رقابت‌های طراحی اندامهای مصنوعی چاپ سه بعدی e-NABLE آغاز شد!

رقابت‌های طراحی e-NABLE با نام CREATE T.I.M.E

معرفی رقابت‌های طراحی انجمن e-NABLE: CREATE T.I.M.E (Think.Imagine.Make.e-NABLE.)

معرفی رقابت‌های طراحی انجمن  ( e-NABLE: CREATE T.I.M.E (Think.Imagine.Make.e-NABLE

نخستین دست چاپ سه‌بعدی ساخته شده برای کودکی فاقد انگشتان به طور مادرزادی حاصل همکاری دو مرد با فاصلۀ ۱۰۰۰۰ مایلی از یکدیگر بود که با وجود این مسافت با یکدیگر کار کردند تا دستگاهی را برای کمک به این پسر خردسال بسازند.

پس از این اقدام انسان دوستانه، جامعه‌ای جهانی متشکل از هزاران نفر با زندگی‌های گوناگون و از هر سنی گرد هم آمدند تا وقت و انرژی خود را صرف طراحی‌های تازه، بهبود طراحی‌های فعلی و اشتراک‌گذاری ساخته‌های خود با دنیا کنند.

هر روز مدارس، گروه‌های جوانان، گروه‌های پیشاهنگی و باشگاه‌های مهندسی و رباتیک بیشتری در سرهم کردن طراحی‌های پایه‌ای دست e-NABLE در قالب پروژۀ یادگیری مبتنی بر STEM (علم، فناوری، مهندسی، ریاضیات) شرکت می‌کنند. به نظر می‌رسد اکنون زمان مناسبی برای آغاز رقابت‌های طراحی است که افراد از هر سنی می‌توانند در آن شرکت کنند. امید می‌رود این رقابت‌ها افزون بر تشویق ذهن‌های جوان برای گسترش افکارشان، چند ساختۀ تازه، سرگرم‌کننده و کاربردی را نیز به همراه داشته باشد تا دریافت‌کنندگان بتوانند آنها را به عنوان ابزاری کاربردی در زندگی روزانۀ خود بکار گیرند.

معرفی مجموعه‌ای از‌ رقابتهای ماهانۀ تازۀ CREATE T.I.M.E

امسال، قرار است رقابت‌های ماهانه‌ای برگزار شود تا سبب افزایش شمار دستگاه‌های موجود فعلی، بهبود طراحی‌های قدیمی‌تر و تشویق کودکان و بزرگسالان برای گسترش افکارشان شود. همۀ رقابت‌ها بر اساس دست‌ها و دستگاه‌های اندام‌های بالاتنه نخواهد بود.

گاهی برخی افراد نیازمند کمک برای طراحی دستگاه‌های کمکی برای انواع حیوان‌ها و افراد با نیازهای گوناگون هستند. وجود جامعه‌ای از سازندگان خلاق که مشتاقانه زمان خود را برای همکاری صرف کرده و پاسخ‌هایی برای نیاز این افراد می‌یابند می‌تواند سودمند باشد.

هر از چندگاهی این رقابت ممکن است چیزی هنری یا سرگرم‌کننده یا درخواست برای ایجاد منابعی باشد که به این انجمن جهانی در گسترش آسان‌تر پروژۀ e-NABLE در جهان کمک کند.

همۀ این رقابت‌ها به روی تمام علاقه‌مندان باز است.

شرکت‌کنندگان جوان و همکاران در کلاس درس موارد زیر را بدست می‌آورند:

  • کسب تجربۀ کار با نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی
  • کسب تجربۀ همکاری با دیگران و اشتراک‌گذاری ایده‌ها
  • ساعات داوطلبانه برای رسیدگی به درخواست همکاران و جستجوی نیازمندی‌ها
  • افزایش مهارت‌های حل مساله
  • تجربۀ حل مشکل‌های دنیای واقعی

این انجمن امیدوار است افراد با آگاهی از اینکه ایده‌ها و تصوراتشان را برای بهتر کردن دنیای فردی دیگر که نیازمند کمک آنها برای کمی آسان‌تر شدن زندگی‌اش است بکار می‌گیرند در این رقابت‌ها شرکت کنند ولی برخی از این رقابت‌ها جوایزی مرتبط با آنها خواهند داشت. شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند از این رقابت‌های طراحی حمایت کنند.

هر چالش قوانین و دستورالعمل ویژۀ خود را خواهد داشت. شرکت‌کنندگان باید برای شرکت در رقابت راهنمایی‌ها را با دقت دنبال‌ کنند تا مطمئن باشند طراحی آنها با قوانین مطابقت دارد. این انجمن می‌خواهد که همه افراد ساخته‌های شرکت‌کننده‌ها را ببینند و این ساخته‌ها به آسانی توسط کسانی که از آنها سود می‌برند پیدا شود.

هر شخص می‌تواند هر تعداد طراحی که می‌خواهد وارد رقابت‌ها کند و در هر تعداد رقابت که علاقه دارد شرکت کند.

نخستین رقابت طراحی قطعه‌های متصل شونده برای دست Python Utility Hand است.

رقابت‌های طراحی e-NABLE با نام CREATE T.I.M.Eدر حالی که طراحی‌های فعلی دست چاپ سه‌بعدی e-NABLE برای برخی وظایف فوق‌العاده هستند، فعالیت‌های بسیاری نیز وجود دارد که این دست‌ها به علت سازوکار سادۀ خود در دست گرفتن اشیاء قادر به انجام آنها نیستند چرا که نیازمند خم شدن مچ برای وارد کردن نیرو توسط انگشتان دور جسم هستند.

Aaron Brown از اعضای Axislab 3D سازنده و داوطلب e-NABLE، دست  Python Utility Hand را با این امید طراحی کرد که دیگران از آن الهام گرفته و برای دریافت‌کنندگانی که بیشتر به دنبال دست‌های ابزاری بجای نسخه‌های پنج انگشتی هستند قطعات اتصال شونده بسازند.

بسیاری از دریافت‌کنندگان جوان درخواست‌هایی برای دستگاه‌های مختص هر کار دارند که براحتی بتوانند در صورت نیاز آنها را تعویض کنند و پیشنهادهایی دربارۀ قطعه‌های اتصال شونده به Python داشته‌اند که آنها را بسیار هیجان زده می‌کند.

این درخواست‌ها از دستگاه‌هایی ساده که بتوانند قلم‌موی لاک را نگه دارند تا چیزی که بتواند به یک کودک در بهتر نگه‌داشتن دستۀ بازی‌های رایانه‌ای یا درخواست شخصی برای باز کردن راحت در یک شیشۀ ترشی متغیر است.

برای مشاهدۀ درخواست‌های بیشتر برخی از کودکان دریافت کنندۀ دست e-NABLE که این دست چاپ‌ سه‌بعدی را در انجام برخی وظایف ناتوان یافته‌اند و علاقه‌مند به داشتن دست‌های ابزاری کاربردی برای خود هستند می‌توانید به تارنمای این رقابت مراجعه کنید.

– تاریخ رقابت: ۲۷ ژانویه تا ۳۱ مارس ۲۰۱۶
– تاریخ اعلام برندگان: ۱۵ آپریل ۲۰۱۶
– چه کسانی می‌توانند شرکت کنند: طراحان فردی از هر سن یا گروها/همکاران

– جایزه: دارد
– نحوه ورود: مراجعه به تارنمای بنیاد e-NABLE

منبع: enabling the future

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *