از مغز خود به عنوان Joystick استفاده کنید!

mindrdr-header-headset-957x644

گروه MindRDR زیرمجموعه ای از شرکت This Place است که ابزارهای محاوره‌ای hands-free برای ادوات مبتنی بر android می‌سازد. توجه کنید که در اینجا واژۀ «Android» مورد تأکید است.
این گروه علاقه‌مند به ایدۀ عینک گوگل، به دنبال یافتن راهی برای بهبود آن بودند. آن‌ها با طرح این پرسش که «چگونه می‌توان این ابزار را هدایت کرد؟» نهایتاً به راهکار خود یعنی MindRDR رسیدند. MindRDR ذهن شما را توسط EEG به عینک گوگل متصل می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که با ذهن خود واسط کاربری آن را کنترل کنید.
در نگاه نخست شاید MindRDR را با یک هدست بدون میکروفون اشتباه بگیرید. البته این ابزار به شکل دیگری روی سر قرار می‌گیرد. حسگرهای EEG بر روی بخش جلویی سر قرار می‌گیرند و کل دستگاه با نواری پشت سر مانند یک کلاه محکم می‌شود. شرکت This Place سازندۀ این وسیله هنوز دربارۀ فناوری بکار رفته برای برقراری ارتباط میان EEG و واسط کاربری عینک گوگل صحبتی نکرده است.
This Place از توسعه‌دهندگان دعوت کرده است تا از MindRDR در پروژه‌های خود استفاده کنند. آن‌ها با سفر به نقاط مختلف دنیا، محصول خود را در بیش از ۳۰۰ فروشگاه به نمایش گذاشته‌اند. ضمن اینکه کد برنامۀ این محصول نیز به صورت متن باز به شرکتهای بازدید کننده عرضه می‌شود.
اگرچه این محصول در اصل به عنوان راهی نو برای استفاده از ابزارهای سرگرمی ارائه شده است اما قابلیت بالایی برای استفاده در حوزه‌های دیگر نیز دارد. برقراری ارتباط کاملاً ذهنی با ابزارهای فیزیکی به معنی کمک بیشتر و موثرتر به افراد قطع عضو شده و معلول است. این فناوری می‌تواند بر روی شبکه‌های اجتماعی و شیوۀ استفاده از نرم‌افزارهای تولید محتوا نیز اثر قابل توجهی بگذارد.

MindRDR-2-964x644

شرکت This Place پروژۀ MindRDR را که همچنان در حال توسعه است با همگان به اشتراک گذاشته و امیدوار است که بتواند با همۀ افراد، گروهها و سازمانهای علاقه‌مند به این فناوری همکاری کند.

منبع: PSFK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *