پروژۀ Soli گوگل کنترل از طریق اشاره را برای دستگاههای پوشیدنی امکانپذیر می‌کند

project_soli_google

سامانه‌های مبتنی بر اشاره یا تغییر حالت بدن معمولاً در کنسولهای بازی مانند کینکت مایکروسافت یا Leap Motion پیدا می‌شوند. گروه ATAP گوگل بر این باور است که می‌توان از این فناوری در ساعتهای هوشمند نیز استفاده کرد. با این فناوری می‌توان با حرکت دست و بدون لمس گوشی هوشمند، به دستگاه فرمان داد. این فناوری می‌تواند دکمه‌های فیزیکی روی ساعتهای هوشمند را حذف کرده و یک سامانۀ راداری را برای دنبال کردن حرکت دست شما جایگزین آن کند.

۰۵۲۹-atap-31-1

این سامانه از رادار باند پهن برای اندازه‌گیری تصویر داپلر، IQ و طیف نگار استفاده می‌کند. تراشۀ مورد استفاده می‌تواند حرکت، سرعت و فاصله را تشخیص دهد و قابلیت برنامه‌ریزی برای تغییر ورودی را بر اساس تغییر فاصله دارد. هدف آن است که بتوان از بخشی از حرکات دستی که در گوشی های هوشمند استفاده می‌شود استفاده کرده و آن‌ها را با حرکات بیشتر ترکیب کرد به نحوی که تعامل با دستگاه طبیعی به نظر برسد. Ivan Poupyrev سرپرست فنی گروه ATAP می‌گوید: «هدف ما آن است که کاربر بتواند از نوعی زبان که به وسیلۀ حرکتهای دست بیان می‌شود برای برقراری ارتباط با وسایل استفاده کند.»
تراشۀ Soli در بازۀ ۶۰ گیگاهرتزی طیف رادار کار می‌کند و تا ۱۰ هزار فریم در ثانیه را ثبت می‌کند. تراشۀ نهایی شامل همۀ چیزهایی خواهد بود که دستگاه برای کارکردن بدان نیاز دارد. از جمله آنتن‌های مورد نیاز. مسئولین ATAP می‌گویند این ابزار می‌تواند در اندازۀ دلخواه تولید شود.

۰۵۲۹_ATAP_47

گروه پروژۀ Soli همچنان مشغول کار بر روی این برد و نهایی کردن طراحی آن است. آن‌ها در طول ده ماه توانسته‌اند اندازۀ دستگاه را از اندازۀ یک جعبۀ پیتزا به اندازۀ یک کارت حافظۀ SD برسانند.

منبع: engadget.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *