تماشا کنید: این اسکلت بیرونی می‌تواند یک خودرو را بلند کند

Hacksmith در حال بلند کردن خودرو با اسکلت بیرونی خود

Hacksmith در حال بلند کردن خودرو با اسکلت بیرونی خود

محبوب‌ترین علاقه‌مند اسکلت‌های بیرونی خانگی، James Hobson که به عنوان Hacksmith نیز شناخته می‌شود بازگشته است. احتمالاً او را با اسکلت بیرونی بادی بازوی خانه‌سازی که تا ۱۲۵ کیلوگرم بار را بلند می‌کرد به یاد دارید. این بار Hacksmith با یک اسکلت بیرونی بر اساس عنوان محبوب بازی‌های رایانه‌ای یعنی Call of Duty بازگشته است. در تازه‌ترین شیرین‌کاری‎اش، James یک خودوری Mini Cooper را با قدرت ربات پوشیدنی نیمه‌ کاره‌اش بلند می‌کند:

در فیلم بالا، چرخ‌های عقب خودرو روی یک چارچوب فلزی قرار گرفته‌اند سپس این چارچوب با یک جفت زنجیر به اسکلت بیرونی متصل شده است. تمامی نیروی مورد نیاز برای بلند کردن عقب خودور توسط اسکلت بیرونی تولید می‌شود. این لباس از یک باتری برای راه‌اندازی کمپرسور هوا بهره می‌برد و دو شیر با دستگیره‌هایی برای پر و خالی کردن سیلندرهای بادی بکار می‌رود. این سیلندرها روی سه پایه‌هایی فلزی قرار دارند که با یک سوکت مفصلی به چکمه‌های کاربر متصل می‌شوند. باتری فعلی ضعیف بوده و تنها چند دقیقه دوام می‌آورد ولی باتری بهتری برای نسخه‌های آتی در نظر گرفته شده است. اگر علاقه مند به ساختن این وسیله هستید بد نیست بدانید Hacksmith در ۲۶ قسمت ویدئویی روند ساخت اسکلت بیرونی CoD را تا به این مرحله نمایش می‌دهد. با اینکه این پروژه اسکلت بیرونی هنوز تکمیل نشده است، Hacksmith توانست به اندازه کافی آن را عملیاتی کند تا کاری جالب در برابر دوربین‌ها انجام دهد.

کارهای پیشین

در میان بسیاری از پروژه‌های دیگر، Hacksmith برای کار خود روی اسکلت بیرونی الهام گرفته از Elysium بسیار مشهور است. این پروژه، یک اسکلت بیرونی بالا تنه برای خم کردن اجسام سنگین بود. تمامی روند ساخت ضبط شده و در کانال یوتیوب Hachsmith منتشر شده است. این مجموعه که شامل ۲۵ فیلم است همه روند ساخت لباس بیرونی از نقشه‌های اولیه، فایل‌های طراحی رایانه‌ای، پیش‌نمونه‌های اولیه تا طراحی نهایی را پوشش می‌دهد. فیلم‌های او مثبت و الهام‌بخش است. این فیلم‌ها نشان می‌دهد تا زمانی که انگیزه و انتظار‌های واقع‌بینانه برای محصول نهایی داشته باشید می‌توانید هر چیزی را بسازید.

چرا Hacksmith تا این حد محبوب است؟

افزون بر نگرش مثبت و اعتقاد به اینکه خواستن توانستن است، James دسترسی به فیلم‌هایش را نیز بسیار آسان می‌کند. او حتی پس از ساعت‌ها ویرایش، خطاهایش را در فیلم‌ پایانی قرار داده و راه حل خود را نمایش می‌دهد. برای نمونه، در یک فیلم او مشغول حفر سوراخی بزرگ در قطعه‌ای فلزی است، ولی فراموش کرده است سرعت مته را کاهش دهد یا از روغن برش استفاده کند. هنگامی که سر مته به اطراف می‌لغزد، توقف می‌کند، و پس از فکر کردن هر دو خطای خود را اصلاح می‌کند. این کار یادگیری را ارتقاء می‌دهد و فیلم‌هایش را جذاب‌تر می‌کند. ما همگی اشتباه می‌کنیم و از این اشتباه‌ها درس می‌گیریم.

چیز دیگری که این فیلم‌های اسکلت بیرونی را جذاب می‌کند اینست که Hacksmith دوست دارد از مواد دم دستی استفاده کند. بیشتر پروژه‌های اسکلت‌ بیرونی مواد سفارشی، قطعات چاپ سه‌بعدی یا قطعات سفارشی طراحی شده با فایل‌های پیچیدۀ CAD را بکار می‌گیرند. ولی James بر اساس طراحی یا نیاز، تا حد امکان از قطعات موجود در بازار استفاده می‌کند.

افزون بر کانال یوتیوب Hacksmith می‌توانید کارهای او را در تارنمایش نیز دنبال کنید. James Hobson همچنین نویسنده‌ای پرکار است و به تازگی شغلش را رها کرده تا بتواند بر روی فناوری و اسکلت‌های بیرونی متمرکز شود.

منبع: exoskeletonreport.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *