Daedalus: لباسی که شما را به مرد آهنین پرنده تبدیل میکند

سرانجام مرد آهنین پرنده به واقعیت تبدیل شد. یک مخترع بریتانیایی موتورهای جت را به بدن خود متصل کرده و یک اسکلت بیرونی پرنده شبیه لباس ابرقهرمانان ایجاد کرده است. هر فردی می‌تواند این لباس را بپوشد و با کمی تمرین به مرد آهنین پرنده تبدیل شود. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Daedalus: لباسی که شما را به مرد آهنین پرنده تبدیل می‌کند

مرد آهنین پرنده در زندگی واقعی!

یک کارآفرین بریتانیایی خود را به نوعی به یک مرد آهنین واقعی تبدیل کرده است. این اسکلت بیرونی به طور سفارشی و با شش میکرو موتور جت ساخته شده است. او می‌گوید هر فردی می‌تواند از این اسکلت بیرونی استفاده کند.

ریچارد براونینگ (Richard Browning) یک تاجر نفت با میل شدید به فناوری و نوآوری است. او همچنین یک ورزشکار و دونده سه گانه و فوق ماراتون است. براونینگ با این اختراع ممکن است تنها کمی پتانسیل ذهن و بدن انسان را به جلو هل داده باشد.

چند سال پیش او شروع به بررسی راه‌هایی برای نوآوری درمورد امکان پرواز انسان کرد. اما متوجه شد که چند آزمایشگاه دانشگاهی با بودجه خوب در حال حاضر پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌اند. بنابراین وی تصمیم گرفت به دنبال رویکردی متفاوت باشد.

براونینگ گفت: «ما محدود به ذهن و بدن انسانی هستیم، اما تنها با یک اسب بخار انرژی می‌توانیم کمی تقویت پیدا کنیم». نتیجه یک شرکت جدید به نام Gravity بود. این شرکت رسماً با رونمایی از نخستین محصول خود، لباس پروازی Daedalus راه‌اندازی شد. این شرکت ادعا دارد که Daedalus قادر به پرواز با سرعت چند صد مایل در ساعت است. اگرچه براونینگ قادر به پیدا کردن منطقه‌ای به اندازه کافی بزرگ برای آزمایش سرعت این لباس نیست.

براونینگ و همکارانش از سال ۲۰۱۶ روی Daedalus کار کردند و آن را توسعه دادند. براونینگ در ابتدا موتورهای توربین گازی کوچک را به بدن خود متصل می‌کرد و به تدریج آموخت که چگونه آنها را با ذهن و عضلات خود کنترل کند.

روند یادگیری پرواز با Daedalus

براونینگ گفت: «هیچ کتاب قانون و راهنمایی برای این کار وجود ندارد. درست شبیه زمانی که برادران رایت آموختند که چگونه پرواز کنند. هیچ درس پروازی وجود نداشت، آنها تنها یاد گرفتند».

براونینگ روند یادگیری پرواز با این لباس را توضیح می‌دهد که شبیه دوچرخه سواری یا رانندگی یک حفر کننده کوچک است و چندی طول می‌کشد تا بیاموزید که چگونه اندام متصل به جت را با روش صحیح در شش جهت ممکن (بالا، پایین، جلو، عقب، راست، چپ) حرکت دهید همچون یک هلیکوپتر.

براونینگ گفت: «یادگیری کار با آن تنها کمی تمرین می‌خواهد، احتمالاً ۱۵ تا۲۰ دقیقه و شما خواهید توانست پرواز کنید». البته، برخلاف دوچرخه سواری، اگر شما کنترل خود را از دست بدهید و یا سوختتان اواسط پرواز تمام شود و نتوانید یک فرود نرم را مدیریت کنید، سقوط می‌کنید. براونینگ به تازگی یک صفحه نمایش بالای سر قرار داده که می‌تواند سطح سوخت را از طریق یک اتصال وای‌فای نمایش دهد.

بسیاری از ویدئوهای ساخته شده و در دسترس، براونینگ را معلق در هوا و یا در حال مانور در یک منطقه کوچک با این لباس نشان می‌دهند. اما براونینگ گفت که این لباس واقعاً می‌تواند بیشتر از مرد آهنین به سبک و شیوه هالیوود باشد. در واقع این لباس اگر ۶ تا ۱۰ فوت از سطح زمین فاصله بگیرد نرم‌تر حرکت می‌کند و سرعت بیشتری خواهد داشت.

«همچون زمانی که شما هرچه سریع‌تر بدوید از سطح زمین فاصله گرفته و به نوعی همچون ابرقهرمان می‌شوید». البته برخلاف jetpackهایی که به تازگی دیده‌ایم یک مقدار مشخصی تلاش فیزیکی برای کنترل این لباس مورد نیاز است.
این وسیله به یک مقدار مشخصی از نیروی بازو و شانه نیاز دارد. براونینگ افزود: «من فکر می‌کنم یک فرد منطقی بتواند این کار را انجام دهد». براونینگ وزن ۱۶۰ پوند (۷۳ کیلوگرم) دارد و می‌گوید دستگاه برای وزن او قوی است.

Daedalus: لباسی که شما را به مرد آهنین پرنده تبدیل می‌کند

هدف شرکت Gravity

شرکت جدید براونینگ، Gravity به دنبال تبدیل همه مردم به مرد آهنین نیست. در واقع، براونینگ بیشتر علاقه‌مند به تبدیل شدن به Felix Baumgartner بعدی است تا ایلان ماسک. «این در مورد تنظیم اهداف بلندپروازانه خودتان است و با تلاش برای رسیدن به آن چیزی را از دست نمی‌دهید».

اما چند نفر این لباس را سفارش دادند تا براونینگ برای آنها نیز بسازد. براونینگ تخمین می‌زند که هزینه هر لباس ۲۵۰٫۰۰۰ دلار باشد. (حدود ۲۰۰,۰۰۰ یورو یا ۳۲۵,۰۰۰ دلار استرالیا)

براونینگ و Daedalus به زودی تورهایی برای معرفی خواهند داشت. براونینگ با این لباس در ماه ژوئن در سواحل لس آنجلس به عنوان بخشی از همکاری با Red Bull و در دیگر رویدادهای خاص پرواز خواهد کرد. مراقب باشید، شاید تونی استارک دنیای واقعی به زودی در شهر شما نیز پرواز کند.

منبع: cnet

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *