بنیاد e-NABLE جایزۀ ۶۰۰ هزار دلاری گوگل را برای اندامهای چاپ سه بعدی از آن خود کرد

e-nable-foundation

در دنیای چاپ سه‌بعدی، ستاره‌ای فروزان وجود دارد. بنیادی عام المنفعه به نام e-NABLE با استفاده از پتانسیل فراوانی چاپگرهای سه‌بعدی خانگی در دست مردم تلاش می‌کند تا برای کودکان اندامهای مصنوعی متناسب با بدن آن‌ها بسازد.
گوگل به عنوان بخشی از چالش ۲۰ میلیون دلاری «تأثیر گذاری» خود، که به منظور سرمایه‌گذاری برای فعالیت کسانی است که برای ایجاد تغییر در زندگی معلولان تلاش می‌کنند، مبلغ ۶۰۰ هزار دلار را به بنیاد e-NABLE اهدا کرد. این مبلغ صرف پژوهشهای بیشتر و کمک به رساندن دستهای مصنوعی بیشتر به تعداد بیشتری از کودکان خواهد شد.
مثالی از کارکرد این سرمایه‌گذاری‌ها، صرف زمان بیشتر برای توسعۀ ابزارهایی است که می‌تواند برای تولید اندامهای مصنوعی به کار رود. مثلاً Hand-O-Matic ابزاری online برای تولید فایلهای چاپ سه‌بعدیِ اندامهای مصنوعیِ سفارشی‌سازی شده است. این ابزار مدلی است که در مرحلۀ تحقیق و توسعه قرار دارد و هر روز بهتر می‌شود.
برای درک بهتر این موضوع که همکاری با e-NABLE چه مزه‌ای دارد، پیشنهاد می‌کنیم اینجا را ببینید.
برنامه‌های e-NABLE همین حالا هم تغییرهای محسوسی را برای زندگی کودکان معلول ایجاد کرده است. این بنیاد توانسته است هزینۀ ساخت اندامهای مصنوعی کودکان را، که دائم در حال رشد هستند و دستهای مصنوعیشان هر از چندی باید عوض شود، از دهها هزار دلار به چند ده دلار کاهش دهد. این موضوع علاوه بر اینکه بدان معنی است که افراد فقیرتر نیز می‌توانند دست مصنوعی داشته باشند، همچنین بدان معنی است که کودکان می‌توانند دستهای مصنوعی خود را به شیوه‌ای بسیار ارزانتر ارتقا یا تغییر دهند.
حمایتهای مالی همچون حمایتهایی که گوگل برای این گروهها انجام می‌دهد می‌تواند منجر به خلق راههای جدیدی برای خدمت به جامعه معلولان شود. اگر مایلید به جمع در حال رشد داوطلبان این بنیاد بپیوندید، می‌توانید سری به وبگاه این بنیاد بزنید: enablingthefuture.org
منبع: Make Magazine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *