سرمایه گذاری اینتل و آمازون بر روی یک بازوبند هوشمند

سرمایه گذاری اینتل و آمازون بر روی یک بازوبند هوشمند

بازوبند هوشمند

شرکت Thalmic Labs یکی از استارتاپ‌های کانادایی حوزه فناوری پوشیدنی است. این شرکت اعلام کرد سرمایه‌ قابل‌توجهی بالغ بر‌۱۲۰ میلیون دلار را از مرکز سرمایه‌گذاری Intel Capital و برنامه Amazon Alexa Fund و شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی کانادا (Fidelity Investments Canada) که در زمینه ارائه خدمات مالی فعالیت دارد، در فاز دوم سرمایه‌پذیری جذب کرده است.

شرکت Thalmic Labs در سال ۲۰۱۲ در انتاریو (Ontario) تاسیس شد. این شرکت با مطرح کردن ایده بازوبند هوشمند مایو (Myo) در دنیای اینترنت و فناوری‌های هوشمند بسیار معروف شد. بازوبند هوشمند مایو توسط فناوری الکترومایوگرافی و با حسگرهای EMG توانایی شناسایی حرکت‌ و اشاره‌ را دارد. این فناوری هوشمند سیگنال‌های الکتریکی ماهیچه‌ها را به دستورات حرکتی تبدیل می‌کند و برای کنترل طیف وسیعی از دستگاه‌ها مانند ربات‌پرنده و گوشی‌های هوشمند و دیگر فناوری‌های مبتنی بر ارتباط بی‌سیم استفاده می‌شود. هرچند امکان انجام دستورات حرکتی از سالها پیش وجود داشته، اما آن‌چه بازوبند هوشمند مایو را متفاوت می کند امکان تشخیص ریزترین حرکات کاربر است.

در سال ۲۰۱۳ شرکت Thalmic Labs با جذب سرمایه حدود ۲۰ میلیون دلار، که بخش اعظم آن از فاز جذب سرمایه اولیه استارتاپ حاصل شد به توسعه ایده‌های خود پرداخت. استفان لیک (Stephen Lake) مدیر عامل و یکی از بنیان‌گذاران شرکت Thalmic در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: «هدف شرکت Thalmic طراحی و تولید فناوری‌های نوآورانه‌ و کاربردی است. این سرمایه‌ صرف توسعه و پیشرفت محصولات در پیش رو خواهد شد. همچنین به ما در تصور ترکیب دنیای واقعی و مجازی کمک می‌کند.»

افزون بر مقدار قابل توجه سرمایه جذب شده توسط شرکت، شرکت‌های سرمایه‌گذار این فناوری بسیار حائز اهمیت هستند. سال پیش آمازون اعلام کرد صد میلیون دلار سرمایه با هدف مطالعه بر فناوری کنترل صوتی از طریق برنامه Amazon Alexa Fund سرمایه‌گذاری خواهدکرد. شاید به همین دلیل است که Thalmic در حال مطالعه بر فناوری کنترل صوتی است و تصمیم دارد این فناوری را به دستگاه‌های هوشمند اضافه کند.

همکاری شرکت Intel در این استارتاپ نیز در خور توجه است. Intel از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه جهان است و بر فناوری اینترنت اشیا (IOT) که بخش اعظمی از آن را فناوری‌های پوشیدنی تشکیل می‌دهد سرمایه‌گذاری کرده است.

معاون ارشد بخش فناوری‌های جدید اینتل می‌گوید: «از سه سال پیش تاکنون که شرکت Intel Capital روی ایده‌ Thalmic سرمایه‌گذاری کرده است پیشرفت بزرگی در فناوری پوشیدنی ایجاد شده است. چنین ایده‌ها و اختراعاتی به توسعه بیشتر فناوری‌های پوشیدنی که از استراتژی‌های شرکت اینتل است بسیار کمک می‌کند و با هدف Intel در فراهم‌کردن فناوری‌های جدید و هیجان‌انگیز برای کاربران خود هم‌سو است.

در بخش مرکزی شرکت Thalmic بیش از صد نفر از جمله مهندسان و پژوهشگران مشغول به فعالیت هستند و همچنان به گسترش گروه در مراکز سان فرانسیسکو و واترلو ادامه خواهند داد.

منبع: Venturebeat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *