رباتها جایگزین انسان در انبارها میشوند

شغل بعدی که در فهرست مشاغل خودکار جای می‌گیرد، راننده جرثقیل خواهد بود. ربات‌هایی طراحی و ساخته شده‌اند که توانایی حمل ۱۵۰۰ کیلوگرم بار به مدت ۹ ساعت بدون توقف در یک انبار را دارند. برای آشنایی با این ربات‌های انبار دار با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید

آیا نیاز به حمل یک بار سنگین در انبار دارید؟جرثقیل را فراموش کنید، یک ربات این کار را انجام خواهد داد

دو ربات Freight 500 و هم نژاد قدرتمند آن Freight 1500، آخرین ماشین آلات آزمایشگاه‌های Fetch Robotics هستند. این آزمایشگاه توسط MeloneeWise، یکی از نوآوران برتر در سال ۲۰۱۵ رهبری می‌شود. Fetch برای چند سال در حال توسعه ربات انباردار مقرون به صرفه بوده است. هر دوی این ربات‌ها نسخه بسیار بزرگتر از یک دستگاه کوچک و غلطان به نام Freight هستند که طراحی شده بود تا کارگران انبار را دنبال کند و محصولات را از قفسه‌ها بردارد.

این ربات‌ها (Freight 500 وFreight 1500) طراحی شده‌اند تا جایگزین چرخ دستی و جرثقیل (لیفتراک) در انبارها شوند. همانگونه که از نامشان پیداست آنها قادر به حمل ۵۰۰ و ۱۵۰۰ کیلوگرم بار هستند. از این ربات‌ها برای حمل انواع بارهایی که معمولاً ممکن است پس از رسیدن به یک انبار در بالای یک چرخ دستی حمل بار (یا گاری‌های بارکش) دیده باشید، استفاده می‌شود. ربات پس از بلند کردن بار، راه خود را پیدا کرده و با استفاده از ترکیبی از دوربین‌های استریو و لیدار (lidar) از خطرات و برخوردها اجتناب می‌کند. ربات‌های Freight با هر بار شارژ تا ۹ ساعت می‌توانند حرکت کنند.

این ربات‌ها به دستگاه‌های مشابه در بازار همچون ربات‌های ساخته شده توسط Clearpath Robotics ملحق شدند و در حال حاضر در انبارهای خرده فروشان الکترونیکی همچون آمازون و یا خرده فروش آنلاین مواد غذایی Ocado به همزیستی با انسان ادامه خواهند داد. دلیل این همزیستی این است که شاید بلند کردن یک جعبه بزرگ برای یک ربات راحت باشد اما آنها در حال حاضر فاقد مهارت‌های حرکتی خوب و تطبیق پذیری مورد نیاز هستند که بتوانیم با اطمینان کامل به آنها بگوییم یک بسته باطری و یک بطری مواد شوینده را بردارند.
اما شما می‌توانید انتظار یک تغییر را داشته باشید. Fetch در حال حاضر حمل کننده‌های رباتیکی طراحی شده را دارد، یک شرکت آلمانی به نام Magazino دارای یک ماشین است که می‌تواند اقلام را از بین قفسه‌های مختلف جمع آوری کند و Ocado یک پنجه رباتیکی دارد که می‌تواند سبزیجات را اداره کند. موضوع تنها زمان است تا ربات‌ها جایگزین انسان‌ها در داخل انبارها شوند.

منبع: technologyreview

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک مطلب و نام مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *