دستکش‌های BearTek II کنترل بی‌سیم بیشتری برای دستگاه‌ها فراهم می‌کند.

دستکش‌های BearTek II مجهز به شش نقطۀ تماسی (با رنگ خاکستری) است که اعمال گوناگونی انجام می‌دهند.

دستکش‌های BearTek II مجهز به شش نقطۀ تماسی (با رنگ خاکستری) است که اعمال گوناگونی انجام می‌دهند.

اگر می‌خواهید در روزهای سرد زمستان گوشی‌ هوشمند خود را بکار گیرید، در حال حاضر دستکش‌هایی با نوک انگشتان دوستدار صفحه نمایش لمسی برای کمک به شما در بازار موجود هستند. مشکل اینجاست که با وجود این دستکش‌ها باز هم باید برای استفاده گوشی را از جیب خود بیرون بیاورید. این دلیلی است که شرکت Blue Infusion Technologies برای نخستین بار دستکش‌های BearTek را معرفی کرد. این دستکش‌ها مجهز به ماژول‌های بلوتوث یا WiFi برای کنترل بی‌سیم گوشی‌ها یا دوربین‌های GoPro جفت شده با آنها بودند. حال نسخۀ جدیدتر و بهبود یافتۀ BearTek II در راه است که ویژگی‌های بیشتری ارائه می‌دهد.

برای بکارگیری هر دو نسخه، کاربران با پد لمسی قرار گرفته روی شست، نقطه‌های تماسی موجود در زیر سه انگشت ابتدایی (دو نقطه روی هر انگشت) را لمس می‌کنند. بر اساس نقطۀ لمس شده، عملی متفاوت روی دستگاه جفت شده انجام می‌شود.

با ماژول بلوتوث، کاربران می‌توانند روی گوشی خود به تماس‌ها پاسخ دهند، آهنگ‌های در حال پخش را تغییر داده و یا کارهای دیگری انجام دهند. با ماژول WiFi می‌توانند شروع یا توقف ضبط ویدئو را در دوربی‌های GoPro کنترل کرده یا مد‌های فیلم‌برداری را تغییر دهند.

همچنین این دستکش‌ها قابل استفاده با صفحه‌های لمسی نیز هستند.

یکی از ویژگی‌های تازۀ BearTek II قابلیت جابجایی بین مدهای کامل بلوتوث/گوشی یا دوربین/WiFi با نرم‌افزار گوشی تلفن همراه است. به این معنی که در مد اول، هر شش نقطۀ تماس گوشی و در مد دوم، دوربین را کنترل می‌کنند. افزون بر این قابلیت، به جای عملکردهای از پیش برنامه‌ریزی شدۀ Blue Infusion کاربران خود می‌توانند عملکرد هر نقطه‌ را تعیین کنند.

همچنین، این دستکش‌های مقاوم در برابر آب، به بازخورد لمسی مجهز شده‌اند و برای مثال هنگام تماس گوشی همراه، دستکش می‌لرزد. افزون بر این، یک کیت برای توسعه‌دهندگان منتشر شده است که به طراحان دیگر اجازه می‌دهد دستگاه‌ها یا نرم‌افزارهایی سازگار با این دستکش‌ها بسازند.

عمر باتری در نسخۀ اول در حدود هشتاد ساعت است ولی بنابر گزارش‌ها در نسخۀ جدید افزایش خواهد یافت.

اگر علاقه‌مند هستید، در حال حاضر دستکش BearTek II موضوع یک کمپین Indiegogo است که سبک‌های گوناگونی از آن عرضه شده است. اکنون با پیش‌خرید ۹۹ دلاری می‌توانید یک جفت دستکش بدست ‌آورید. قیمت برنامه‌ریزی شده برای خرده‌فروشی ۲۲۵ دلار است.

برای آشنایی با این دستکش، می‌توانید فیلم زیر را تماشا کنید:

منبع: gizmag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *