آسان‌تر شدن خرید در خواربار فروشی برای افراد مبتلا به اختلال بینایی به کمک دستکش لمسی

When the Third Eye's vision system  recognizez an item the shopper wants, areas of the glove vibrate and direct the shopper's hand to the item.

به نظر نمی‌رسد رفتن به فروشگاه مواد غذایی و خرید خوراکی‌های مورد نیاز برای افراد عادی کار دشواری باشد. اما برای افراد مبتلا به اختلال بینایی می‌تواند یک چالش روزمره باشد. برای کمک به افراد نابینا در انجام کارهای روزانۀ خود بدون زحمت زیاد، Vijay Narayann دانشمند علوم رایانۀ دانشگاه Penn State، به کمک دانشجوی تحصیلات تکمیلی Siddhart Advani دستگاهی پوشیدنی را ابداع کرده‌اند که در فروشگاه مواد غذایی به افراد مبتلا به اختلال بینایی کمک می‌کند.

Graduate student Siddharth Advani displays the webcam-equipped haptic glove he helped design as part of the Third Eye: Visually Impaired project.

او این دستگاه را Third Eye نامیده است. این ابزار یک دستکش لمسی مبتنی بر سامانۀ بینایی ماشین است که مانند انسان فروشگاه مواد غذایی را اسکن کرده و سپس توجه کاربر را برای وارسی موردی خاص جلب می‌کند. این سامانه در حال حاضر قادر به شناسایی ۹۰ محصول مواد غذایی است و هنگامی که شخص برای خرید به فروشگاه می‌رود، سامانه بازخوردهایی به صورت لرزش‌های کدگذاری شده دربارۀ موارد پیش روی او ایجاد می‌نماید. این کار به برداشتن محصول از پیش تعیین شده کمک می‌کند و در نتیجه، افزون بر صرفه‌جویی در زمان، وابستگی به کمک سایر افراد نیز حذف می‌شود.

همچنین، بر خلاف سامانه‌های مشابه، وبکم در قسمت کف دست نصب می‌شود و هنگامی که در فروشگاه مواد غذایی فرد به سوی موارد گوناگون اشاره می‌کند، این ابزار تمام اطلاعات مرتبط برای خرید درست را در اختیار وی می‌گذارد.

این دستگاه پوشیدنی، راهی طولانی تا جایگیری در دستان کاربران پیش رو دارد اما Narayann و گروهش به دنبال راهی برای افزایش درک و کاهش خطای این ابزار پوشیدنی هستند که این کار زمان‌ می‌برد و به نظر می‌رسد که آنها در مسیر درست قرار دارند.

Third-Eye-haptic-glove-for-visually-impaired_1

منبع: damngeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *