اولین خالکوبی رباتیک دنیا توسط بازوی رباتیک

اولین خالکوبی دنیا توسط بازوی رباتیک - خالکوبی رباتیک

خالکوبی، هنری باستانی است و به طور معمول همانند اغلب هنرها از مهارت‌های مختص انسان به‌شمار می‌آید. برای کسب مهارت در خالکوبی بسیارظریف به سال‌های متمادی تلاش نیاز است اما به لطف ‌کوشش‌های Pierre Emm و Johan da Silveira و با بهره‌گیری از بازوی رباتیک و برخی نرم‌افزارهای هوشمند که توانایی حرکت‌‌های ظریف و دقیق را دارند، برای خالکوبی گامی رو به جلو ایجاد شده است.

این دو نفر برای داشتن یک دستگاه خالکوبی رباتیک کار خود را با چاپگر سه‌بعدی اصلاح‌شده که برای چاپ با سوزن خالکوبی مناسب باشد، آغاز کردند. و بعد از آن با جلب رضایت آزمایشگاه پژوهش‌های کاربردی Autodesk، از بازوی ربات صنعتی به جای چاپگر سه‌بعدی استفاده کردند. فرد در زیر دستگاه خالکوبی به نام Tatoué قرار می‌گیرد و از عضو موردنظر تصویربرداری سه‌بعدی انجام می‌گیرد و تصویر به‌دست آمده در محیط نرم‌افزار طراحی گرافیکی Dynamo بارگذاری می‌شود. دستگاه خالکوبی رباتیک طرح دلخواه را روی تصویر سه‌بعدی عضو موردنظر ترسیم می‌کند.

Pierre این خطر را کرد و پای خود را با کمک چسب برزنتی برای خالکوبی با دستگاه بازوی رباتیک محکم کرد تا به همه توانایی بازوی رباتیک را در خالکوبی نشان دهد. اگر شما جایگزینی با ماندگاری کمتر نسبت به هنر خالکوبی با استفاده از علم رباتیک می‌خواهید، یک چاپگر سه‌بعدی می‌تواند اثر هنری تاثیرگذاری نیز ترسیم کند.

منبع: Hackaday

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *