Archelis یک اسکلت بیرونی برای استراحت در حالت ایستاده

اگر از کسی که به کرات در طول روز روی پاهای خود می‌ایستد بپرسید به شما خواهد گفت این کار بسیار خسته کننده است. Archelis که در نمایشگاه CES معرفی شد، برای این افراد طراحی شده است. با این وسیله افراد می‌توانند در حالت ایستاده، بنشینند. در ادامه این مقاله از مجله فناوری‌های پوشیدنی و توان افزا با این وسیله بیشتر آشنا خواهیم شد.

Archelis یک اسکلت بیرونی برای استراحت در حالت ایستاده

Archelis یک پوشیدنی اسکلت بیرونی برای پاهاست که به کاربر اجازه می‌دهد آزادانه راه رود. این وسیله در جای خود قفل می‌شود. بنابراین بار زیادی از روی پاهای کاربر برداشته می‌شود در حالیکه کاربر هنوز ایستاده است

این وسیله برای افرادی ایده‌آل است که باید شغل خود را ایستاده انجام دهند، مانند پرستاران، پزشکان و جراحان، نگهبانان، آرایشگران و … .

Archelis یک اسکلت بیرونی برای استراحت در حالت ایستاده

Archelis یک وسیله غیرفعال است. پس بدون نیاز به منبع تغذیه کار می‌کند. شرکت ژاپنی سازنده Archelis برخی از مدل‌های نخست این وسیله را به جراحان پیشنهاد داده است. این افراد معمولا در تمام مدت جراحی روی پاهای خود ایستاده‌‌اند.

Archelis یک اسکلت بیرونی برای استراحت در حالت ایستاده

توزیع وزن کاربر روی اسکلت بیرونی

Archelis با توزیع وزن کاربر روی ران و ساق پا به کاربر اجازه می‌دهد که روی اسکلت بیرونی بنشینند درحالیکه بدنشان وزنشان را تحمل نمی‌کند. به این شکل خستگی کاربران به میزان زیادی در حین کار کاهش می‌یابد. مسلما اخرین کسی که باید در اتاق عمل احساس خستگی کند یک جراح است.

اسکلت بیرونی Archelis استفاده‌های بسیار دیگری نیز دارد. به خصوص برای افرادی که بیشتر روز را روی پا هستند. نگهبانان، پرسنل امداد، مهندسین بخش نگهداری و تعمیرات، فروشندگان و … همگی می‌توانند از این وسیله سود برند.

به عبارتی اسکلت بیرونی Archelis یک وسیله واحد برای طیف وسیعی از کاربران است. این وسیله برای هر پا واحدی مجزا دارد که از پلاستیک قوی ساخته شده است. به طورکلی این پوشیدنی۲٫۷ کیلوگرم است.


توسعه اسکلت بیرونی رباتیک برای کمک به توانبخشی سکته مغزی
اسکلت بیرونی Walk Mate در پیاده روی مذهبی کاهنین بودایی


منبع: cesguied

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *