اصلاح کننده حالت گردن Alex به شما یاد می‌دهد گردن خود را صاف نگه دارید

دنبال کنندۀ حالت گردن Alex

نشستن پشت لپ تاپ و کار کردن با ابزارهای همراه برای طولانی مدت می‌تواند فشار زیادی به گردن وارد آورده و درد زیادی ایجاد کند. افرادی که دچار چنین مشکلی هستند به دنبال راهی برای بهبود وضعیت نشستن و کم کردن خشکی عضلات گردن خود هستند. حال این افراد می‌توانند به جای رفتن به کلاسهای گرانقیمت یوگا از یک ابزار پوشیدنی تازه استفاده کنند. دنبال کنندۀ حالت گردن Alex به شکلی طراحی شده که پشت گردن کاربر قرار گیرد و هنگامی که سر کاربر برای مدت طولانی به جلو خم شود شروع به لرزش می‌کند.

استفاده زیاد از فناوریهای نوظهور منجر به افزایش پدیده خم شدن سر به سمت جلو (و به اصلاح reading neck) شده است. بسیاری از ما هنگام نگاه کردن به نمایشگرها سر خود را ناخواسته خم می‌کنیم و این کار به مرور زمان می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند درد مزمن ماهیچه ها، اختلالهای عصبی یا خستگی شود.

دنبال کنندۀ حالت گردن Alex

محصولاتی مانند میزهای قابل تنظیم می‌توانند با تنظیم مناسب ارتفاع، نمایشگرها را در موقعیت مناسبی برای تماشای ما قرار دهند. محصولات دیگری مانند Prana یا زیرپوش TruPosture با به کار بستن حسگرهایی تلاش می‌کنند تا ستون فقرات کاربر را در حالت مناسبی نگاه دارند. دنبال کنندۀ حالت گردن Alex درد را تسکین نمی‌دهد. بلکه به جای این کار نقش یک مربی را با نشان دادن حالت درست سر بازی می‌کند و این کار باعث رهاسازی گردن، شانه ها و ستون فقرات می‌شود. دنبال کنندۀ حالت گردن Alex به شکلی طراحی شده تا پشت گوشها و پشت گردن قرار گیرد. این دستگاه موقعیت گردن را نسبت به بدن اندازه می‌گیرد. اگر شما بیش از حد به پایین نگاه کنید یک پیام بر روی گوشی خود دریافت خواهید کرد که به شما می‌گوید صافتر بنشینید.

دنبال کنندۀ حالت گردن Alex

در این دستگاه یک حسگر سه محوره که پشت گردن قرار می‌گیرد طوری طراحی شده تا به دقت زاویه و میزان حرکت گردن را ثبت کند. دستگاه Alex با استفاده از بلوتوث با گوشی همراه شما ارتباط برقرار می‌کند. نرم‌افزار ویژۀ این دستگاه امکاناتی همچون کالیبراسیون حسگر، نمایش نمودارها و وضعیت برخط گردن کاربر را به شما نشان می‌دهد. همچنین می‌توان بازه زمانی پیش از دریافت پیام اخطار، بیشینه زاویۀ مجاز خم شدن گردن و میزان شدت لرزش دستگاه را نیز در آن تنظیم کرد.

پایه‌های این دستگاه از سیمهای فلزی منعطف با روکش سیلیکونی ساخته شده و به راحتی قابل تنظیم است. دنبال کنندۀ حالت گردن Alex به شکلی طراحی شده تا با لباسها و عینک شما تداخل نداشته باشد. این دستگاه تنها ۲۵ گرم وزن دارد و قابل تا شدن است. باتری این دستگاه تا هفت روز (در صورت استفاده ۱۰ ساعته در هر روز) دوام می‌آورد و برای شارژ کامل از طریق درگاه microUSB به دو ساعت زمان نیاز دارد. حافظۀ داخلی این دستگاه می‌تواند اطلاعات چهار هفته از وضعیت گردن را ذخیره کند ضمن اینکه دسترسی به اطلاعات به صورت نامحدود از طریق نرم‌افزار و فضای ابری امکانپذیر است.

دنبال کنندۀ حالت گردن Alex برای جذب سرمایه در تارنمای Kickstarter عرضه شده است.

منبع: GizMag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *