اسکلت بیرونی ساخت Alex Czech حالا کل بازوها را پوشش می‌دهد

alex-czech-exo-arm

حدود یک ماه پیش مطلبی را دربارۀ فردی استرالیایی به نام Alex Czech که بر روی ساخت یک دست اسکلت خارجی کار می‌کرد منتشر کردیم. ایدۀ اصلی او این بود که یک مفصل همه کاره بسازد. ایدۀ مفصل تبدیل به یک انگشت شد و سپس منتهی به ساختن یک دست گردید. اگرچه او گفته است که کسی را که مثل او بر روی این طراحیهای چاپ سه بعدی کار کند نمی‌شناسد، باید گفت که با این حال تعداد علاقه‌مندان ساختن این نوع دست اسکلت خارجی کم نیست.

alex-czech-exo-arm

Czech قبلاً در مورد افزودن موتورهای DC به مفاصل برای ساختن یک دریل کوچک سخن گفته بود اما او این کار را به بعد موکول کرده و مشغول توسعۀ پروژۀ دست مصنوعی خود شده است.

اکنون او پس از یک ماه فایلهای پروژۀ تکامل یافتۀ خود را منتشر کرده است. همانطور که می‌توانید حدس بزنید پروژۀ او تبدیل به یک بازوی اسکلت خارجی چاپ سه بعدی شده است. اکنون Czech یک گام دیگر به ساختن سیستم اسکلت خارجی شخصیت Matt Damon در فیلم علمی تخیلی Elysium نزدیکتر شده است. او قطعاً برای رسیدن به این سطح از کار، وقت و انرژی زیادی صرف کرده است.

alex-czech-exo-arm

این بازوها نتیجۀ عشق و علاقۀ Czech به این کار و تلاشهای او در اوقات فراغت از کار اصلی وی (امور سرمایه گذاری) است. هر کدام از بازوهایی که او ساخته است، ۱۳ قطعه با طراحی مجزا دارد. کلیۀ قطعات بجز پیچها و واشرها توسط چاپ سه بعدی ساخته شده‌اند. او فایلهای طراحی سه بعدی را در ازای مبلغ ۱۹٫۶۷ دلار برای دانلود قرار داده است و تأکید کرده که طراحی این بازوی اسکلت خارجی نتیجۀ ساعتها تلاش اوست.

alex-czech-exo-arm

بازوها به نحوی طراحی شده‌اند که قابل چاپ با پلاستیک ABS باشند. به گفتۀ Czech این بازوها هنگام پوشیدن خیلی راحت هستند و به راحتی بر روی بازوی شما جای می‌گیرند. اطلاعات بیشتر را از اینجا بخوانید.

alex-czech-exo-arm

منبع: ۳dprint.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *