اسکلت بیرونی توانبخشی سکته مغزی ReWalk مجوز ورود به بازار اروپا را دریافت کرد

شرکت ReWalk Robotics اعلام کرد اسکلت بیرونی توانبخشی سکته مغزی Exosuit ReStore استاندارد کیفیت محصول اروپا (CE) را دریافت کرد. از این پس، این شرکت آمریکایی، مجوز فروش اسکلت بیرونی Exosuit ReStore را به مراکز توانبخشی اروپا دارد. اسکلت بیرونی توانبخشی سکته مغزی ReWalk با همکاری موسسه ویس (Wyss) هاروارد توسعه یافته است. برای آشنایی با شرکت ReWalk Robotics با مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.
اسکلت بیرونی توانبخشی سکته مغزی شرکت ReWalk مجوز ورود به بازار اروپا را دریافت کرد
محصولاتی که واجد دریافت علامت سی. ای (CE) می‌شوند، می‌بایست از نظر سلامت، امنیت، مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گیرند و اگر واجد این شرایط باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود. نخستین بار در سال ۲۰۱۶، همکاری موسسه ویس و شرکت ReWalk Robotics آغاز شد. موسسه ویس بر زمینه‌‌ی اسکلت‌های بیرونی نرم تسلط بسیاری دارد. اسکلت بیرونی Exosuit ReStore برای آموزش و توانبخشی افراد پس از سکته‌ی مغزی طراحی شده است. برترین ویژگی این اسکلت بیرونی، وزن کم آن در مقایسه با اسکلت‌های بیرونی رباتیک سخت است. این اسکلت بیرونی داده‌محور (data-driven) برای آموزش راه رفتن به افراد سکته‌ی مغزی بسیار کارآمد است. پیش‌بینی می‌شود قیمت Exosuit ReStore در مقایسه با اسکلت‌های بیرونی سخت بسیار کمتر باشد.

تاثیر دریافت مجوز CE بر ارزش سهام ReWalk Robotics

ارزش سهام شرکت ReWalk با دریافت این مجوز، افزایش یافت. بر اساس اخبار این شرکت، ارزش سهام به اندازه‌ی ۳۷٫۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است. لری جاسینسکی (Larry Jasinski) مدیرعامل شرکت ReWalk اسکلت بیرونی نرم Exosuit ReStore را اساس رشد مالی و رشد صنعتی شرکت خود می‌داند. ارزش سهام شرکت Ekso Bionics به اندازه‌ی ۵٫۵۲ درصد کاهش یافته است. Ekso Bionic یکی از شرکت‌های تولید‌کننده اسکلت‌های بیرونی سخت و رباتیک است. در حالت کلی، افزایش ارزش سهام در یک شرکت سبب افزایش هرچند کم در ارزش سهام شرکت‌های دیگر می‌شود. شاید در بلندمدت ارزش سهام Ekso Bionic نیز افزایش یابد.
اسکلت بیرونی توانبخشی سکته مغزی شرکت ReWalk مجوز ورود به بازار اروپا را دریافت کرد

گام بعدی شرکت ReWalk Robotics

با توجه به استراتژی شفاف مدیرعامل شرکت ReWalk Robotics، دنبال کردن رشد این شرکت در مقایسه با دیگر شرکت‌های مشابه آسان‌تر است. در گام بعدی، ReWalk تلاش می‌کند مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را برای ReStore دریافت کند. اسکلت بیرونی نرم ReStore برای مراکز توانبخشی و بیمارستان‌ها طراحی شده است. درآینده ReWalk نسخه‌ای برای بازار مصرف خانگی و شخصی افراد سکته مغزی توسعه خواهد داد.


بیشتر بخوانیم:

کمک به راه رفتن دوباره بیماران سکته مغزی با اسکلت بیرونی نرم

آشنایی با اسکلت بیرونی نرم توان افزای پشتیبان کمر

توانبخشی سکته مغزی با برنامه‌ کاربردی Rewellio و روش بیوفیدبک


منبع: exoskeletonreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *