ساختن ربات اسکلت بیرونی با توانایی جابجایی ۱۸۰ کیلوگرم بار توسط دانش آموزان دبیرستانی

ajax-high-schoolers-built-exosuit-that-can-lift-400-pounds

ربات اسکلت خارجی AJAX (خلاصه شدۀ Amplified Juggernaut Assistance Exoskeleton) توسط هشت دانش آموز دبیرستانی ساخته شده است. این نوجوانان انگیزۀ ساختن این ربات را با تماشای فیلمهای جوان پسندی مانند مردان آهنین، لبۀ فردا و بهشت کسب کرده‌اند.
این ربات اسکلت خارجی نمی‌تواند برای معلولان کاربردی داشته باشد چرا که عمل‌کرد آن بر اساس پاسخ دهی به حرکات فیزیکی کاربر است. اما با قابلیت بلند کردن ۱۸۰ کیلوگرم (۴۰۰ پوند) بار، می‌توان کاربردهای تجاری و نظامی برای آن در نظر گرفت.
این دانش آموزانِ Bay School در سان فرانسیسکو نگاه تجاری به این ربات نداشته‌اند و تنها هدفشان انجام دادن پروژه ای جالب در آخر هفته‌ها و آمادگی برای شرکت در جشنواره سازندگان (Maker Fair) بوده است. این جشنواره هر ساله در کالیفرنیا برگزار می‌شود و در آن سازندگان و علاقه‌مندان بسیاری دور هم جمع می‌شوند.
این ربات توسط یک Joystick کنترل می‌شود و می‌تواند بار را با فشار دادن یک دکمه بالا ببرد

ajax-exoskeleton

پشت ربات پر از سیم و قطعات الکترونیکی است. پنج برد Arduino به همراه تعداد زیادی دسته سیم برای کنترل ربات به کار رفته است.
چالش بزرگ این گروه، راه رفتن نرم و عادی کاربر با ربات بوده است. در راه رفتن عادی انسان، وزن بدن هنگام قرار گرفتن پا بر روی زمین، از یک پا به پای دیگر منتقل می‌شود. ربات ساخته شده نمی‌تواند این کار را انجام دهد. بنابراین راه رفتن با ربات به سختی انجام می‌شود و گروه نتوانسته است گامهای زیادی را با آن بردارد.
اطلاعات بیشتر را از اینجا بخوانید.

ajax-exoskeleton

منبع: Business Insider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *