نقشه‌‍‌های بریل چاپ سه‌بعدی برای نمایش راه به دانشجویان نابینا

این نقشه‌‍‌های بریل چاپ سه‌بعدی طرحی از هریک از سه طبقۀ مرکز آموزش برای دانشجویان فراهم می‌کند.

این نقشه‌های چاپ سه‌بعدی طرحی از هریک از سه طبقۀ مرکز آموزش برای دانشجویان فراهم می‌کند.

یافتن مسیر در ساختمان‌های ناشناس می‌تواند برای هرکسی دردسرساز باشد و دشواری این کار برای افراد مبتلا به اختلال‌های بینایی بسیار بیشتر است. دو پژوهشگر از دانشکدۀ مهندسی دانشگاه Rutgers راهکاری برای رفع این مشکل ارائه کرده‌اند و برای کمک به دانشجویان جهت یافتن مسیر در مرکز آموزش نابینایان و افراد مبتلا به اختلال بینایی در New Brunswick، نقشه‌‍‌های بریل چاپ سه‌بعدی دارای جزئیات را ساختهاند.

این نقشه‌ها را Jason Kim دانشجوی سال آخر مهندسی مکانیک و Howon Lee استادیار این دانشگاه برای مرکز آموزش دولتی Joseph Kohn توسعه داده اند. این مرکز، دوره‌های آموزشی بیست هفته‌ای را برای دانشجویان نابینا و مبتلا به اختلال بینایی ارائه می‌کند که مهارت‌های لازم برای حضور در دانشگاه، داشتن ایمنی درشغل و یا تبدیل شدن به خانه‌داری مستقل را به آنها می‌آموزد.

نقشه‌هایی روی دیوار این مرکز برای کمک به دانشجویان برای یافتن مسیر نصب شده است که تنها دارای تعدادی محدود برچسب به خط بریل بوده و ذات ثابت بودن به شدت از سودمندی و راحتی آنها می‌کاهد. نقشه‌های چاپ سه‌بعدی ساختۀ Jason Kim و استادش راحتی بیشتری برای دانشجویان فراهم می‌کند.

نقشه‌‍‌های بریل چاپ سه‌بعدیاین نقشه‌‍‌های بریل چاپ سه‌بعدی در نرم‌افزار مدل‌سازی سه‌بعدی SolidWorks طراحی شده‌اند و برای هر طبقه نقشه‌ای مجزا در نظر گرفته شده است. این نقشه‌ها تقریباً در ابعاد یک تبلت بوده و به نحوی طراحی شده‌اند که با یک بند به یکدیگر متصل شده و قابل حمل باشند. همچنین این نقشه‌ها نسبت به نسخه‌های چاپی مرسوم خط بریل روی کاغذ بادوام‌تر هستند و دارای نوشته‌هایی به خط بریل برای کمک به درک بهتر دانشجویان هستند.

در حال حاضر این پژوهشگران تنها یک مجموعه از این نقشه‌ها را تولید کرده‌اند ولی در حال کار برای کاهش هزینۀ تولید هستند تا هر دانش‌آموزی در این مرکز بتواند آنها را داشته باشد.

منبع: gizmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *