Atlas پروتز کاشتنی جاذب ضربه برای زانو

Atlas، جاذب ضربۀ کاشتنی برای زانوسامانه Atlas پروتز کاشتنی جاذب ضربه برای زانومدتی پیش شرکت Maximed، شرکتی که دفاتر آن در کالیفرنیا و سوئیس مستقر است، برندۀ نشان CE Mark اروپا برای معرفی سامانۀ زانوی Atlas  شد. این دستگاه یک پروتز زانو و در واقع یک کاهندۀ بار مفصل زانو است که برای کاهش فشار اعمال‌شده بر مفاصل و پرهیز از نیاز احتمالی به جایگزینی زانو طراحی شده است. این دستگاه همانند کمک فنرهای خودرو عمل می‌کند ولی برای زانو بکار می‌رود و باعث می‌شود غضروف درون زانو کمتر آسیب ببیند و نسبت به حالت طبیعی و بدون پشتیانی Atlas بیشتر دوام بیاورد.

شرکت سازنده امیدوار است این پروتز زانو که از نوع کاشتنی است به بیماران اجازه دهد سبک زندگی فعال پیشین خود را حفظ کنند در حالی که میزان رضایتشان افزایش یافته و جراحی‌های تکراری و درد کاهش یابد.

در اطلاعیۀ شرکت آمده است:

طراحی سامانۀ Atlas در پژوهشی آینده نگرانه، شامل چندین بیمارستان و ۴۰ بیمار ارزیابی شد. یکی از پژوهشگران به نام Konrad Slynarski از Lekmed Szpital در ورشوی لهستان اظهار داشت: «کار من بسیاری از بیماران جوان فعال مبتلا به آرتروز ملایم را درمان کرد. من از علاقۀ بسیار زیاد بیماران برای دریافت درمان کاهندۀ بار مفاصل شگفت‌زده شدم و خوشحالم که بیمارانم به سرعت درمان شده و به فعالیت‌های روزانه باز می‌گردند. در حال حاضر من الگوی درمانی خود را به پیشنهاد سامانۀ Altas به بیماران تغییر داده‌ام.

دیگر پژوهشگر فعال در این پژوهش، Willem van der Merwe از کلینیک ارتوپدی علوم ورزشی در شهر کیپ تاون، آفریقای جنوبی ذکر کرد: «من همۀ بیمارانم را وارد این پژوهش کردم و توانستم افراد بیشتری را نیز وارد این پژوهش کنم. باور دارم سامانۀ Atlas می‌تواند یک راه حل درمانی پیش از تعویض مفصل برای افرادی که بیش از حد جوان بوده یا آمادۀ جایگزینی مفصل نیستند باشد. و من به دنبال این هستم که این خدمت را به عنوان بخشی از درمان معمولم اضافه کنم».

منبع: medgadget.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *