ساخت اسکلتی بیرونی که باعث می‌شود احساس پیری کنید!

Genworth-Financial-R70i-exoskeleton-Aging-suit-at-CES-2016

معمولاً اسکلت‌های بیرونی شما را تواناتر، قوی‌تر و چابک‌تر می‌کنند و اجازه می‌دهند از قابلیت‌های جسمی خود فراتر بروید. ولی در نمایشگاه CES 2016 یک اسکلت بیرونی کاملاً متفاوت معرفی شد. اسکلت بیرونی Genworth R70i exoskeleton Aging Suit احساس انسان را در سن ۷۰ سالگی یا بالاتر شبیه‌سازی می‌کند. این اسکلت بیرونی که ساخت شرکت Applied Minds LLC است با شبیه‌سازی کم شدن بینایی، اختلال شنوایی و کاهش تحرک سبب می‌شود احساسی همچون یک فرد سالمند داشته باشید.

این اسکلت بیرونی در مجموع ۱۸ کیلوگرم وزن دارد که یک نقص است و عینک واقعیت مجازی Oculus Rift برای شبیه‌سازی اختلال بینایی بکار می‌رود. این عینک بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید و آب سیاه را همانندسازی می‌کند. یک جفت هدفون نیز با ایجاد صداهای وزوز مانند شنیدن ساده‌ترین مکالمه‌ها را نیز برای شما دشوار می‌کنند.

این اسکلت بیرونی با بکارگیری حسگرهای یکپارچه شده در آن، در ناحیۀ بازوها، پاها و مفاصل ران مقاومت مکانیکی ایجاد می‌کند که راه رفتن، خم شدن و ایستادن را واقعا سخت می‌کند. البته سازنده‌ها می‌گویند این اسکلت بیرونی هنوز قادر به شبیه‌سازی ورم مفاصل یا خستگی ذهنی نیست!

هدف نهایی این اسکلت بیرونی آن است که افراد را نسبت به شرایط والدین سالمندشان آگاه سازد تا شاید توجه و عشق بیشتری به آنها داشته باشند.

منبع: damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *