اسکلت بیرونی مچ پا ساخت شرکت Humotech

شرکت Humotech یک اسپین‌آف از آزمایشگاه بیومکاترونیک دانشگاه کارنگی ملون است که روی طراحی فناوری‌های کمک حرکتی با عملکرد بالا تمرکز دارد. آنها تاکنون یک اسکلت بیرونی مچ پا و یک پروتز پا را طراحی کرده و توسعه داده‌اند.

فناوری‌های حرکتی بشر یا HuMoTech یک اسپین‌آف از آزمایشگاه بیومکاترونیک دانشگاه کارنگی ملون و مبتنی بر پایان‌نامه دکترا مؤسس و مدیرعامل HuMoTech یعنی Josh Caputo است. این شرکت در تابستان ۲۰۱۵ تأسیس شد و در پیتسبورگ قرار دارد. در حال حاضر HuMoTech از گروهی کوچک اما با فرصت‌های پیشرفت بسیار و در حال رشد تشکیل شده است.

در شرکت HuMoTech، پروتز و اسکلت بیرونی رباتیک با عملکرد بالا ساخته می‌شود. آنها به ترکیبی از وزن کم، گشتاور بالا و پاسخ مکانیکی سریع دست پیدا کردند. برای دستیابی به این هدف موقعیت قطعات سنگین رباتیک همچون موتور، باتری و رایانه‌ها را از اندام در حال حرکت دور کردند و برای کم کردن تأثیر وزن این قطعات روی کاربر آنها را در یک کوله پشتی قرار دادند. انرژی از راه دور و از طریق انتقال مکانیکی انعطاف‌پذیر منتقل می‌شود.

پژوهشگران این شرکت تاکنون یک پروتز رباتیک مچ-پا، یک اسکلت بیرونی مچ پا و واحد محرک مستقل برای فروش به آزمایشگاه‌های تحقیقاتی توسعه داده‌اند. آنها می‌گویند: «ما خوشحال می‌شویم برای توسعه راهکارهای جدید با دیگر شرکت‌ها همکاری داشته باشیم».

آنها در حال توسعه یک محصول بالینی هستند که بیماران بتوانند پیش از خرید یک دستگاه از شبیه‌ساز رباتیک دستگاه استفاده کنند، پزشکان را قادر بسازد بر اساس شواهد شخصی تصمیم بگیرند آن را تجویز کنند یا نه و اطلاعات کافی ارائه دهد تا بازپرداخت را توجیه کند.

اسکلت بیرونی مچ پا

با شرکت Humotech آشنا شوید
این اسکلت بیرونی مچ پا ساده، سبک و بسیار توانا است. پوشیدن آن بسیار راحت است و دارای یک تسمه راحت و اتصالات پاشنه / پا است که می‌تواند برای هر اندازه پا مناسب باشد و نیازی به سفارشی سازی نیست. این دستگاه برای راه رفتن و دویدن تا سرعت ۱۲ مایل در ساعت مناسب است.

download_1

این دستگاه گشتاور را به صورت موازی با مفصل مچ پای کاربر اعمال می‌کند تا به حرکت آنها کمک یا در مقابل حرکت آنها مقاومت کند. گشتاور اعمال شده توسط یک لودسل (load cell) و زاویه مفصل با یک انکودر نوری با وضوح بالا اندازه‌گیری می‌شود. این دستگاه بر اساس طراحی‌های انجام شده در آزمایشگاه بیومکاترونیک دانشگاه کارنگی ملون توسعه یافته است.

مشخصات:

وزن: ۰٫۸کیلوگرم

بیشترین گشتاور: ۱۲۰ نیوتن متر

پهنای باند کنترل گشتاور: ۱۷ هرتز

پروتز مچ پا

اسکلت بیرونی مچ پا ساخت شرکت Humotech

این پروتز مچ پای ساده و سبک می‌تواند توسط افراد قطع عضو با استفاده از یک آداپتور استاندارد هرمی پوشیده شود و یا افرادی که پای خود را از دست نداده‌اند با استفاده از ترکیب یک پوتین شبیه‌ساز و کفش از آن استفاده کنند. این پروتز برای پیاده روی با سرعت ثابت و برای کاربران تا وزن ۲۵۰ پوند مناسب است.

این دستگاه گشتاور کنترل شده برای یک واحد مچ پا را فراهم می‎کند و توسط واحد محرک و به صورت رباتیکی کنترل می‌شود. فنر منفعل پاشنه بازگشت به موضع اولیه را فراهم می‌کند. گشتاور اعمال شده توسط یک لودسل و زاویه مفصل با انکودر نوری با وضوح بالا اندازه‌گیری می‌شود.

مشخصات:

وزن: ۰٫۹۲ کیلوگرم

بیشترین گشتاور مچ: ۲۰۷ نیوتن متر

پهنای باند کنترل گشتاور: ۱۷ هرتز

منبع: humotech.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *