برترین فناوری های رابط مغز-رایانه و تاثیر آن بر خدمات سلامت

در صورتیکه در مورد فناوری‌های نوین سلامت و پیشرفت‌های جدید کنجکاو هستید، از شما دعوت می‌کنیم نوشتار حاضر از مجله فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی و منبع آن را در مورد استارت‌آپ‌های تولید کننده فناوری‌های رابط مغز-رایانه(BCI) مطالعه نمایید. برای بدست آوردن اطلاعات این شرکت‌ها داده‌هایی در مورد بیش از یک میلیون شرکت مطالعه شده‌اند. نهایتا از بین ۱۰۶ استارت‌آپ انتخاب شده، معرفی  با پنج استارت‌آپ آغاز شده است.

برترین فناوری های رابط مغز-رایانه و تاثیر آن بر خدمات سلامت

رابط مغز-رایانه غیرتهاجمی CoMind

سال تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت مکانی: لندن، انگلستان
شریک Human Brain Augmentation

 رابط مغز-رایانه غیرتهاجمی CoMind

 CoMind یک استارت‌آپ بریتانیایی است که فناوری غیرتهاجمی BCI تولید می‌کند. فناوری تصویربرداری از نورون‌ها که توسط این استارت‌آپ استفاده می‌شود به BCI امکان بهبود بخشیدن به توانایی شناختی انسان و دید را خواهد داد. بخش نئوکورتکس مغز مسئول کارکردهای مغز مانند درک حواس، ادراک، تولید دستورات حرکتی، استدلال فضایی و زبان است. CoMind با استفاده از هوش مصنوعی نواحی درگیر مغز را دستکاری می‌کند. با کمک این وسیله ارتباط با مغز و امکان تشخیص ناهنجاری‌های عصبی فراهم می‌شود.

تحلیل EEG در لحظه با فناوری Petal

سال تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت مکانی: آستین، ایالات متحده آمریکا
شریک Petal Technology سال تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت مکانی: لندن، انگلستان
شریک Human Brain Augmentation برای تحلیل داده‌های EEG

استارت‌آپ Petal Technology یک استارت‌آپ واقع در آمریکا است. این شرکت نرم‌افزارهای BCI برای پژوهشگران و توسعه دهندگان این فناوری را تولید می‌کند. اپلیکیشن این شرکت از نوع no-code است و به کاربر امکان ثبت سیگنال‌های مغزی را مستقیما با یک سربند می‌دهد. بستر نرم‌افزاری این استارت‌آپ داده‌های خام EEG را نیز تحلیل می‌کند. به این شکل تولیدات Petal Technology امکان ساخت ‌BCI با پتانسیل تشخیص حرکت‌هایی مانند پلک زدن، قفل شدن فک و حرکات چشم را فراهم می‌کند.

توانبخشی سکته مغزی با RehabSwift

سال تاسیس: ۲۰۱۸
موقعیت مکانی: ادلاید، استرالیا
همکاری برای ساخت دستگاه‌های توانبخشی

 توانبخشی سکته مغزی با RehabSwift

RehabSwift یک استارت‌آپ استرالیایی است که محصولات توانبخشی برای نجات‌یافتگان سکته مغزی را تولید می‌کند. این استارت‌آپ به متخصصین حوزه پزشکی و بیماران دستگاهی شخصی سازی شده برای ردیابی مسیر درمان پس از سکته می‌دهد. استارت‌آپ مورد نظر از یادگیری ماشین و تجهیزات پوشیدنی برای درک سیگنال‌های مغز(که به واسطه قصد فرد برای حرکت ایجاد می‌شود) بهره می‌برد. سیگنال EEG عضلات هدف را در دست بیمار حرکت می‌دهد. این کار با کمک فناوری رباتیک و کاهش تاخیر بین زمان ایجاد سیگنال و فعال‌سازی عضلات هدف انجام می‌شود. این کوتاه سازی بازده کل فرآیند را بیشتر می‌کند.

آزمایش مسیر عصبی با MindAffect

سال تاسیس: ۲۰۱۷
موقعیت مکانی: Nijmegen ، هلند
همکاری با MindAffect در مورد دستگاه‌های کمکی برای تشخیص

استارت‌آپ هلندی MindAffect با تلفیق فناوری هوش مصنوعی و علوم اعصاب به بهبود ارتباطات انسانی و آزمایش مسیرهای عصبی کمک می‌کند. الگوریتم هوش مصنوعی این شرکت حق امتیاز انحصاری خود را ثبت کرده است. این الگوریتم با تفسیر سیگنال‌های مغز برای برقراری ارتباط، یا استفاده از سیگنال برای ارزیابی سلامت بدن، یا ارزیابی مسیرهای عصبی، به کار می‌رود. افزون بر این استارت‌آپ مورد بحث نسل بعدی سامانه‌های تشخیص دهنده به کمک دید، شنوایی و نواحی سالم مغز را نیز ارائه می‌دهد.

بستر عصبی CereGate

سال تاسیس: ۲۰۱۹
موقعیت مکانی: مونیخ ، آلمان
تولید کننده فناوری‌های مربوط به بهبود بیمار

استارت‌آپ آلمانی CereGate با تولید فناوری‌های مغز-ماشین به دنبال راهی نوین برای ارتباط است. این استارت‌آپ یک بستر عصبی دارد که داده‌ها را مستقیما به مغز انسان می‌فرستد. این بستر سخت افزاری برای ساخت انواع دستگاه‌ها و توسعه روش‌های پزشکی مفید است. CereGate به بیماران دارای اختلال حسی یا ناهنجاری عصبی موقعیتی برای تطبیق یافتن با شرایط پزشکی جدید خود یا بهبود شرایط پزشکی خود با تکیه بر قدرت خود ارا‌ئه می‌دهد.


مروری بر ربات های توانبخشی اندام فوقانی
فناوری های پوشیدنی و نقش غیرقابل انکار آنها در زندگی روزمره
پنج استارت آپ برتر تولید کننده پوشیدنی های ردیاب سلامت


منبع: startus-insights

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *