Atalante و دریافت تائیدیه FDA

در حال حاضر تعداد اسکلت‌های بیرونی پزشکی تجاری شده که دارای تائیدیه FDA هستند بسیار اندک است. هر یک از ادوات دارای گواهینامه FDA به صورت تخصصی برای موردی به کار می‌رود که استفاده آن را محدود می‌کند. در این شرایط اسکلت بیرونی Atalante ساخت Wandercraft تائیدیه‌ سازمان غذا و دارو را بدست آورده است. Atalante یک اسکلت بیرونی فعال است. در ادامه این مقاله از مجله فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی با اهمیت این تائیدیه بیشتر آشنا خواهیم شد.

Atalante

قربانیان سکته مغزی در ایالات متحده به زودی می‌توانند از فناوری روز دنیا برای بهبودی استفاده کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا اسکلت بیرونی Atalante از Wandercraft را برای توانبخشی بیماران سکته مغزی تائید کرده است. این اسکلت بیرونی ماشینی است که برای تمرین با شدت زیاد (به ویژه برای افراد دچار محدودیت بالاتنه یا افرادی که نمی‌توانند از سایر روش‌های استفاده کنند) به کار می‌رود.

Atalante یک اسکلت بیرونی فعال

نسل کنونی اسکلت بیرونی Atalante وسیله‌ای است دارای قابلیت حفظ تعادل و دارای باتری است که می‌توان شکل راه رفتن آن را تنظیم نمود. این وسیله توانایی کمک به بیماران در ابتدای تمرین راه رفتن را دارد. همچنین برای جلسات بعدی نیز مناسب است. دستگاه Atalante را تنها می‌توان در شرایط کلینیکی و تحت نظارت متخصص استفاده کرد. با این وجود قابلیت استفاده بدون وابستگی به دست یک نقطه مثبت است. به ویژه برای بیمارانی که توانایی استفاده از دست برای حفظ تعادل را ندارند.

Wandercraft قصد دارد نخستین اسکلت بیرونی خود را در زمستان سال ۲۰۲۳ در ایالات متحده عرضه کند. در حال حاضر اطلاعاتی در مورد نخستین مشتری این شرکت در دسترس نیست. اما Quadrant Management به عنوان یک فعال و پشتیبان اقتصادی عقیده دارد که Wandercraft برای تصمیم‌گیری در مورد مقیاس عملکرد خود در یک یا دو سال آینده قدرت مانور زیادی دارد.

تعداد اسکلت‌های بیرونی تائید شده توسط FDA بسیار اندک است. اسکلت‌های بیرونی تائید شده نیز هر یک برای کاری خاص و محدود به همان مورد به کار می‌روند. در ماه ژوئن ۲۰۲۲ شرکت Ekso Bionics نیز برای اسکلت بیرونی EksoNR و استفاده از آن برای بیماران مبتلا به فلج مغزی اجازه‌نامه‌ای دریافت کرد. تائیده‌ Wandercraft دسترسی‌پذیری این فناوری برای مقیاس وسیعی از بیماران را بهبود می‌بخشد. بیمارانی که سکته مغزی را پشت سر گذاشته‌اند و از آسیب‌های طولانی مدت آن رنج می‌برند این وسیله را بسیار مفید خواهند یافت. در حال حاضر بیش از ۷۹۵ هزار نفر در سال قربانی سکته مغزی می‌شوند. این وسیله می‌تواند به آنان در بازیابی توانایی حرکت کمک کند.


تأثیر اسکلت بیرونی بر بیماران و فیزیوتراپیست ها
پروتز عصبی از فعالیت مغز برای رمزگشایی گفتار استفاده میکند


منبع: engadget

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *