WalkCar: یک اسکیت‌برد موتوری که در کوله پشتی شما جا می‌شود

walkcar-personal-transporter

پیاده روی اگرچه کاری لذت بخش است اما گاهی پیش می‌آید که برای ما سخت و عذاب آور می‌شود. یک مهندس ژاپنی وسیله‌ای کوچک و قابل حمل برای جابجایی افراد ساخته که می‌تواند یک فرد را در خیابان با بیشینه سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت جابجا کند. اندازۀ این وسیله تقریباً به اندازۀ یک لپتاپ کوچک است و دارای باتریهای لیتیوم یونی است. برای استفاده از این وسیله کافیست آن را روی زمین بگذارید و روی آن بایستید. به همین سادگی!

Kuniako Saito و گروهش در شرکت Cocoa Motors نام این وسیله را WalkCar نهاده‌اند. این وسیله قابی آلومینیومی دارد و در دو نسخه ساخته شده است. نسخۀ سبک وزن برای محیطهای بسته ای مانند انبارها یا ساختمانهای اداری بزرگ که ۲ کیلوگرم وزن دارد و نسخۀ سنگین وزن سه کیلوگرمی برای محیطهای بیرون. هر دو نسخه توانایی جابجایی ۱۱۶ کیلوگرم وزن را دارند.

WalkCar هنگامی که فردی روی آن قرار می‌گیرد به شکل خودکار شروع به حرکت می‌کند و هنگامی که تشخیص دهد شخص روی آن قرار ندارد می‌ایستد. برای چرخیدن به این سو و آن سو نیز تنها کافیست تا وزن خود را به یک سمت متمایل کنید. از ویدئوی زیر به نظر می‌رسد هدایت این وسیله کار آسانی باشد.

آقای Saito می‌گوید WalkCar برای جابجایی در مسافتهای کوتاه شهری بهتر از دوچرخه است زیرا با این وسیله دیگر لازم نیست به دنبال جایی برای گذاشتن دوچرخه خود بگردید. هنگامی که نیازی به این وسیله ندارید می‌توانید آن را داخل کوله پشتی خود بگذارید و همراه خود حمل کنید. در حال حاضر بیشترین مسافتی که می‌توانید با یک بار شارژ با این وسیله طی کنید ۱۱٫۹ کیلومتر است و شارژ کامل آن سه ساعت طول می‌کشد.

آقای Saito می‌خواهد پاییز امسال این محصول را از راه سرمایه‌گذاری جمعی در وبگاه Kickstarter عرضه کند تا مردم بتوانند این اسکیت برد شارژی زیبا را پیش خرید کنند. هزینۀ خرید این وسیله حدود ۸۰۰ دلار خواهد بود و گروه سازنده امیدوار است بتواند سفارشهای خرید این محصول را در بهار سال ۲۰۱۶ به دست خریداران برساند.

منبع: geek.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *