آیا سامسونگ در فکر ساختن ربات پوشیدنی است؟

samsung-wearable-exo-suit

آیا ممکن است روزی برسد که استفاده از لباسهای رباتیکی پوشیدنی در نیروهای نظامی یا حتی زندگی روزمرۀ ما به امری عادی تبدیل شود؟ شاید این اتفاق بیافتد و به نظر می‌رسد که سامسونگ علاقه‌مند است در این زمینه کاری انجام دهد. به تازگی Patently Mobile یک پتنت از سامسونگ یافته است که نشان می‌دهد این شرکت علاقه‌مند است تا یک لباس رباتیک ویژۀ خود را بسازد.
همانطور که در تصویر بالا پیداست، این لباس رباتیک چندان شباهتی به لباسی که «مرد آهنی» می‌پوشد نیست و بیشتر شبیه به یک ربات اسکلت خارجی است که به کاربر توانایی بدنی بیشتری می‌دهد. در این پتنت شیوۀ اتصال وسیله به ماهیچه های پا و استفاده از حسگر برای تشخیص ماهیچه های فعال و در نهایت تقویت حرکت آن‌ها توضیح داده شده است.
در این پتنت همچنین به کاربردهای نظامی، جابجایی بار در کارخانه ها و قابلیت استفاده برای سالمندان اشاره شده است. البته این نخستین باری نیست که ما چنین لباسهای رباتیکی را می‌بینیم. مدتی پیش نیز یکی از بانکهای ژاپن برخی از کارمندان مسن خود را برای جابجایی راحتتر بسته های پولی به این نوع لباسها مجهز ک%#۱د.
در هر حال مانند همۀ پتنت ها، در مورد این پتنت نیز با اطمینان نمی‌توان گفت که آیا سامسونگ واقعاً می‌خواهد چنین ایده‌ای را به واقعیت تبدیل کند یا صرفاً در حال ایده پردازی است.

منبع: Uber Gizmodo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *