ابزارهای پوشیدنی کارآمدتر با جدیدترین تراشۀ کوالکام

ابزارهای پوشیدنی کارآمدتر با جدیدترین تراشۀ کوالکام

کوالکام با تراشۀ جدید Wear 1100 خود بیش از آنکه به دنبال افزایش قدرت محاسباتی ابزارهای پوشیدنی باشد، قصد دارد بازده آنها را افزایش دهد. همانطور که در نمایشگاه Computex اعلام شد، این تراشه برای ابزارهای پوشیدنی کوچکی طراحی شده است که نمی‌توانند باتری‌های بزرگ را در خود جای دهند.

این شرکت چند ماه پیش تراشۀ اسنپ دراگون  Wear 2100 را ارائه کرد که در مقایسه با پردازنده‌های سری ۴۰۰ اسنپ دراگون خود گزینه‌ای کوچکتر برای ابزارهای پوشیدنی بود و در برخی از ساعت‌های هوشمند اندرویدی بکار گرفته شد. حال مدل ۱۱۰۰ باز هم کوچکتر و کم‌مصرف‌تر شده است.

ابزارهای پوشیدنی کارآمدتر با جدیدترین تراشۀ کوالکام

کوالکام می‌گوید این تراشه برای ابزارهای پوشیدنی با جامعۀ هدف خاص مانند ساعت‌های هوشمند کودکان و سالمندان یا ابزارهای تناسب‌اندام که بر خلاف ابزارهای پوشیدنی چندمنظوره و قدرتمندتر نیازمند توان زیادی نیستند طراحی شده است. این تراشه نسبت به پردازندۀ QSC6270  کوالکوک ۴۵ درصد کوچکتر است (مدل ۲۱۰۰ سی درصد کوچکتر است) و در حالت آماده به کار در شبکۀ LTE تا هفت روز کار خواهد کرد.

از ویژگی‌های Wear 1100 می‌توان به وجود حالت ذخیرۀ انرژی و مودم یکپارچۀ ۳G/LTE اشاره کرد. به طور طبیعی، این تراشه از بلوتوث و وای فای نیز پشتیبانی خواهد کرد. همچنین Wear 1100 ردیابی مکانی و امنیت مبتنی بر سخت‌افزار را ارائه خواهد داد.

ابزارهای پوشیدنی کارآمدتر با جدیدترین تراشۀ کوالکام

به گفتۀ شرکت، در حال حاضر تراشه‌های کوالکام در بیش از صد ابزار پوشیدنی استفاده می‌شود. چندین شریک دستگاه‌هایی جدید را در نمایشگاه Computex معرفی کردند که از تراشۀ Wear 2100 در آنها استفاده شده است: شرکت Anda ساعت‌ هوشمند ردیابی خود را برای کودکان معرفی کرد، در حالی که WeBandz از یک ابزار ردیاب مکانی قابل استفاده برای کودکان، سالمندان و حتی حیوان‌های خانگی رونمایی کرد. تراشۀ Snapdragon 1100 در حال ارسال برای مشتریان است و انتظار می‌رود در اوایل سال آتی در دستگاه‌های پوشیدنی مشاهده شود.

منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *