تماشاکنید: بازوی مصنوعی رباتیک کنترل‌شونده با ذهن برای معلولان

بازوی مصنوعی رباتیک کنترل‌شونده با حرکت اشاره

پژوهشگران دانشگاه John Hopkins بازوبند حسگر ماهیچۀ Myo را برای کنترل یک بازوی مصنوعی رباتیک بکار گرفته‌اند و بازوی مصنوعی رباتیک را به یک بازوی کنترل شونده با حرکت اشاره تبدیل کرده‌اند که بدون اجزای الکترونیک کار می‌کند. با بکارگیری بازوبند Myo و  بازوی مصنوعی رباتیک بیماران می‌توانند با فکر کردن بازو را کنترل کنند. یک جفت بازوبند Myo در بالای بازو بکار گرفته می‌شود که پس از تشخیص پالس‌های الکتریکی در ماهیچه‌های بازو، آنها را به صورت بی‌سیم به یک رایانه می‌فرستد. رایانه این حرکت‌ها را درک کرده و به بازوی مصنوعی متصل شده دستور می‌دهد تا آن وظیفه را انجام دهد. عملکرد بازوی کنترل شونده با Myo را در فیلم زیر مشاهده کنید.

John Matheny سال ۲۰۰۸ به دلیل سرطان دست خود را از دست داد و احتمالاً نخستین فرد با قطع عضو است که به بازوی مصنوعی رباتیکی با اتصال مستقیم با استخوان بالای بازو مجهز شده است. با این بازوی مصنوعی رباتیک John می‌تواند انگشتان را برای بلند کردن اجسام بکار گیرد. او کار با این بازو را ادامه می‌دهد تا بتواند کنترل آن را بهبود بخشد.

John می‌گوید: «بازوی APL منحصربفردترین بازویی است که تا به حال داشته‌ام. این بازو قادر است کارهای دست، مچ، آرنج و شانه‌های طبیعی شما را انجام ‌دهد.»

البته لازم است این بازوی مصنوعی رباتیک در نزدیکی یک رایانه باشد تا رایانه بتواند به پالس‌های الکتریکی ارسال شده توسط Myo واکنش نشان دهد. این ایده پتانسیل بکارگیری در بازوهای مصنوعی و دستگاه‌های مصرفی کم هزینۀ آینده را دارد.

منبع: damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *