی که مورد تأیید سازمان غذا و دارو است.

اسکلت بیرونی Indego از Parker Hannifin یک سامانه پشتیبانی با انرژی الکتریکی و مورد تأیید سازمان غذا و دارو برای پاها است که به بیماران آسیب نخاعی و بیماران سکته مغزی کمک می‌کند تا دوباره راه بروند.

اسکلت بیرونی ReWalk نیز توان مورد نیاز برای حرکت باسن و زانو را فراهم می‌کند تا افراد دچار ناتوانی اندام تحتانی، از جمله پاراپلژی در نتیجه آسیب نخاعی (SCI) بتوانند دوباره بایستند، راه بروند و از پله بالا و پایین بروند.

ReStore، یک سامانه ساده‌تر توسط همان سازنده، برای کمک به بازآموزی راه رفتن به یک پا متصل می‌شود و در سال 2019 توسط FDA تأیید شد.

Ekso GT شرکت Ekso Bionics یک سامانه اسکلت بیرونی با نیروی هیدرولیکی است که به افراد پاراپلژیک اجازه می‌دهد با عصا یا واکر بایستند و راه بروند. این سامانه در سال 2019 توسط FDA  تایید شد.

توسعه اسکلت بیرونی نظامی

Sarcos Guardian XO یک اسکلت بیرونی تمام بدن است که برای انواع کاربردهای صنعتی و نظامی طراحی شده و در حال حاضر در دست توسعه است. گفته می‌شود این پوشیدنی در آینده به صورت تجاری در دسترس خواهد بود. Guardian XO با باتری‌های استاندارد لیتیوم یونی تغذیه می‌شود و برای افزایش قدرت و استقامت و در عین حال کمک به جلوگیری از آسیب طراحی شده است. Guardian XO به کارگران این امکان را می‌دهد تا وزن 200 پوندی را به طور مکرر بدون فشار یا خستگی بلند کنند.

طرح های ارتش ایالات متحده برای تبدیل سربازان به مرد آهنین
.

بسیاری از برنامه‌های اسکلت بیرونی با کاربرد نظامی لغو شدند، زیرا آنها تنها وزن را از برخی گروه‌های عضلانی به عضلات دیگر منتقل می‌کردند. همچنین چنین پوشیدنی‌هایی به باتری‌های بهتری برای کار مداوم و طولانی نیاز دارند.


>> پذیرش انبوه اسکلت های بیرونی نظامی یک قدم به واقعیت نزدیکتر شد

>> تایوان از اسکلت بیرونی مرد آهنین ارتش رونمایی کرد


منبع: nextbigfuture.com

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *