رونمایی سامسونگ از دو باتری انعطاف‌پذیر فوق باریک برای دستگاه‌های پوشیدنی

Samsung_unveiled__Stripe_and_Band_batteries_at_InterBattery_2015

در رویداد InterBattery 2015 که در شهر سئول کره جنوبی برگزار شد، شرکت سامسونگ دو باتری جدید انعطاف‌پذیر، بادوام و با طول عمر بالا را معرفی نمود که نشان دهندۀ آیندۀ باتری‌های تلفن همراه و تجهیزات الکترونیکی پوشیدنی است. رویدادInterBattery  بستری برای شرکت‌های تأمین کنندۀ قطعات است تا تولیدات و فناوری‌های خود را نمایش دهند. سامسونگ مدعی است که این دو باتری با نام‌های Stripe و Band قادر به افزایش پنجاه درصدی طول عمر باتری ابزارهای موجود هستند.

بدون شک سامسونگ، فرمانروای حوزۀ گوشی‌های هوشمند بوده است و با وجود تحولات اخیر نیز، پرفروش‌ترین مارک گوشی هوشمند باقی می‌ماند. افزون بر تولید گوشی‌های هوشمند، سامسونگ در تولید ابزارهای پوشیدنی، تلویزیون، نمایشگر، باتری و تراشه‌های الکترونیکی نیز شرکتی شناخته شده است. سامسونگ در راستای اشتیاق خود برای بهبود تجربۀ کاربری مصرف کننده، دو باتری Stripe و Band را توسعه داده است.

هر دو باتری Stripe و Band، باریک و انعطاف‌پذیر هستند که به آنها اجازه می‌دهد در کوچکترین فضاها و قطعات جای گیرند در حالی که این امر برای باتری‌های امروزی امکان‌پذیر نیست. بنا بر گفتۀ سامسونگ، دو باتری در آزمایشات با موفقیت در مقابل ۵۰۰۰۰ بار خم شدن مقاومت کرده اند که نشان دهنده دوام و توانایی آنها برای جایگیری در ابزارهای الکترونیک پوشیدنی جدید می‌باشد.

در حال حاضر، هر دو باتری در مرحله تولید نمونه اولیه هستند و آزمایشهای بیشتر روی آنها در جریان است تا هر چه سریعتر وارد بازار شوند.

باتری Band برای مچ‌بندهای انعطاف‌پذیر، ردیاب‌های فعالیت و ساعت‌های هوشمند طراحی شده اما برای سایر انواع دستگاه‌های متحرک نیز قابل استفاده است.

باتری Stripe مانند یک رشته بوده و تنها ۰٫۳ میلیمتر ضخامت دارد و براحتی خم شده و قابل شکل‌دهی است که در نتیجه برای مواردی همچون پوشاک، گردنبند و سایر لوازم تزئینی مناسب خواهد بود.

هنوز زمان استفاده از این باتری‌ها در دستگاه‌ها معلوم نیست.

منبع: damngeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *