تنفس صحیح و شیوه درست نشستن را با ابزار پوشیدنی Prana فرا گیرید

ابزارهای پوشیدنی سلامتی گوناگونی وجود دارد تا مطمئن شویم درست ورزش می‌کنیم. ولی چگونه مطمئن شویم درست می‌نشینیم؟ ابزار پوشیدنی Prana برای افزایش آرامش فرد، بر تنفس صحیح و حالت درست بدن تمرکز دارد. گفته شده است که این وسیله نخستین ابزار پوشیدنی طراحی شده برای بررسی و آموزش تنفس صحیح دیافراگمی است اگر چه ممکن است سازندگان حسگر UpRight با این حرف مخالف باشند.

Prana وسیله ای برای تنفس صحیح و درست نشستن نزدیک کمر پوشیده می‌شود و به سادگی با گیره‌های آهنربایی به کمربند با لباس متصل می‌شود.

Prana نزدیک کمر پوشیده می‌شود و به سادگی با گیره‌های آهنربایی به کمربند با لباس متصل می‌شود.

دکتر Paul Abramson مدیر ارشد علمی در Prana توضیح می‌دهد: «تنفس ما در حالت بدنی راست با حالت بدن افتاده متفاوت است. در حالت راست حجم بازدم به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد. با حالت بدن مناسب حرکت دیافراگم با مقاومت کمتری همراه است.»

Prana دارای ابعاد 3.2 x 0.6  سانتی‌متر است

Prana دارای ابعاد ۳٫۲ در  ۰٫۶ سانتی‌متر است

بنابر گفتۀ Prana این حالت بدن و تنفس بهبود یافته، این پتانسیل را دارد که آرامش را بهبود بخشد، هوشیاری را افزایش دهد، تغییرپذیری ضربان قلب را بهبود دهد، فشار خون را کاهش دهد و اضطراب حاد و درد‌های مزمن را قطع کند. ردیاب Prana با یک برنامۀ گوشی‌های هوشمند (که از طریق بلوتوث به آن متصل می‌شود) هنگامی که حالت بدن و تنفس کاربران قابل بهبود است به آنها اطلاع می‌دهد و آنها را برای منافع طولانی مدت آموزش می‌دهد.

این ردیاب کوچک دارای ابعاد ۳٫۲ در  ۰٫۶ سانتی‌متر است و در نزدیکی کمر پوشیده می‌شود و به سادگی با گیره‌های آهنربایی به کمربند با لباس متصل می‌شود. پس از نصب، ردیاب قادر است تا تشخیص دهد که کاربر نشسته یا ایستاده است.

در حالت نشسته، Prana الگوی تنفس، تنفس دیافراگمی و حالت بدن کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کند.

در حالت نشسته، Prana الگوی تنفس، تنفس دیافراگمی و حالت بدن کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کند.

در حالت نشسته، Prana الگوی تنفس، تنفس دیافراگمی و حالت بدن کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کند. اطلاعیه‌های آن به قصد بهبود حالت کاربر است و در نتیجه موجب یادگیری تنفس صحیح و افزایش ظرفیت  ریه می‌شود و کاربران را تشویق می‌کند تا تنفس عمیق‌تر از دیافراگم را که بسیار سودمند است به جای تنفس سریع و کم‌عمق جایگزین کنند. هنگامی که کاربران در حالت ایستاده هستند، Prana به عنوان یک ردیاب گام کار می‌کند.

افزون بر ظرفیت‌های ردیابی آن، نرم‌افزار Prana حالت آموزش فعال را نیز فراهم می‌کند و با بکارگیری بازی‌ها به کاربران دربارۀ تنفس بهتر آموزش می‌دهد و همچنین تمرین‌ها و روش‌های تنفس را تأمین می‌کند. Prana به یک باتری قابل شارژ مجهز شده است که گفته می‌شود تا هفت روز دوام می‌آورد و دارای قابلیت شارژ بی‌سیم است.

کمپین تأمین مالی جمعی Indiegogo برای Prana در حال انجام است. در زمان نوشتن این مطلب، افراد با فرض اینکه همه چیز دربارۀ کمپین مطابق برنامه پیش رود می‌توانند با پرداخت ۹۹ دلار آمریکا یکی از این دستگاه‌ها را دریافت کنند. انتظار می‌رود تحویل دستگاه‌ها از ماه ژوئن آغاز شود.

منبع: gizmag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *