سازندگان اسکلت بیرونی

فهرست شرکتهای فعال در زمینۀ ساخت اسکلتهای بیرونی

فهرست زیر از آخرین نسخه به روز شده وبگاه Exoskeleton Report و تارنمای شرکت‌های سازنده اسکلت بیرونی برگرفته شده است و به تدریج به روز می‌شود.
آخرین به روزرسانی :
۱۴۰۱،۰۲،۲۰


(20KTS+ (20 Knots Plus Ltd_logo

(۲۰KTS+ (20 Knots Plus Ltd
تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: Chichester، انگلستان
پروژه (ها): MARINE MOJO
اسکلت بیرونی غیرفعال MARINE MOJO نسخه جدیدی از SKI MOJO است که با هدف جذب لرزش‌ها و شوک‌های ناشی از ایستادن بر روی قایق‌ها و کشتی‌های کوچک تندرو بازطراحی شده است.


Abilitech Medical, Inc

Abilitech Medical, Inc
تاسیس: ۲۰۱۶
موقعیت: مینه‌سوتا، ایالات متحده
پروژه (ها): Abilitech™ Assist
Abilitech Medical, Inc یک شرکت تجهیزات پزشکی است. چشم‌انداز این شرکت ساخت مجموعه‌ای از محصولات است تا روش تشخیص و درمان بیماری‌های عصبی عضلانی را متحول کند. مهم‌ترین محصول این شرکت یک دستگاه ارتز برقی برای کمک و حمایت از حرکات شانه و آرنج است.


ABLE Human Motion
تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: بارسلونا، اسپانیا
پروژه (ها): ABLE-Exoskeleton
ABLE Human Motion، یک اسپین‌آف از دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا، در حال توسعه اسکلت بیرونی ABLE است. این اسکلت بیرونی یک وسیله فعال برای کمک به راه رفتن با هزینه کم و برای مصارف خانگی است.Active Bionics Inc

تاسیس: ۲۰۱۴
پایان کار: ۲۰۱۶
موقعیت: Ottawa، انتاریو، کانادا
پروژه (ها): MODO
شرکت کوچکی متشکل از شش نفر از فارغ‌التحصیلان کالج آلگونکویین (Algonquin) با تمرکز بر طراحی اسکلت‌ بیرونی متحرک پایین‌تنه MODO برای توانبخشی تاسیس شد ولی در سال ۲۰۱۶ به کار خود پایان داد.


AGADE srl
تاسیس: ۲۰۲۰
موقعیت: میلان، ایتالیا
پروژه (ها): اسکلت بیرونی صنعتی AGADEXO
ایده AGADE در سال ۲۰۱۸ از یک پروژه تحقیقاتی در مورد اسکلت بیرونی کمکی در Politecnico di Milano متولد شد. پس از توسعه این فناوری و ثبت اختراع، تیم تحقیقاتی استارت‌آپ AGADE را تأسیس کرد. نخستین محصول این استارت‌آپ، AGADEXO است که می‌تواند خستگی عضلانی و خطر آسیب‌های مربوط به کارهای تکراری را به شدت کاهش دهد.


Againeragainer_logo
تاسیس: ۲۰۱۰
موقعیت: Riga، لتونی، اروپا
پروژه (ها): AGAINER System
شرکت کوچکی که در زمینۀ ساختن ادوات اسکی و فنرهای فعال شونده به وسیله گاز در ناحیه زانوها برای دفع شوک و انتقال وزن به کفشهای اسکی فعالیت می‌کند. (اسکلت بیرونی ورزشی)


Agilik Technologies
تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: ونکوور، کانادا
پروژه (ها): Strydr
شرکت Agilik Technologies با Strydr وارد بازار اسکلت بیرونی شده است. Strydr یک اسکلت بیرونی برای کمک به راه رفتن کودکان است.


ALTERG_logo-300x75

AlterG
تاسیس: ۲۰۰۵
موقعیت: Freemont، کالیفرنیا، آمریکا
پروژه (ها): Bionic Leg
سازندۀ پای مصنوعی زیست سازه که شامل تنها یک زانوی اسکلت بیرونی است و برای توانبخشی استفاده می‌شود. این زانو بدون هیچ گونه کوله پشتی یا ادوات جانبی عرضه شده است.


Angel Robotics
Angel Robotics
تاسیس: 2014
موقعیت: سئول، کره جنوبی
پروژه (ها): Angel Suit, Angel Legs, Walk-On Suit
این شرکت سه نوع اسکلت بیرونی کمک حرکتی برای کودکان و بزرگسالان توسعه داده‌ است. گفتنی است Angel Robotics توانست مقام سوم را در نخستین مسابقه‌ی Cybathlon کسب کند. یکی از محصولات این شرکت، اسکلت بیرونی رباتیک کمک حرکتی برای کودکان است. یکی دیگر از فناوری‌های توانبخشی این شرکت، توانبخشی حرکتی با کمک واقعیت مجازی است. کاربر با پوشیدن اسکلت بیرونی و هدست واقعیت مجازی، می‌تواند راه رفتن در نقاط مختلف جهان را تجربه کند.


Archelis Inc
تاسیس: ۲۰۲۰
موقعیت: یوکوهاما، ژاپن
پروژه (ها): Archelis
محصول اولیه‌ی این شرکت اسکلت بیرونی غیرفعال Archelis است که توسط Nitto Co., Ltd. تحت نظارت دانشگاه پزشکی جیچی و دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی توکیو تولید می‌شود.


ASKA
تاسیس: ۱۹۵۳
موقعیت: آیچی، ژاپن
پروژه (ها): WPAL (Wearable Power Assist Locomotor)
Aska با دانشگاه بهداشت و درمان فوجیتا برای ساخت اسکلت بیرونی WPAL همکاری کرده است. WPAL برای کمک به راه رفتن بیماران پاراپلژیک طراحی شده است.


ASTM International ET CoE

ASTM International ET CoE
تاسیس: ۲۰۱۹
موقعیت: وست کنشوهوکن، پنسیلوانیا
پروژه (ها): کمیته  F48
ASTM International یک سازمان بین‌المللی استاندارد است که کمیته‌ای در مورد اسکلت‌های بیرونی با هدف توافق بر استانداردهای اسکلت بیرونی تشکیل کرده است. فعالیت‌های این کمیته، انواع اسکلت بیرونی صنعتی و پزشکی و توانبخشی و نظامی را پوشش می‌دهد. وجود چنین کمیته‌هایی به یکپارچه‌سازی استانداردها و جلوگیری از ایجاد استانداردهای متناقض کمک می‌کند.


Astride Bionix
تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: سنگاپور
پروژه (ها): Lex , Enywere
استارت‌آپ Astride Bionix مشتاق ایجاد رباتیک پوشیدنی مناسب، مقرون به صرفه و قابل استفاده در همه جا است که می‌تواند زندگی همه را بهبود بخشد. این شرکت در سال ۲۰۲۱ بهترین رکورد Kickstarter را داشت.


Atoun ( با نام پیشین ActiveLink – Panasonic)
تاسیس: ۲۰۰۳
موقعیت: Nara، ژاپن
پروژه (ها): HIMICO, ATOUN MODEL K ,Atoun Model Y , NIO-Large Powered Suit, Power Loader Light,  Power Jacket – REALIVE, AWN-03
تمرکز این شرکت بر روی اسکلتهای بیرونی توان افزا است. آنها در تلاشند نیروی کار مسن جامعه را قادر به جابجایی بارهای سنگین کنند. مدل Atoun Model Y پاناسونیک می تواند ۲۲ پوند (۱۰ کیلوگرم) نیروی بیشتر را فراهم کند. تولید AWN-03 متوقف شده است.


Autonomyo
تاسیس: 2021
موقعیت: EPFL، لوزان
پروژه (ها): Autonomyo
Autonomyo یک گروه متعهد متشکل از مهندسان، توسعه دهندگان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی است که به بهبود زندگی افراد مبتلا به اختلال راه رفتن اختصاص دارد.


Auxivo AG
تاسیس: ۲۰۱۹
موقعیت: زوریخ، سوییس
پروژه (ها): LiftSuit، CarrySuit، EduExo
Auxivo AG در سال ۲۰۱۹ به عنوان یک اسپین‌آف از آزمایشگاه مهندسی توانبخشی در ETH زوریخ ثبت شد. این شرکت دو اسکلت بیرونی غیرفعال برای حمایت از عضلات پشت و دست‌ها حین بلند کردن و حمل بارهای سنگین و همچنین یک بسته آموزشی برای آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با طراحی و ساخت اسکلت بیرونی توسعه داده است.


AxoSuitAxoSuits
تأسیس: ۲۰۱۳
موقعیت: Oradea، رومانی
پروژه (ها): AxoSuit
یک شرکت کوچک دو نفره که تلاش می‌کند یک ربات اسکلت بیرونی پایین تنه با قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار یورو برای افراد فلج پایین تنه ای که هنوز کمی توانایی جابجایی پاهای خود را دارند بسازد (شبیه به پروژۀ Ekso).


B-TEMIAlogo-b-temia-txt-noir-e1433394294781-150x85
تاسیس: ۲۰۱۰
موقعیت: کبک، کانادا
پروژه (ها): Revision Military Kinetic Operations Suit (PROWLER), KEEOGO , K-SRD
این شرکت بر روی فناوریهای توان افزای بدن انسان اسکلتهای خارجی با کاربردهای نظامی کار می‌کند.


BAMA TEKNOLOJI_logo

BAMA TEKNOLOJI
تاسیس: ۲۰۱۰
موقعیت: آنکارا، ترکیه
پروژه (ها): Robo Gait، Visio Gait
این شرکت در ساخت اسکلت‌های بیرونی توان‌بخشی ثابت تخصص دارد و با هدفی مشابه شرکت Hocoma سازنده اسکلت بیرونی Lokomat جلو می‌رود.


Beyond-Robotics-Company-Logo-500px

Beyond Robotics

تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت: Meilen، سوئیس
پروژه (ها): EduExo
ابزار آموزشی EduExo با موفقیت در ژوئن ۲۰۱۷ از طریق کیک‌استارتر تأمین مالی شد و در آوریل ۲۰۱۷ برنده رقابت نوآوری کنفرانس رباتیک پوشیدنی شد.


Biolift_logo_V2-01

Biolift
تاسیس: ۲۰۱۹
موقعیت: مونترال، کانادا
پروژه (ها): Biolift
اسکلت بیرونی صنعتی Biolift برای حمایت از کمر کارگران و کاهش خطرهای مرتبط با محیط کار طراحی شده است.


Biomotum

Biomotum
تاسیس: ۲۰۱۹
موقعیت: Flagstaff، آریزونا
پروژه (ها): Biomotum SPARK
استارت‌آپ Biomotum در حال توسعه یک دستگاه رباتیک کمکی برای مچ پا است. این شرکت دانش خود را برای کمک به توانبخشی راه رفتن کودکان به کار می‌گیرد.


BionicLabsLogo

Bionik Laboratories
تاسیس: ۲۰۱۳
موقعیت: تورنتو، کانادا
پروژه (ها): ARKE
این شرکت از دانشگاه Ryerson ریشه گرفته و بر روی فناوریهای سلامت و رباتهای اسکلت بیرونی تمرکز دارد. ARKE یک ربات اسکلت خارجی پایین تنه برای معلولین است.


سازندگان اسکلت بیرونی

Bionic Power
تاسیس: ۲۰۰۷
موقعیت:Vancouver، کانادا
پروژه (ها): PowerWalk Kinetic Energy Harvester
اسکلت‌ بیرونی PowerWalk  در اطرف زانو پوشیده شده و هنگام راه رفتن سربازان، باتری‌ها را شارژ می‌کند.


Bionic YantraBionic Yantra
تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت: هندوستان
پروژه (ها): REARS
اسکلت بیرونی REARS با سامانه‌ای منحصر به فرد برای پیشگیری از زمین خوردن بیمار، طراحی شده است. یکی از بزرگترین نگرانی‌های بیماران، افتادن در هنگام گام برداشتن با اسکلت بیرونی است. هدف Bionic Yantra رفع نگرانی بیمار در این مورد بود. طرح REARS مشابه اسکلت‌های بیرونی توانبخشی Lokomat است. با این تفاوت که REARS تردمیلی برای هدایت گام‌های بیمار ندارد و بیمار روی زمین گام برمی‌دارد. اسکلت‌های بیرونی مشابه مانند Ekso Bionics و Rewalk نیز بیمار را وادار به راه رفتن روی زمین می‌کند.


Bioservo Technologies AB
تاسیس: ۲۰۰۶
موقعیت: Kista، سوئد
پروژه (ها): Robotic Soft Extra Muscle (SEM) Glove، Ironhand
دستکش اسکلت بیرونی SEM Glove  برای توانبخشی و توان‌افزایی افراد با ضعف عضلانی در دست طراحی شده است.


بازوی بیونیک چه زمانی برای افراد قطع عضو مقرون به صرفه خواهد شد؟
BrainRobotics
تاسیس: ۲۰۱۵
موقعیت: نیواینگلند، آمریکا
پروژه (ها): AI-Powered Prosthetic Hand
این شرکت از چاپ سه‌بعدی برای ساخت محصول خود بهره می‌برد. در این بازوی رباتیک از سیگنال‌های مایوالکتریکی استفاده شده است. بخش‌هایی از بازوی بیونیک به صورت ماژولار طراحی شده است تا از لحاظ اندازه قابل انطباق باشد. سازندگان این پروتز اعلام کرده‌اند از هوش مصنوعی در راستای انطباق بیشتر پروتز با کاربر بهره‌ برده‌اند.


Brink Bionics
Brink Bionics
تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: واترلو، کانادا
پروژه (ها): Axo Hand
در سال ۲۰۱۸، استارتاپی به نام Brink Bionics از دانشگاه واترلو راه‌اندازی شد. پژوهشگران این استارتاپ با کمک الگوریتم‌های یادگیری ماشین به کنترل بهتر بازو کمک می‌کنند. همانند BrainRobotics، این شرکت نیز ایده‌ی خود را به صورت ماژولار ارائه کرده‌ است. با این تفاوت که Brink Bionics بر این باور است چاپ سه‌بعدی ایده‌ی خوبی برای تولید انبوه اندام مصنوعی نیست. Brink Bionics از روش قالب‌گیری تزریقی با کیفیت و قطعات ماشین‌کاری استفاده خواهد کرد.


C-Exoskeletons

C-Exoskeletons
تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت: پکن، چین
پروژه (ها): CEXO-E03، CEXO-A02، CEXO-KNEE
شرکت C-Exoskeletons خود را پیشگام اسکلت بیرونی نرم می‌داند. این شرکت متخصص در توسعه اسکلت‌های بیرونی مکانیکی منعطف است که عملکردهای مختلف بدن انسان را از طریق اجزای مکانیکی و حسگرهای پیشرفته بهبود می‌دهند. هدف این شرکت سرعت بخشیدن به ادغام انسان و ربات‌ها و بهبود چشمگیر شرایط انسان است.Comau
تاسیس: ۱۹۷۳
موقعیت: Grugliasco, Italy
پروژه (ها): MATE
شرکت خودروسازی ایتالیایی کوماو، اسکلت بیرونی غیرفعال MATE را به عنوان فناوری پیشرفته کمکی برای استفاده پیوسته‌ی افراد در محیط کار طراحی کرده است.


Crimson Dynamics

Crimson Dynamics
تاسیس: ۲۰۱۶
موقعیت: دالیان، چین
پروژه (ها): CDYS
Crimson Dynamics در حال توسعه اسکلت بیرونی شغلی برای حمایت از شانه و کمر است.


Cyber Human Systems

Cyber Human Systems
تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: Traña – Matiena، اسپانیا
پروژه (ها): ALDAK، BESK G، BESK B
Cyber ​​Human Systems یک اسپین‌آف است که توسط Gogoa Mobility Robots ایجاد شده است و اسکلت‌های بیرونی صنعتی برای محل کار طراحی و تجاری‌سازی می‌کند.


CYBERDYNEcyberdyne_logo
تاسیس: ۲۰۰۴
موقعیت: تسوکابا، ژاپن
پروژه (ها): HAL®, Care Support – Lumbar, Living Support – Single Joint
این شرکت نشان داد که ساختن اسکلت‌های بیرونی می‌تواند به یک مدل تجاری تبدیل شود. تولید کننده ژاپنی اسکلت بیرونی و مسلماً بزرگترین شرکت مختص اسکلت بیرونی در جهان است. اسکلت بیرونی توانبخشی HAL تنها اسکلت بیرونی فعال است که مستقیماً توسط سیستم عصبی بیمار کنترل می‌شود.


Daewoo Shipbuilding & Marine Engineeringdsme_logo
تاسیس: ۱۹۷۸
موقعیت: سئول، کره جنوبی
پروژه (ها): در مرحلۀ ساخت نمونۀ اولیه
این شرکت که شبیه به Lockheed Martin است، اعلام کرده که برنامه‌هایی برای توسعۀ اسکلتهای بیرونی برای کمک به کارگران فعال در حوزۀ ساخت کشتی دارد.


.Daiya Industry Co., Ltd

تاسیس: ۱۹۷۸
موقعیت: Okayama، ژاپن
پروژه (ها): Pneumatic Power Assist Glove
شرکت صنایع Daiya در زمینۀ لباس‌ها و پشت‌بندهای پشتیبان بدن الاستیک تخصص دارد وسازنده دستکش توان‌افزای بادی است.


Dephy

Dephy
تاسیس: ۲۰۱۶
موقعیت: مینراد، ماساچوست
پروژه (ها): Dephy ExoBoot
Dephy یک شرکت طراحی ربات است که هدف اصلی آن گسترش مرزهای توانایی انسان است. مؤسسان این شرکت پیوندهای گسترده‌ای با پژوهش‌های بیومکاترونیک MIT دارند.


Ekso Bionics Ekso Bionics
تاسیس: ۲۰۰۵
موقعیت: Richmond، کالیفرنیا، آمریکا
پروژه (ها): EksoNR, EksoUE, EVO
نام قبلی این شرکت Berkeley Bionics بوده است. شرکت Ekso Bionics در دهۀ گذشته پروژه‌های مشترک بسیاری با ارتش آمریکا داشته است. دکتر همایون کازرونی بنیان‌گذاراین شرکت است. هدف طراحی لباس توانبخشی EksoNR، کمک به افراد برای بهبودی پس از سکته مغزی و آسیب نخاعی است.


Ekzar34

Ekzar34
تاسیس: ۲۰۲۰
موقعیت: ولگوگراد، روسیه
پروژه (ها): Ekzar34، Rex S
Ekzar34 یکی از جدیدترین فعالان در صنعت اسکلت بیرونی است. این شرکت تولید اسکلت‌های بیرونی پزشکی بالا تنه را برای کودکان و بزرگسالان آغاز کرده است.


Emovo Care

Emovo Care
تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: لوزان، سوئیس
پروژه (ها): Emovo Grasp
Emovo Care یک استارت‌آپ رباتیک سوئیسی است که دستگاه‌های کمکی در دسترس را برای کمک به افراد دچار اختلالات حرکتی توسعه می‌دهد. نخستین محصول این شرکت یک ارتز قابل حمل است که به طور فعال دست افراد دچار عملکرد محدود را باز و بسته می‌کند.


https://endoenergy.com/

Endoenergy Systems
تاسیس: ۲۰۱۹
موقعیت: کمبریج، انگلستان و پنجاب، هند
پروژه (ها): Endoenergy EXO
این شرکت بر روی اسکلت بیرونی تحتانی برای کمک به تحرک و وظایف ضروری زندگی روزمره برای سالمندان تمرکز دارد.


Ergosante Technologie
تاسیس: ۲۰۱۶
موقعیت: اندوز، فرانسه
پروژه (ها): ShivaExo، le HAPO – passive hip exoskeleton
محصول اصلی این شرکت اسکلت بیرونی ShivaExo است. ShivaExo یک اسکلت بیرونی منفعل ماژولار بالاتنه برای کار و صنعت است.


Exhauss
تاسیس: ۲۰۱۲
موقعیت: فرانسه
پروژه (ها): Exhauss
Exhauss  اسکلت بیرونی بالا تنه با هدف کاربرد در زمینه کار وصنعت طراحی شده و برای نگه داشتن دوربین مناسب است.


ExoAtletexoatlet_logo-e1424556840530-150x28
تاسیس: ۲۰۱۳
موقعیت: مسکو، روسیه
پروژه (ها): ExoAtlet
یک شرکت تازه تاسیس روس که در حال کار بر روی رباتهای اسکلت خارجی برای اهداف پزشکی و توانبخشی است.


EXOesqueleto REHAB

EXOesqueleto REHAB
تاسیس: ۲۰۱۹
موقعیت: سانتیاگو، شیلی
پروژه (ها): EXObrazo
EXOesqueleto REHAB یک توسعه دهنده پزشکی ارتزهای فعال در آمریکای جنوبی است که برای بهبود کیفیت زندگی افراد دچار ناتوانی حرکتی، کمک به پیشرفت تحرک، استقلال و توانبخشی فیزیکی و عاطفی بیماران تلاش می‌کند.


ExoMed Kursk

ExoMed Kursk
تاسیس: ۲۰۱۶
موقعیت: کورسک، روسیه
پروژه (ها): ExoHeaver، ExoLite
یک شرکت پژوهشی و تولیدی روسی است که برای تجاری‌سازی نتایج علمی آزمایشگاه رباتیک دانشگاه ایالتی جنوب غربی تأسیس شده است.


Exomys

Exomys
تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت: وین، اتریش
پروژه (ها): Daedalosr، Atlas
اسکلت بیرونی غیرفعال و مدولار را برای کاربردهای صنعتی توسعه می‌دهد و از سلامت و بهره‌وری کارکنان حمایت می‌کند.


https://exorise.com

Exorise
تاسیس: ؟
موقعیت: روسیه
پروژه (ها): X-Soft ،X-Rise ،X-Arm
توسعه دهنده اسکلت بیرونی شغلی غیرفعال برای کار و صنعت است.


Exy Innovation Company

Exy Innovation Company
تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: کوریتیبا، پارانا، برزیل
پروژه (ها): ExyONE Back، ExyONE Shoulder
نخستین تولید کننده اسکلت بیرونی شغلی در برزیل است.


Focal Meditech BV
تاسیس: ۱۹۹۲
موقعیت: تیلبورگ، هلند
پروژه (ها): ExoArm، Darwing، GoWing
شرکت Focal Meditech روی دستگاه‌های کمکی پزشکی که موجب استقلال بیشتر فرد می‌شوند تمرکز دارد. این شرکت دارای طیف وسیعی از اسکلت‌های بیرونی پویای حمایت کننده بازو است.


Fourier Intelligence
تاسیس: ۲۰۱۵
موقعیت: شانگهای، چین
پروژه (ها): Fourier M2، Fourier X
Fourier Intelligence یک شرکت با فناوری بالا و تمرکز بر روی اسکلت بیرونی و رباتیک توانبخشی است. M2 یک ربات توانبخشی بالاتنه است که تأییدیه CFDA را برای بازار چین دریافت کرده است. این شرکت در ماه مارس سال ۲۰۱۷ از نخستین اسکلت بیرونی پایین تنه خود رونمایی کرد.


FREE Bionics
تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت: سینچو، تایوان
پروژه (ها): FREE Walk
شرکت FREE Bionics، اسکلت بیرونی پایین‌تنه FREE Walk برای توانبخشی بیماران آسیب نخاعی طراحی کرده است.


genelekGenElek Technologies

تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: New Delhi, هند
پروژه (ها): GenElek
این شرکت با هدف ساخت اسکلت‌های بیرونی مقرون به صرفه تشکیل شده است و در این راستا یک سامانه حمایتی رباتیک و پوشیدنی ایجاد کرده است که از اندام‌های انسان پشتیبانی کرده و توانایی‌های آن را تقویت می‌کند. این فناوری به افرادی که از فلج، سکته مغزی، آسیب نخاعی (SCI) و سایر شرایط عصبی رنج می‌برند، کمک خواهد کرد.German Bionic

تاسیس: ۲۰۱۲
موقعیت: Augsburg ، آلمان
پروژه (ها): Cray X
شرکت آلمانی German Bionic سازنده‌ی اسکلت‌های بیرونی محیط‌های کاری صنعتی است. اسکلت بیرونی Cray X بر یک بستر نرم‌افزاری شبکه‌ی ابری اجرا می‌شود و بر پایه‌ی استانداردها و فناوری متن‌باز طراحی شده است.Gobio Robot

تاسیس: ۲۰۱۲
موقعیت: Carquefou، فرانسه
پروژه (ها): Distributor for various exoskeletons for work & industry
این شرکت در زمینۀ توزیع اسکلت بیرونی و رباتیک پوشیدنی در زمینه کار و صنعت فعالیت دارد.


GOGOA Mobility Robots
تاسیس: ۲۰۱۵
موقعیت: Gipuzkoa، اسپانیا
پروژه (ها): HANK, Hand of Hope, BELK
HANK  اسکلت بیرونی متحرک پایین تنه و Hand of Hope اسکلت‌های بیرونی ثابت بالاتنه (دست) برای توانبخشی است. اسکلت بیرونی BELK برای توانبخشی زانو طراحی شده است.


GoXtudio
تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: Scottsdale، آریزونا
پروژه (ها):
هدف این شرکت توسعه فناوری پوشیدنی و رباتیک است که عملکرد و کیفیت زندگی و سلامتی را بهبود دهد.


hearowear

HeroWear

تاسیس: ۲۰۱۹
موقعیت: نشویل، تنسی، آمریکا
پروژه (ها): Apex
این شرکت از یک گروه کوچک در دانشگاه وندربیلت شکل گرفت. Apex یک اسکلت بیرونی پارچه‌ای است که به منظور کمک به عضلات کمر هنگام بلند کردن اشیا طراحی شده است. این کمک می‌تواند به صورت انتخابی در کنترل کاربر باشد و کاربر آن را روشن یا خاموش کند.


HocomaHocoma_logo-e1423968330493-150x50
تاسیس: ۱۹۹۶
موقعیت: Volketswil، سوئیس
پروژه (ها): LokomatPro, Armeo
شرکت Hocoma در زمینۀ ادوات توانبخشی ثابت بالا و پایین تنه تخصص دارد. ساخته‌های این شرکت هم‌اکنون در صدها بیمارستان دنیا استفاده می‌شود.


Hondahonda_logo
تاسیس: ۱۹۴۸
موقعیت: ژاپن
پروژه (ها): Stride Management and Bodyweight Support Assist
این شرکت که بهترین تجربه‌ها را در زمینۀ ساخت رباتهای دو پا دارد، قطعاً مشغول کار بر روی ادوات جدید اسکلت بیرونی فراتر از آنچه بر روی سایت خود منتشر کرده می‌باشد.


Hyundai Motor Company
تاسیس: ۲۰۱۰ (۱۹۴۷)
موقیعت: سئول، کره جنوبی
پروژه (ها): H-CEX, H-VEX, H-LEX, H-WEX , H-MEX, HUMA
هیوندای شرکت خودروساز کرۀ جنوبی، به حوزه ربات پوشیدنی و فناوری اسکلت بیرونی وارد شده است.


Innophysinnophys-logo
تاسیس: ۲۰۱۳
موقیعت: توکیو، ژاپن
پروژه (ها):Muscle Suit Every , Hip auxiliary Muscle Suit
این شرکت قصد دارد با تولید یک ربات اسکلت بیرونی جزئی سبک و ارزان (کمتر از ۶۰۰۰ دلار) برای افزایش توان کسانی که در معرض آسیب‌های ناحیۀ کمر هستند، مانند پرستاران و کارگران انبارها، وارد بازار تجارت اسکلتهای بیرونی شود. Muscle Suit نخستین اگزواسکلتون کمکی است که استاندارد بین‌المللی ایزو ISO 13482 را دریافت کرده است.


Interactive Motion TechnologiesIMTlogo-e1424057864686-150x59
تاسیس: ۱۹۹۸
موقعیت: Watertown، ماساچوست، آمریکا
پروژه (ها): InMotion ANKLE, InMotion WRIST
این شرکت که از MIT ریشه گرفته، در زمینۀ توانبخشی عصبی تخصص دارد.


Japet
تاسیس: ۲۰۱۶
موقعیت: لیل، فرانسه
پروژه (ها): ATLAS
ATLAS یک اسکلت بیرونی فعال ناحیه کمر است و برای کم کردن فشار روی ستون فقرات طراحی شده است.


Kinetek – Wearable RoboticsKineteK-Company-Logo
تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: Ghezzano، ایتالیا
پروژه (ها): ALEx, Track-Hold
این شرکت شاخه ای از دانشکدۀ مطالعات پیشرفتۀ Sant Anna است و به دنبال تجاری کردن رباتهای توانبخشی اسکلت بیرونی ثابت می‌باشد.


Kinetic Innovations Ltdski-mojo-logo-small
تاسیس: ۲۰۰۷
موقعیت: Faygate، انگلستان
پروژه (ها): Ski~Mojo
این شرکت در زمینۀ ساخت ادوات اسکی برای کاهش استرس، کشش و فشار روی مفاصل زانوها و پاها هنگام چرخش فرد است.Laevo
تاسیس: ۲۰۱۳
موقعیت: Zuid-Holland، هلند
پروژه (ها): Laevo
دستگاه Laevo یک اسکلت بیرونی غیرفعال حامی کمر برای کارگران و استفاده صنعتی است. این شرکت جز پیشگامان دستگاه‌های پوشیدنی حامی کمر در بازار است.


Levitate Technologies
تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت: کالیفرنیا، آمریکا
پروژه (ها): AIRFRAME
اسکلت بیرونی AIRFRAME یک اسکلت بیرونی بالاتنه سبک‌ با هدف کاهش خستگی و فشار ماهیچه‌های افرادی است که در کارخانه‌ها از جمله خودروسازی کارهای فیزیکی انجام می‌دهند، طراحی شده است. AIRFRAME پشتیبان شانه است و بین شانه و آرنج بسته می‌شود.


Lockheed Martinlockheed_martin_logo
تاسیس: ۱۹۹۵
موقعیت: مریلند، آمریکا
پروژه (ها): FORTIS , HULC, ONYX
یکی از بزرگترین پیمانکاران نظامی دنیا یک اسکلت بیرونی غیر فعال FORTIS ساخته است که قابلیت انتقال وزن از بازوها به زمین را داراست و به کارگران امکان نگه داشتن اجسام سنگین را برای مدت طولانی می‌دهد. لاکهید مارتین از فناوری شرکت B-Temia برای توسعه اسکلت‌ بیرونی نظامی ONYX استفاده می‌کند.


Marsi-BionicsMarsi-Bionics-Logo-e1423874742916-150x74
تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: مادرید، اسپانیا
پروژه (ها): مبتنی بر ربات ATLAS
این شرکت تازه تاسیس که از مرکز اتوماسیون و فناوری اسپانیا سرچشمه گرفته بر روی رباتهای توانبخشی اسکلت خارجی سبک برای کودکان تمرکز دارد.


MedEXO Robotics
تاسیس:
موقعیت: Kowloon، هنگ کنگ
پروژه (ها): Public-Affordable Upper Limb Exoskeleton

MedEXO یک اسکلت بیرونی بازو و کمر برای توانبخشی و توان‌افزایی و سرکوب لرزش‌های بدن است که در عین حال مقرون به صرفه نیز است. شرکت در حال طراحی یک برنامه بازی رایانه‌ای برای تکمیل بودجه خود است.


MediTouch
تاسیس: ۲۰۰۴
موقعیت: Netanya، اسرائیل
پروژه (ها): HandTutor, ArmTutor, and BalanceTutor
MediTouch در محصولات توان‌بخشی فعالیت دارد. برای مثال BalanceTutor به طور عمدی تعادل کاربر را به هم می‌زند و کاربران می‌توانند برای بازیابی تعادل خود با این دستگاه تمرین کنند.


Mitsubishi Heavy Industries
تاسیس: ۱۹۳۴
موقعیت: توکیو، ژاپن
پروژه (ها): Power Assist Suit (PAS) For Nuclear Disasters
میتسوبیشی ربات‌های پوشیدنی خود را Power Assist Suit یا PAS نامیده است. این ربات در نمایشگاه بین المللی رباتیک ژاپن (IREX 2015) در توکیو نمایش داده شد. اکنون PAS در حال طی آزمایش‌های امکان‌سنجی با کمک شرکت Activelink  است.


Mobius Bionics
mobiusbionics

تاسیس:
موقعیت: New Hampshire، آمریکا
پروژه (ها): LUKE arm
شرکت Mobius Bionics نخستین بازوی رباتیک را وارد بازار کرد. این پروتز رباتیک، گواهی تایید FDA را دریافت کرد. پیش از این که این بازوی مصنوعی به یک محصول تجاری تبدیل شود نخستین محصولات تولید شده در اختیار کهنه سربازان نیروی نظامی آمریکا قرار گرفت.


Motorika Medical
تاسیس: ۲۰۰۴
موقعیت: اسرائیل
پروژه (ها): ReoAmbulator, ReoGo
این شرکت در زمینه توان بخشی به بیماران فعالیت دارد که ReoAmbulator یک اسکلت بیرونی ثابت است.


Myomo Inc
new-myomo-logo--e1424034217441-150x47
تاسیس: ۲۰۰۶
موقعیت: کمبریج، ماساچوست، آمریکا
پروژه (ها): MyoPro
این شرکت که از MIT ریشه گرفته بازوهای سفارشی قابل کنترل با EMG می‌سازد.


MyoSwiss AG

تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت: زوریخ، سوییس
پروژه (ها): Myosuit
MyoSwiss یکی از زیر مجموعه‌های استقلال یافته‌ی Sensory-Motor Systems Lab است. Myosuit با پشتیبانی از پا به راه رفتن کاربرانی که ضعف عضلانی دارند کمک می‌کند.


Noonee AG
تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: Rüti، سوئیس
پروژه (ها): Chairless Chair
Noonee یک شرکت کوچک تازه تاسیس است که بر روی یک اسکلت خارجی بسیار سبک کار می‌کند. ویژگی این محصول آن است که می‌تواند آنقدر محکم شود که کار یک صندلی را برای نشستن انجام دهد. این محصول در خطوط تولید Audi و BMW مورد آزمایش قرار گرفته است.


Neofect
Neofect

تاسیس: ۲۰۱۰
موقعیت: کره جنوبی
پروژه (ها): NeoMano، Neofect Smart Glove،
NeoMano دستکشی است که به افراد با ناتوانی و فلج دست برای بلند کردن اشیا کمک می‌کند. شرکت Neofect به طور ویژه یک سری از محصولات هوشمند را برای کمک به روند توانبخشی ارائه می‌دهد.


Open Bionics
بازوی بیونیک چه زمانی برای افراد قطع عضو مقرون به صرفه خواهد شد؟
تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: بریستول، انگلستان
پروژه (ها): Hero Arm
Hero Arm همانند پروتزهای مایوالکتریک، با دریافت سیگنال‌های الکتریکی عضلات، تحریک الکتریکی را به حرکت تبدیل می‌کند. Hero Arm وزن سبکی دارد. آنچه که بازوی رباتیک Hero Arm شرکت Open Bionics را از دیگر بازوهای رباتیک متمایز می‌کند قیمت آن است. شرکت Open Bionics با تولید بازوهای رباتیک چاپ سه‌بعدی طرفداران بسیاری پیدا کرده است.


Otherlab Orthotics
تاسیس: (؟)۲۰۱۱
موقعیت: San Francisco، آمریکا
پروژه (ها): Inflatable Soft Exoskeleton

شرکت Otherlab Orthotics در تلاش است تا وزن، پیچیدگی و قیمت اسکلتهای بیرونی را با توسعۀ اسکلتهای بیرونی نرمی که با فشار هوا کار می‌کنند کاهش دهند. Tim Swift که قبلا یکی از طراحان اصلی ربات Ekso درتیم Ekso Bionics بوده به همراه چند نفر دیگر شرکت Otherlab Orthotics را تأسیس کرده است.


Ottobockottobock-logo
تاسیس: ۱۹۱۹
موقعیت: Duderstadt، آلمان
پروژه (ها): C-Brace، DynamicArm, Paexo, Myo Plus
یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کنندۀ انواع پروتز که از سال ۲۰۱۵ با همکاری Ekso Bionics شروع به ساخت سیستم اسکلت بیرونی کرده است. C-Brace به بیماران با ضعف عضلات چهار سر پا توانایی می‌دهد تا از صندلی چرخدار برخیزند و دوباره راه بروند. پروتز دست Myo Plus دارای شبکه‌ای از حسگرها که با کمک فناوری بازشناسی الگو، حرکت‌های بخش باقی‌مانده ساعد کاربر را می‌آموزد و برای گام‌های بعدی به حافظه می‌سپارد.


سازندگان اسکلت بیرونی

P&S Mechanics Co. Ltd
تاسیس: ۲۰۰۴
موقعیت: سئول، کره
پروژه (ها): WALKBOT_S، WALKBOT_K، WALKBOT_G
شرکت P&S Mechanics اسکلت‌های بیرونی قاب ثابت خانواده WALKBOT برای توانبخشی در گام برداشتن را توسعه، تولید و تجاری کرده است.


Parker Hannifinparker_logo
تاسیس: ۱۹۱۸
موقعیت: اوهایو، آمریکا
پروژه (ها): Indego
هدف از این پروژه ارائۀ یک اسکلت خارجی کارآمد و قابلیت استفاده آسان برای کسانی است که نیاز به قابلیت تحرک و جابجایی زیادی دارند.


Pedasys
تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: تهران، ایران
پروژه (ها): Exoped
شرکت پویندگان دانش سیستمهای توان افزای پاسارگاد (پداسیس) در حوزۀ طراحی و ساخت سیستمهای رباتیک کمک حرکتی و/یا توان بخشی، مورد استفاده بیماران پاراپلژیک، سالمندان، افراد کم توان، ورزشکاران، و افرادی که کاری تکراری و طولانی انجام می‌دهند فعالیت می‌کند. هم‌اکنون گروه به عنوان یک هسته فناور در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف مستقر است. در حال حاضر نمونه درمانگاهی ربات اسکلت خارجی اکسوپد Exoped ساخته شده و آماده عرضه به مراکز درمانی است.


PhaseX AB
سازندگان اسکلت بیرونی
تاسیس: ۲۰۱۵
موقعیت: Gavle، سوئد
پروژه (ها): Exo-Legs
Exo-Legs اسکلت‌ بیرونی متحرک پایین‌تنه با هدف توان‌افزایی و بهبود کیفیت زندگی افراد مسن با ضعف عضلانی طراحی شده است.


RB3DRB3D_Logo-e1424058672654-150x99
تاسیس: ۲۰۰۱
موقعیت: Auxerre، فرانسه
پروژه (ها): Hercule, Exopush
شرکتی متخصص در زمینۀ ربات‌های همکار (cobots)، برترین شرکت فعال در حوزۀ اسکلت بیرونی در تمام فرانسه است. این شرکت پژوهشی روی اسکلت‌های بیرونی پایین‌تنه صنعتی کار می‌کند.


Reha Technology

تاسیس: ۲۰۱۱
موقعیت: Olten، سوئیس
پروژه (ها): G-EO System, Armotion
G-EO System یک اسکلت بیرونی ثابت برای توان‌بخشی و ویژه راه رفتن طراحی شده است. این سامانه به جای تردمیل از پدال استفاده می‌کند و بالا رفتن از پله را شبیه‌سازی می‌کند.


Rehab-Robotics
تاسیس: ۲۰۱۰
موقعیت: هنگ کنگ
پروژه (ها): Hand of Hope
Hand of Hope یک اسکلت‌ بیرونی ثابت بالاتنه (دست) برای توانبخشی است که از سیگنال‌های EMG ماهیچه برای کنترل استفاده می‌کند.


ReWalk RoboticsReWalk-Robotics_logo-e1424058503746-150x67
تاسیس: ۲۰۰۱
موقعیت: Marlborough، ماساچوست، آمریکا، برلین، آلمان، Yokneam Ilit، اسرائیل
پروژه (ها): ReWalk, ReStore Exo-Suit
تخصص این شرکت به طور ویژه کمک به افراد فلج پایین تنه برای ایستادن و راه رفتن دوباره است.


Rex Bionicsrex_bionics_logo
تاسیس: ۲۰۰۳
موقعیت: Rosedale، نیوزیلند
پروژه (ها): Rex
این شرکت در حال ساخت و تست رباتهای اسکلت بیرونی ای است که نیازی به عصا یا هر گونه حامی کمکی دیگری ندارد. این رباتها ویژۀ افراد معلول است.


Roam Robotics

تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: San Francisco, CA, USA
پروژه (ها): Elevate Robotic Ski Xo
شرکت Roam Robotics برای اسکی، راه رفتن، فناوری کمکی افراد ناتوان حرکتی و حتی کاربرد نظامی در حال توسعه‌ی اسکلت‌های بیرونی توان‌افزا است.


Roceso Technologies
Roceso Technologies
تاسیس: ۲۰۱۶
موقعیت: سنگاپور
پروژه (ها): EsoGLOVE
دستکش رباتیک بادشونده و منعطف EsoGLOVE دارای محرک‌های بادی برای باز و بسته کردن دست است و از حرکت‌های طبیعی دست پیروی می‌کند و به دلیل سبک وزن و قابل حمل بودن، بیماران می‌‌توانند به آسانی تمرین‌های توانبخشی را در خانه با آن انجام دهند.


Roki Robotics
تاسیس:
موقعیت: Zapopan, Jalisco، مکزیک
پروژه (ها): Roki

Roki یک اسکلت بیرونی فعال مفصل ران و زانو برای توانبخشی در راه رفتن طراحی شده است که با همکاری مشترک دانشگاه‌ها و سازمان‌ها توسعه و بهبود یافته است.


Rotbot Systems
تاسیس: ۲۰۱۴
موقعیت: Nes Ziona، اسرائیل
پروژه (ها): Crowd Sourced Industrial Exoskeleton
شرکت Rotbot Systems تلاش می‌کند که با سرمایه‌گذاری جمعی به تولید اسکلت بیرونی برای کاربردهای صنعتی بپردازد.Saebo

تاسیس: ۲۰۰۱
موقعیت: Charlotte, North Carolina, USA
پروژه (ها): SaeboFlex/SaeboReach, SaeboMAS, SaeboReJoyce
شرکت Saebo در زمینه توانبخشی پس از سکته فعالیت می‌کند. فناوری های تولیدی شرکت در بیش از ۵ هزار بیمارستان استفاده می‌شوند. این شرکت در زمینه‌ی کشف، توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های پزشکی و رویکردهای کلینیکی برای بیماران دارای مشکلات ارتوپدی و حرکتی فعالیت می‌کند.


Sarcos Robotic
تاسیس: ۱۹۸۳
موقعیت: Salt Lake City، یوتا، کالیفرنیا
پروژه (ها): XOS1, XOS2، Guardian XO
در سال ۲۰۰۷ شرکت Raytheon شرکت Sarcos و فناوری اسکلت خارجی آن را خرید و پس از آن در سال ۲۰۱۵ این فناوری را Sarcos LC خریداری نمود.


Skelex

Skelexskelex
تاسیس: ۲۰۱۳
موقعیت: Rotterdam, هلند
پروژه (ها): SkelEx 360-XFR
SkelEx 360-XFR ابزاری برای کارهای سبک و حمل اجسامی در محدوده ۵ کیلوگرم است. این شرکت نخستین اسکلت بیرونی را برای شرکت Airbus طراحی کرد. همچنین شرکت کشتی سازی Beneteau نیز یکی دیگر از مشتریان این شرکت هستند.


Spring Active
تاسیس: ۲۰۱۲
موقعیت: Tempe، آریزونا، آمریکا
پروژه (ها): Various government projects
این شرکت در زمینه پروتز داد و ستد دارند و از توسعه‌دهندگان پروتز‌های مصنوعی به‌شمار می‌آید و بر اسکلت‌های بیرونی پایین‌تنه نیز کار می‌کند.Spring Loaded Technology
تاسیس: ۲۰۱۲
موقعیت: Dartmouth, NS, Canada
پروژه (ها): Levitation,
شرکت Spring Loaded Technology،  نخستین زانوی بیونیک را طراحی کرده است. این زانوی بیونیک، انرژی جنبشی را مهار می‌کند بنابراین کاربری که زانوی بیونیک را استفاده می‌کند قدرت بیشتری برای حرکت‌دادن زانو به دست می‌آورد.


SRI International – Super Flex

تاسیس: ۱۹۷۷
موقعیت: Menlo Park، کالیفرنیا، آمریکا
پروژه (ها): Super Flex Exosuit, Pediatric Soft Exosuit
بخش رباتیک این شرکت (SRI Robotics) در زمینه راه رفتن کارآمد ربات‌ها و لباس‌های بیرونی و مواد چهاربعدی جدید فعالیت دارد.


StrongArmTechstrongarm-tech-logo
تاسیس: ۲۰۱۱
موقعیت: نیویورک، آمریکا
پروژه (ها): V22
این شرکت بر روی ادوات کوچک، با وظیفۀ مشخص و غیر فعال کار می‌کند. شاید این رویکرد شانس بیشتری برای اقبال عمومی و استفادۀ همگانی از محصولات این شرکت باشد و بتواند راه را برای فروش اسکلتهای خارجی فعال باز کند.


SuitX ( با نام پیشین US Bionics)
تاسیس: ۲۰۰۳
موقعیت: برکلی، کالیفرنیا، آمریکا
پروژه (ها): ، Phoenix (نسخۀ معلولان و نسخۀ صنعتی) BackX، MAX، ShoulderX، LegX
هدف این شرکت پیشبرد شیوۀ ساخت اسکلت‌های خارجی تا حدی است که قیمت آن‌ها به اندازۀ ویلچرهای برقی (حدود ۲۰ هزار دلار) برسد. جالب آنکه US Bionics رقابتی آشکار با Ekso Bionics دارد با آنکه هر دو شرکت توسط یک نفر یعنی دکتر همایون کازرونی تاسیس شده‌اند.


TECHNAIDTECHNAID_LOGO
تاسیس: ۲۰۰۴
موقعیت: مادرید، اسپانیا
پروژه (ها): Exo-H2, Exo-H1, Exo-H3
هستۀ اصلی این شرکت در گروه زیست پزشکی انجمن ملی علوم اسپانیا تشکیل شد. این شرکت بر روی فناوریهای توانبخشی و کمک حرکتی کار می‌کند. دو محصول Exo-H1 و Exo-H2 این شرکت برای کمک به راه رفتن و تصحیح گام افراد ناتوان حرکتی و فلج پایین تنه ساخته شده است. Exo-H3، بستری قابل اطمینان و تطبیق‌پذیر برای پژوهش الگوی راه رفتن انسان فراهم می‎کند.


Toyota
تاسیس: ۱۹۳۷
موقعیت: Aichi، ژاپن
پروژه (ها): Walk Assist Robot
Walk Assist Robot یک اسکلت بیرونی زانوی فعال است که به طور جداگانه بر هر کدام از پا پوشیده می‌شود. در سال ۲۰۱۶ اعضای گروه رباتیک تویوتا تایید کردند که مشغول به پژوهش در زمینه فناوری پوشیدنی و رباتیک هستند.Trexo Robotics
تاسیس: ۲۰۱۶
موقعیت: Mississauga, ON, Canada
پروژه (ها): Trexo Plus
چند سال پیش Manmeet Maggu و Rahul Udasi، مؤسسان شرکت Trexo Robotics، هنوز دانشجوی دانشگاه واترلو بودند، متوجه شدند برادرزاده‌ Maggu مبتلا به فلج مغزی است و ممکن است هرگز قادر به راه رفتن نباشد. این تشخیص سبب شد آنها تصمیم بگیرند راهکاری رباتیک برای این کودک پیدا کنند.


Tyromotion GmbH
تاسیس: ۲۰۰۷
موقعیت:Graz، اتریش
پروژه (ها):Amadeo, Diego, Tyrostation
این شرکت در زمینه اسکلت‌های بیرونی ثابت بالاتنه از شانه تا انگشت برای توانبخشی فعالیت دارد.Wandercraft-Exoskeleton
تاسیس: ۲۰۱۲
موقعیت: پاریس، فرانسه
پروژه (ها): ATLANTE
Wandercraft  در حال توسعه اسکلت‌های بیرونی فعال برای توانبخشی و کمک به حرکت است که تعادل را حفظ می‌کند. هدف این شرکت ساخت اسکلت بیرونی قابل اعتماد جایگزین صندلی چرخدار است.


پروژه‌های انجام شده در زمینه اسکلت بیرونی

 • Project MARCH (دانشگاه TU Delf هلند)
 • اسکلت بیرونی رباتیک HERO Glove (مؤسسه پژوهشی KITE در Toronto Rehab)
 • پروژه‌ی اسکلت بیرونی نرم XoSoft (با سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا)
 • اسکلت بیرونی ABLE مناسب افراد مبتلا به آسیب نخاعی (استارتاپ ABLE Human Motion با حمایت EIT Health)
 • اسکلت بیرونی دست Tenoexo (آزمایشگاه مهندسی توانبخشی دانشگاه ETH زوریخ یا ReLab)
 • ربات ANYexo برای توانبخشی اندام فوقانی (آزمایشگاه Robotic Systems Lab دانشگاه ETH زوریخ)
 • اسکلت بیرونی پایین تنه VariLeg (آزمایشگاه ReLab با همکاری ETH Zurich)
 • اسکلت بیرونی فعال پایین تنه Cloi SuitBot (ساخت شرکت LG Electronics)
 • اسکلت بیرونی نرم AIR EXO (مرکز اسکلت‌های بیرونی TIRR Memorial Hermann و دانشگاه تگزاس)
 • اسکلت بیرونی مقابله با کمر درد Spexor (موسسه Jožef Stefan در اسلوونی)
 • لباس بیرونی سبک وزن برای سهولت در راه رفتن و دویدن (دانشگاه ChungAng)
 • اسکلت بیرونی چاپ سه بعدی WREX برای کودکان (بیمارستان Nemours/ Alfred I. duPont)
 • اسکلت بیرونی پزشکی RoAMS (مؤسسه فناوری کالیفرنیا CalTech)
 • اسکلت بیرونی سبُک مخصوص سالمندان (دانشگاه CUNY، کالج CCNY و مرکز علوم درمانی دانشگاه تکزاس (UTHealth))
 • اسکلت بیرونی واقعیت مجازی AGILEVR (شرکت Mechatech)
 • اسکلت بیرونی GEMS-H (شرکت سامسونگ)
 • اسکلت بیرونی Auberon مخصوص آتش‌نشانان (ساخت Trigen Automotive)
 • اسکلت بیرونی فعال Hermes (دانشگاه Thessaly یونان)
 • اسکلت بیرونی فعال WIITE برای اسکی (گروه پژوهشی TWIICE و EPFL)
 • اسکلت بیرونی پایین تنه TWIICE (دانشگاه EPFL)
 • Bionic Boots
  Keahi Seymour
 • Brain-Machine Interface to Control Prosthetic Hand
  University of Houston
 • Costumized 3d printed arm
  Open Bionics
 • E-Nable 3D printed hand
  Enabling The Future (e-Nable community)
 • Ekso Suit
  Ekso Bionics
 • FORTIS exoskeleton
  Lockheed Martin
 • Grasshopper
  Florida Institute for Human and Machine Cognition
 • Mind-Control Bionic Arm
  Easton LaChappelle
 • Power vest CareJack
  Fraunhofer
 • SCRIPT Robotic Glove
  Hertfordshire University
 • Unpowered Exoskeleton
  Carnegie Mellon and North Carolina State
 • Working Exoskeleton Prototype (Upper limb)
  The Hacksmith